Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lépés után születne...

Milyen lépés után születne több gyerek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért születik ilyen kevés gyerek? Milyen lépéssel oldódna ez meg? Ha lenne pénz, akkor lenne gyerek?
2011. jan. 15. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg jobb életkörülmények "megdobnák" a szülési kedvet. Nekünk csak egy gyermekünk van, és nem is merünk többet vállalni, mert fogalmam sincs, hogy élünk és mi lesz velünk, de a gyermekeket fel kell nevelni, és útjára kell indítani őket az életben.


Ugyhogy az én véleményem az, hogy a legtöbb pár bizony anyagi okokból nem szül gyereket, vagy nem vállal többet.

2011. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A családi adózás egy igen pozitív lépés volna, nem mindegy, hogy valaki keres 300ezret és egyedül vakarja a popsiját vagy ugyanennyit keres és nevel 3 gyereket meg eltartja az asszonyt aki gyesen van így kap huszonpár ezret.

Amúgy szerintem sokat segítene a pénz, de nem old meg mindent. Sokan ha tízszer annyijük lenne mint ami van, akkor se vállalnának több gyereket. Az egész világ nem gyerekbarát, nem családbarát.

2011. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Több bölcsőde, óvoda. A munkahelyek megőrzése, hogy visszamehessen az anyuka dolgozni.

Sokan a bizonytalanság miatt nem szülnek, mert mi van, ha két év múlva nem tud a régi helyére visszamenni, újat találni pedig elég nehéz. A munkaadók szemlélete is változhatna a kisgyerekes anyák irányába.

2011. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Osszessegeben jobb eletkorulmenyek, magasabb eletszinvonal, viszont huzamosabb ideig, mert a jelenlegiek ugysem biznanak abban, hogy ez tartos lesz, ezert nem vallalnanak sokkal tobbet, inkabb a kovetkezo generacio, a mi gyermekeink, akik mar stabilitasban nottek fel.

Illetve meg akkor lenne nagy ugras, ha valamilyen oknal fogva olyan nemzetiseguek koltoznenek be nagy szamban az orszagba, akiknel a nagy szamu gyermekvallalas a normalis. De gondolom te ugy ertetted, hogy a magyarok vallaljanak tobb gyereket.


Mi felig Angliaban elunk, ott nincs gond a szuletesek szamaval.

Pedig sok dolog nem kenyelmesebb ott, mint itt. Pl itt a terhesseg kihordasa kismamabaratabb, arra celzok, hogy itt letezik tappenz a terhesseg miatt, akar vegig a terhesseg alatt, ott ilyen nincs, gond eseten is csak hetekig lehet tappenzen lenni, akkor sem jar jol az ember, mert a gyednek megfelelo juttatast az utolso harom honap kifizetesebol szamoljak. A tappenz a fizeteshez kepest nagyon alacsony, ha azt veszik alapul, akkor a szulesi szabira kapott osszeg szinte semmi sem lesz.

Nem 2 evig tart a gyed, hanem max 1 evig lehet otthon maradni, de az utolso harom honap mar fiztesnelkuli, semmi sem jar, normalis osszeg csak az elso ket honapban.

A bolcsi es ovoda rendszer sem jobb, mint itt, allandoan hallgatom, hogy milyen jo, hogy ott ingyen van a bolcsi. Nincs ingyen a bolcsi. Az ovoda sincs ingyen, csak az iskola elokeszito, illetve az iskola, tehat 5 eves kortol.

3 eves kortol heti 16 ora van ingyen, a tobbiert fizetni kell, 3 eves kor elott semmi sincs ingyen, az egeszet fizetni kell, mint itthon maganvan, vagy babysittert hivni. Az allam egy reszet ennek a koltsegnek visszeteriti, de nem sokaig, mert aprilistol megszoritasok lesznek.

Tehat az biztos, hogy nem amiatt vallalnak ott tobb gyereket, mert olyan jol lehet elni gyerekkel is, inkabb csak azert, mert az eletszinvonal magasabb, kenyelmesebbnek tunik az elet gyerek nelkul, biztonsagosabbnak, nem kell annyit aggodni a rovid tavu tervek miatt.

Arrol ne is beszeljunk, hogy a magas szuletesi szamok elsosorban nem az angol, vagy egyeb nemzetisegu feher boru noknek koszonheto, hanem nagyon sok indiai, egyeb azsiai, afrikai csalad van, sok kozuluk mar generaciok ota, sok frissen erkezik es nekik meg mindig az a normalis, hogy 4-6-8 gyerek alatt nem allnak meg.


Tehat hogy milyen lepesek utan szuletne tobb gyerek?

Minden olyan lepes utan, ami noveli az eletszinvonalat.

Gazdasagi beruhazasok, derekszij megszoritas, toke bearamoltatas, ezaltal munkahely teremtes, ezaltal GDP noveles, de eloszor mindenkeppen az adossagokat kellene kirendezni, igy azert hoborognenek sokan, hogy miert nincs kiosztogatva a penz.

