Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van most az új törvény...

Hogy van most az új törvény szerint a gyás, gyed, gyes? Bv lent

Figyelt kérdés

több mint 10 éve voltam a cégnél,mikor 2009 augusztusától betegállományba mentem,majd márciusban szültem.teljesen egyértelmű volt,mennyit kapok,ki is tudtam számolni.lányom 2012 március 15.-én lesz 2 éves.arra lennék kíváncsi,miből számolják majd nekem a juttatásokat,ha

1,megszületik a kistesó mielőtt a lányom 2 éves lesz

2,akkor születik,ha már mondjuk a lányom elmúlt 2,gyesen vagyok vele itthon

3,ha gyes mellett visszamegyek dolgozni heti30 órában(többet ugye nem lehet),és mondjuk dolgozom 1-1.5 évet.

köszi


2011. jan. 15. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:

HA még él a munkaviszonyod, akkor így alakul:

1. ha 2012 március előtt születik a tesó, akkor ugyanannyi lesz a gyed mint az első babával. A tgyás is lehet ugyanannyi, de ha magas volt a fizetésed, akkor kevesebb is lehet, mert lesz maximuma, ha nem dolgozol 180 napot igénylés előtt, akkor ugyanannyi a maximuma mint a gyednek.

2. Ha gyes alatt születik, akkor két lehetőség van. Gyes alatt születik, de még 2012-ben szeptemberig - ekkor ugyanaz lesz, mint az első esetben. Mert ilyenkor azt nézik, miért nem volt 180 bérezett nap, és ha azért, mert 6 hónapot meghaladóan tgyáson, ill. gyeden voltál, akkor a szerződés szerinti bé az alap. A másik eset, ha 6 hónapot meghaladóan gyesen vagy (márciustól novemberig pl.), ilyenkor a következő tgyás, gyed alapja a minimálbér lesz. (vagy ha kevesebbet kerestél mint a minimálbér, akkor a szerződéses béred).

3. Ha visszamégy dolgozni, akár egy napra is, akkor a valós jövedelmed lesz az alapja. Ha 30 órűban dolgozol, akkor a 30 órás béred.

2011. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,ez nagyon hasznos volt!!!!
2011. jan. 15. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!