Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lenti válaszokat olvasva...

A lenti válaszokat olvasva kezdem úgy érezni, hogy az én babám van lemaradva. Mit gondoltok, jogos?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


4 és félhónaposan mászó, 8 hónaposan első szavakat mondó, mindent megértő, kapaszkodva lépegető babák vannak itt.


Jól indult a napom, de ez teljesen elvette a kedvem.

Mert az enyém még "csak" kúszik, csak gagyog és nem beszél, stb. 7 hónaposan.


Komolyan ott kéne tartani, mint amiket a válaszolók leírtak?


2011. nov. 15. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jajj.. jegyezd meg, SOHA NEM HASONLÍTGATJUK A BABÁKAT!!!! Emberben sincs két egyforma, babában sem. Semmi probléma nincs azzal, hogy 7 hósan kúszik és nem mászik, gagyog és nem beszél. Mellesleg főleg ne ez alapján az oldal alapján ítélj, itt nagyon szeretnek az emberek nagyot mondani, ez már többször is bebizonyosodott. Nincs semmivel sem elkésve a babád. A kúszásból lesz majd előbb utóbb mászás, a gagyogásból meg majd egyszer beszéd.
2011. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt elméletben nagyon jól tudom, de most mégis "ütött" ezeket a sorokat olvasva.
2011. nov. 15. 15:42
 3/16 anonim ***** válasza:

Én babám is február 24-i. És olyanokat mond: bababa, neemememem, nyanyanya.

Ő is sétál a bútorok mellett. Javarészt mászik, majd feláll és kapaszkodva sétál.

Szerintem semmi extrát nem írtak. Egy 8,5 hós átlagos baba.

Azt hogy felnézett a lámpára és megnevezte:D

Anyukák büszkék a gyerekeikre.

Nem kell itt tartani. Babámhoz Dévényes járt, ő azért tart itt.

2011. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


[link]

2011. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

3. ismét

és nézd meg a köv. hónapot. Semmi extrát nem írtak.

2011. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradva? Ugyan mar szerintem nincsenek is igazan lemaradott meg elorehaladott babak. En inkabb ugy fogalmaznek, hogy minden babat mas dolog erdekel es ehez lehet viszonyitani azt, hogy mit mikor csinal. Hany olyan felnottet lattal aki nem tud poharbol inni, maszni, jarni, beszelni vagy kuszni??? :) Ha egy baba jol erzi magat haton fekve vagy hason, elnezegeti a korulotte levo jatekokat vagy anya szorakoztatja akkor minek a fenenek indulna utnak?? :) Ha egy babat nem kot le semmi akkor egyertelmu, hogy elindul, jobban probalkozik mint tarsai mert unatkozik. Kisfiam 14 honapos koraig nem ult stabilan. Ez termeszetes volt mert a feneken egy masodpercig nem ult meg igy mikor tanulhatta volna megis meg? 21 honapos es a formabedobot sem tudja meg bedobni es nem azert mert elmaradt hanem azert mert egyszeruen nem erdekli. De van olyan baba aki 16 honaposan siman bedobalja a formakat de el is jatszik vele minden nap a fiamhoz kepeset aki harom hetente tovabbdobja fel meterrel mert utban van. Kisfiam 12 honaposan evett mar egyedul kanallal mert nem szerette ha etettem igy kenytelen volt megtanulni ha nem akart ehezni. :) A baratnom kislanya 20 honapos es meg nem eszik kanallal, minek enne ha neki jo az is ha mas eteti. Pl. kisfiam az allatokat sem ismeri es az allathangokat sem utanozza(kiveve cica, kutya es barany) mert magasrol kakil rajuk, inkabb az autok erdeklik de azokat felsorolja. A testreszeit sem tudja elmutogani mert nem erdekli de azert remelem majd 20 evesen megfogja tudni mutatni hol a szeme. :) Minden babat es gyereket mas-mas kot le es mas-mas erdekel ezert fejlodnek mas iramba. Nyugodj meg kerdezo, minden rendben van a babaddal koncentralj inkabb arra, hogy milyen ugyes es aranyos ne azokat a dolgokat keresd amit nem tud meg.
2011. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én még most sem hallok bele semmit a fiam halandzsájába, pedig már 19 hónapos. Persze ha én is ilyen anyuka volnék, mint a linkelt kérdés válaszolói, biztos elsorolnám neked, hogy az ai az ajándék, a beő a főzelék, a szisz szisz meg a cica...

De ennyire azért nem vagyok elvakult:)


Ja, és 7 hónaposan az én kisfiam szintén "csak" kúszott és gagyogott:)

2011. nov. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Utolsó

Nem kell ironizálni. Egyik baba így fejlődik, másik úgy. Nincs ezzel baj.

Kislányom 6 hónapos múlt a képen.

[link]

Most tagadjam le, hogy felült?

3. voltam, utoljára.

2011. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem azzal van a bajom, hogy egy-egy anyuka beír, mint te, aki nyilván büszke a babájára. Hanem az nem reális, hogy sorra jönnek ilyen válaszok, aztán az átlagosak már nem is mernek írni. (Most is a legutolsó: 6 hónaposan állt. Igen az a lámpás dolog is elég hihetetlen számomra, de ki tudja. egy-egy ilyen csodagyerek akár létezhet is)


Egy idő után az ember akaratlanul is elhiszi, hogy biztos a sajátjával van valami gond.

2011. nov. 15. 16:43
 10/16 anonim ***** válasza:

A "csodagyerek" anyukája vagyok. Nem csodagyerek a babám, annak idején én magam is 8 hónaposan kezdtem beszélni. Hazajött apukám a melóból, ránéztem, és közöltem, hogy APA. Nincs ebben semmi csodálatos. Én örülök, büszke vagyok rá. Amúgy mondja azt is, hogy Pá-pá. És csak köszönésnél. A kedvence pedig az Oppá, ha valamit leejt.

De ettől még korántsem csodagyerek.

Pl. nem integet, nem tapsol, ezeket barátnőm babája ennyi idősen csinálta. Mégsem érzem, hogy emiatt le lenne maradva valamiben. Csak ő másképpen fejlődik. 7 hónapos koráig jóformán semmit nem csinált, csak feküdt a szőnyegen. De szó szerint. Pakolta a játékokat, és max. kicsit elgurult. Ennyi. Aztán azóta rohamosan fejlődik, nem győzöm utolérni. De pl. nem akar mászni. Viszem is a héten a gyógytornászunkhoz, mert mondta, hogy szeretné látni. A mostani gyors fejlődése is szerintem betudható a gyógytornának és a babaúszásnak.

Sokáig én is úgy voltam, kedves kérdező, mint te. Ki voltam bukva, hogy pl. ismerősöm babája 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan felállt. De aztán beláttam, hogy nincs 2 egyforma baba. :)

2011. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!