De nekem neha ugy tunik, hogy sok minden szet van csuszva, en sok dolgot mar nem is ertek. Peldaul az is erdekes, hogy a kozuti buntetesekbol akarnak most bevetelt emelni, ami vegulis logikus, de azzal meg nem tudnak mit kezdeni, hogy az emberek fele adot csal. Azert teszi, mert igy valamivel tobb jut neki. A cegek fele is adot csal. Alig van olyan kisvallalkozas, ahol mindenki be van jelentve. Mar lassan az a csodalatos, ha egy ismerosom ugy helyezkedik el, hogy valoban annyit es annyiert dolgozik, amennyi a szerzodeseben szerepel.

Nah mindegy, ez egy masik tema, nem akarok belefolyni.

2011. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: nálunk mivel kis faluban lakunk,egy óvoda van.Bölcsi nincs.A faluban semmi munka.A város 45 kilométerre van,én oda járok dolgozni.A közelebbi városban(7kilométer) semmi nekem való munka nincs.

Szegedre járok dolgozni 6ra.De oda nem vennék fel a gyereket,mivel nem vagyok szegedi.De a falunban nincs reggel 4tól este 5ig óvoda! Mert 4:10kor indul a busz,6-14 óráig dolgozok,de nincs haza felé busz csak 3kor,onnan másfél óra alatt érek haza.

Szóval az egyik,hogy vegyék fel a gyereket abba a városba is akár,ahol az anyuka vagy apuka dolgozik.

A másik meg az anyagiak.

Spórolni nem tud az ember,mert elmegy hitelre,albérletre rezsire.Kinek,mire.A fizetések a béka se..e alatt,az árak az égben(lásd pl.cukor,étolaj,benzin)

Szerintem ezek.

A harmadik:

A családosok is tudjanak megigényelni támogatásokat könnyebben.Mi azért nem házasodtunk össze,mert így könnyebb külön,ha sz..rban vagyunk.Papíron se vagyunk élettársak,épp ezért.De sajnos vannak anyagi gondjaink néha,persze nem rendszeresen.

2011. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kisnita ***** válasza:
100%
Én akkor vállalnék tudatosan több gyereket is ha jobban állnánk anyagilag, a terheseknek és a már megszült nőknek is biztosítanának munkát, akár otthoni munkát akár 4-6-8 órásat, stb Ha lenne több bölcsi, ovi, családi napközi, stb.
2011. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tudom. En Svajcban elek ket gyerkocommel es a ferjemmel, de itt rengeteg kisgyermek van. Valoszinuleg azert, mert a munkanelkuiseg elenyeszo, jo eletszinvonalon tudnak elni az emberek, es nagy valoszinuseggel a babajuknak is rendezett korulmenyeket tudnak biztositani.

Magyarorszagon en is elgondolkoztam volna, hogy szuljek-e :)

2011. jan. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Pl. amit Ausztria csinál. Fiatal párnak azonnal ad önkormányzati lakást. (Vagyis a lakásproblémát megoldja az állam.)

Az anya normális összeget kap, nem alamizsnát, amíg a gyerekkel otthon van. Vannak részmunkák, ahol az anya csak 20-30 órákat dolgozik 1 héten. Emellett marad ideje a háztartásra, a gyerekre és magára is.

Nem élnek az emberek akkora bizonytalanságban a munka elvesztése miatt. Ha ki is rúgják őket, elég hamar tudnak új állást szerezni. És kicsit spórolva ki lehet jönni 1 fizetésből is.

Mo.-n sajnos nem ez a helyzet.

2011. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Először is: több munkahely kellene. Valamint olyan intézkedések, amelyek megkönnyítik az anyukák újbóli munkába állását. Biztosítani kellene, hogy a dolgozó nőt bejelentsék. (Én pl. azért nem kaptam GYED-et, csak GYES-t, mert sok helyen nem jelentettek be, vagy csak 4 órára.)


Másodszor: Havi 80-90 ezer forint egy apának kevés, amikor a párja otthon van a gyerekkel, és nem keres. Sajnos rengeteg munkahelyen még ma is ennyiért kell dolgozni, ebből pedig nem lehet fenntartani egy családot.


Harmadszor: óvodák, bölcsődék kellenek.


Negyedszer: családi adókedvezmény annak, aki dolgozik. De mindez úgy, hogy az adókedvezményt az is megérezze, aki nem keres százezreket.


Hatodszor: olyan politika, amely megakadályozza azt, hogy valaki önhibáján kívül az utcán találja magát a gyerekével együtt. (Csupán azért, mert nem keres annyit, hogy enni is adhasson a gyerekének, és még a rezsire is fussa...)

2011. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha gyermeket vállalok, legyen munkahely ahova visszavárnak, és nem fenyegetnek felmondással. Az nem megoldás, hogy elvileg nem mondhatnak fel, mert attól símán megteszik. Kevesen vállalják a pereskedést emiatt.

Tehát: munka, munka, és munka, mert nem csak megszülni kell a gyereket, hanem felnevelni is.

2011. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!