Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendo, ha kuldoldi...

Mi a teendo, ha kuldoldi munkavallalas miatt lemondtuk a gyes-t es a csp-t, de honapokig ott sem kapunk?

Figyelt kérdés

Magyarorszagon eltunk, de ferjem 4 honapja kulfoldre koltozott munkat vallalni. Oktoberben kapott munkat, igy akkor a gyes-t es a csaladi potlekot lemondtuk (mindketto az o neven volt es elvileg mivel o mar kulfoldon biztositott, igy neki sem jar Magyarorszagon tovabb, de nekunk sem, mert azt mondtak, hogyha o vagy en oda tartozunk, akkor a csaladtamogatasokat is onnan kell kapnunk).

Akkor be is adta a kerelmet, de meg azota sem kaptunk egy fillert sem, gyes-nek megfelelo tamogatas nincs, ez eddig rendben, lenne egy masik fajta es csaladi potlek.

Folyamatosan kernek be valamilyen papirt, okmanyt, amit a kerveny beadasakor meg nem kertek es atlag 1 honap mulva reagalnak ra annyit, hogy ismet kernek meg valamit.


Ez nekunk nagyon nem jo, mert en ket gyerekkel maradtam Magyarorszagon, ugy terveztuk, hogy ezekbol a penzekbol en fenntartom magam, amit a ferjem keres az pedig egyben arra megy, hogy sporoljon a mi kikoltozesunkre, lakast szerezzen, tartalekunk legyen, stb.

Most allunk egy helyben.


A ferjem most azt mondja, hogy igenyeljem meg a gyest es a csaladi potlekot az en nevemre, valahogy probaljam meg elintezni es amint kint is elfogadjak a kerelmet, abban a pillanatban ismet lemondjuk a magyar tamogatast.


Ez igy legalis? Vagy mukodhet a dolog?


A jovoheten benezek a MAK-hoz, addig is szeretnem tudni, hogy mire szamithatok.


2011. jan. 11. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha azt mondod,hogy egyedülálló anya vagy,akkor megkapsz minden támogatást.
2011. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondhatja hogy egyedülálló ha nem az.mert ha egyszer ellenőrzik(és megtehetik)akkor mindent visszakell fizetni:-)
2011. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező házas.
2011. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyikőtök kap ellátást, megigényelheted, igen. És ha ő megkapta, lemondod a tiedet, ez igy korrektül hangzik. Nekem Lengyelországban volt munkaviszonyom, és ott is úgy ment, hogy dönteni kellett, melyik ország támogatását kérem, az egyik ugye munkaviszony, a másik állampolgári és biztositottsági alapon járt volna. Igényeld meg mindképp egyelőre attól a dátumtól, amikor ő lemondta.
2011. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hiába kéred a te nevedre.ugy is elutasitják hogy kérd kint.én ugyan ebben a helyzetbe vagyok.sajnos várni kell mást nem tudsz tenni.2-3 hónap az átfutási idő.mert a magyaroknak is le kell igazolni hogy nem vagy jogosult.és ők imádnak rajta ülni.annyit esetleg tudsz tenni hogy napi szinten telozol a m.á.k.-nak.és rá kérdezel kiküldték e már a papirjaitokat.én mindig igy szoktam.ha kiér a papir onnét kezdve már gyorsan megy.
2011. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok, 5.-nek off: miért utasitanák el, ha magyar állampolgár magyarországi jogosultsággal, lakcimmel?
2011. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se utasithatnak el, ha ott nem kapsz semmit. Igényeld meg. Ha ott megkapjátok visszamenőleg, akkor itt visszafizeted, amit kaptál arra az időre és kész.
2011. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5.dik vagyok.nekem nem volt munkahelyem.a férjem kint dolgozik.be adtuk a kérelmet.hogy alanyi jogon jár.gyes és cs.p.és nekünk elutasitották hogy nem vagyok jogosult mivel nem volt munkahelyem.kérje a párom kint.ez volt 4 éve.azóta is kintről kapunk mindent.
2011. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


En is attol tartok, amit a legutobbi valaszolo irt. Hogy nem fogjuk megkapni Magyarorszagon azert, mert nekem nincs ott munkahelyem, a ferjemnek meg kulfoldon van, hiaba elunk mi a gyerekekkel Magyarorszagon eletvitelszeruen meg egy darabig.


Egyebkent tavaly koltoztunk haza es akkor pont ez volt a gond, amit az utolso valaszolo irt.

A ferjem nevere igenyeltuk ugye a gyest es a cspt es addig nem kapta meg, amig nem volt munkahelye, mondjuk hamar talalt, akkor mar kapta.

Es akkor nekem meg volt kulfoldon munkahelyem papiron, de mar fizetesnelkulin voltam, egy fillert sem kaptam, csak azert halasztottam a felmondast, hogy a fizetett szabadnapokat gyujtsem. Azt mondtak, hogy mivel kettonk kozul csak nekem van munkam es az kint, igy oda tartozunk, ott kerjek mindent, hiaba lakunk Magyarorszagon. A kintieknek meg miutan lejelentettem, hogy a munkahelyem marad, de Magyarorszagra koltozunk megvontak minden tamogatast arra hivatkozva, hogy igy a gyerekek x napnal tobbet tartozkodnak orszagon kivul, tehat ok igy nem folyositanak.

Epp emiatt felmondtam, addigra a ferjem talalt munkat Magyarorszagon es megkapta a tamogatasokat.

Most visszakoltozunk sajnos es ugyanezt jatszuk visszafele, de igy meg bonyolultabb.


Kezdem nem erteni es az a sanda gyanum, hogyha nem profi ugyintezohoz kerulok a mak-nal, akkor ott sem leszek felvilagositva.


Meg azt is ki kell sakkoznom, hogy a tb-vel mi legyen, mert fizetem magam utan a biztositast itthon minden honapban, de mivel a ferjem mar kint dolgozik igy elvileg altala mar lenne eu-s biztositasom is. De ez mar egy masik tortenet.


Koszonom szepen a valaszokat!

Ha valakinek van meg otlete, vagy volt hasonlo helyzetben, akkor varom a valaszat!

2011. jan. 11. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!