Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utolsó pillanatban, nagy...

Utolsó pillanatban, nagy hezitálások közepette dőlt el a gyermeke (i) d keresztneve, vagy már jó előre ki lett találva, pár hetesen/hónaposan, esetleg a fogantatás előtt?

Figyelt kérdés
Mi lett a keresztneve?
2011. jan. 15. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
sya kis fiam van 20 hónapos Dominik,kb 22 hetes korába döntöttem el h így fogják hívni,párom nevét akartam adni Krisztián,mert nagyon tetszett,csak ő nem akartam,aztán az interneten tök véletlenül találtam a 2007es legszebb 100 fiú nevet,és egyből a Dominikre pillantottam és mondtam így fogják hívni akkor jutott eszembe kislánykoromba már nagyon tetszett ez a név,ja és akkor még nem tudtuk h fiú lesz és de én az elejétől fogva éreztem,meg azt is h 4.én fog születni és így lett.ja és nem tudtam volna lány nevet mondani,de nézegettem azt is még talán a Larina tetszett volna,de a kórházba azt is elfelejtettem h milyen lány nevet néztünk :)jó babvárást!Neked melyik név tetszik?
2011. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi már fogantatás előtt tudtuk, hogy hogy fogják hívni a gyerekeinket. A lány nagyon egyértelmű volt, Emma lett volna, de a fiúval kicsit megszenvedtünk, nehezebb volt dönteni, végül Zsombor lett. :)
2011. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Még a tervezés fázisában,tudtuk a nevét.Mindenféle válogatás, vitatkozás,sorsolás nélkül,volt egy fiú és egy lány "szerelem nevünk"!Mindkét fiúnknál így volt,de a lány nevünk nem maradt az, mint az elsőnél.Két és fél éves kisfiam: Zétény,8 hetes kisfiam: Zimány.
2011. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó előre eldöntöttük, kb. félidősen, aztán a születése napján változtattunk, a listán szereplő második nevet kapta. Annyi durva beszólást kaptunk az elsőnek választott név miatt, hogy elment tőle a kedvünk. Meg is fogadtam, ha lesz mégegy, senkinek el nem mondom előre.
2011. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy mit szóltak be, ami miatt az utolsó pillanatban változtattatok? Nem bántad meg azóta?


A mi kislányunk neve Alíz és akkor lett véglegesen eldöntve, mikor megtudtuk a nemét. Addig csak tervezgettünk, beszélgettünk róla, hogy mik tetszenek.

Kijöttünk az ultrahangról(26 hetesen) és a férjem kijelentette, hogy nem lehet más a neve, mint Alíz. :)

2011. jan. 15. 14:50
 6/15 anonim ***** válasza:
Ó, igen változatosak voltak a beszólások... Hogyan fogják csúfolni, egyik rokon alkoholista férjének kedvenc szava volt, stb... Amúgy nem bánom, hogy végül nem az lett, de sokszor eszembe jut, és dühös vagyok miatta. Nem azért, mert mást választottunk, hanem amiért.
2011. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Na, így visszaolvasva nem biztos, hogy érthető... Szóval tökéletesen meg vagyunk elégedve a gyerekünk nevével, így utólag már jobban tetszik, jobban illik hozzá, dallamosabb, szebb is. Csak a helyzet miatt vagyok mai napig dühös a rokonokra, meg magamra, hogy ennyire befolyásoltak.
2011. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunknak akkor lett neve, amikor 41 hetes terhes voltam. Lánynevünk nem is volt.

Most 22 hetes vagyok, a babának még nincs neve. :(

2011. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi még csak jártunk a férjemmel (én 16 voltam, ő 22),és akkor megbeszéltük, hogy ha úgy alakul, hogy összeházasodunk, és lányunk lesz Lénának fogják hívni.

5 év együtt járás után megesküdtünk, rá egy évére megszületett Léna.

2011. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó pillanatba. Illetve már jó előre ki lett találva, hogy Bence lesz, és a pocakomat végig Bencéztük.

Amikor megkérdezték, hogy mi lesz a neve, akkor lett Áron. :)

2011. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!