Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy visszafogytam...

Hogy lehet, hogy visszafogytam terhesség előtti súlyomra, mégis sokkal kövérebbnek érzem magam?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam, most értem el a terhesség előtti súlyomat, de valahogy mégsem így néztem ki akkor. Sokkal nagyobb a hasam, fenekem, a mérleg mégis annyit mutat. Teherbeeséskor is volt rajtam kb. 5kg plusz, de most minimum 10-et érzek. Ti nem éreztek ilyet?
2011. jan. 11. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedul. Nallam is hasonlo a helyzet. Sot nekem 2 kiloval mutat kevesebbet a merleg mint a terhessegem elott es megis van olyan nadragom ami feszul rajtam es alig tudom felvenni pedig elotte laza volt. En azzal magyarazom, hogy visszafogytam ugyan de lehet a kilok nem jo helyrol olvadtak le. :( Pl nekem a mellmeretem kisebb lett C-rol B-re. Lehet, hogy nincs mar rajtunk felesleg de szelesedett a csiponk. Tenleg nagyon erdekes, mert merleg szerint meg kevesebb vagyok mint elotte.
2011. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele. 60 kiló voltam, amikor terhes lettem. Másfél évvel szülés után megint annyi voltam, de valahogy egész máshogy oszlott már el rajtam. Ez talán abból is adódik, hogy a baba előtt az ember általában feszesebb, így nem látszik annyira a plusz, viszont a terhesség után a legtöbben kicsit löttyedtebbek lesznek sajnos :S
2011. jan. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez annak koszonheto, mert nem mindegy, hogy mi tolti ki azt a sulyt.

Szules elott a kotoszovetek erosebbek, a bor feszesebb, terhesseg alatt a test kicsit atalakul a hormonoknak koszonhetoen. Annal is, aki alig hizik, sajat megfigyeles. Valamennyi parnacska feljon, az izomallapany kisebb lesz, helyette jon husika, vagy hajacska.

Az izom tomor, nehez, lehet, hogy sulyra epp annyit nyom mondjuk 5 kg izom, mint 5 kilogram zsiros-hus (bocsi, nem tudom maskepp kifejezni), de terfogatra joval kevesebb.

Tehat ha te mondjuk izmos, szalkas vagy, feszes boru es 55 kg, akkol joval vekonyabbnak tunhetsz, mintha kevesbe vagy izmos, van valamennyi parna itt-ott, esetleg a hasad sem veszes meg, vagy renyhebbek a hasizmok es igy vagy 55 kg.


Ezt mind azert irom neked, mert en is ezt tapasztalom. En nagyon sokat edzettem az elso szules elott, valamint a masodik terhesseg elott, terhesseg kozben is folytattam.

En magas vagyok, kozel 180 cm. Masodik terhesseg elott nagyon-nagyon izmos voltam, de szalkas, nem husos izmos es akkor voltam 63 kg. Ez soknak tunhet, valojaban meg XS-es ruhakat hordtam, nagyon vekony, de kemeny, izmos combom volt, feszes hasam, meg minden ami kell.

Most ket szules utan 58 kg vagyok, honapok ota nem tudok normalisan edzeni, mert egyszeruen nem fer bele a napomba. Most is XS-es ruhakat hordok, most is nagyon vekony vagyok, de az allagom ruha nelkul megnezve borzaszto. Minden komolyabb csontom kiall, cici alig, vagy szinte semmi, a fenekem lapos, a labam ugyan vekony, de nem kemeny, hanem puha, remegos.

Biztos vagyok benne, hogy amint lesz lehetosegem ismet rendszeresen edzeni feljon majd 5 kg, ahogy visszaepulnek az izmaim es egyaltalan nem fogok vastagabbnak tunni, ellentetben sokkal jobb testem lesz.

Neked is ajanlom figyelmedbe az izomerosito tornakat, edzeseket, ha van kedved es lehetoseged!

2011. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már a hazamenetel napján az eredeti súlyomat mértem, de amikor tükörbe nézek nem olyannak látom magam mint azelőtt...3 kg plusz alapból volt rajtam, de most 2x annyit érzek magamon. :(
2011. jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!