Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lépés után születne...

Milyen lépés után születne több gyerek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért születik ilyen kevés gyerek? Milyen lépéssel oldódna ez meg? Ha lenne pénz, akkor lenne gyerek?
2011. jan. 15. 23:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pl. ha a nők úgy éreznék, hogy a gyerekvállalással nem kerül veszélybe az addigi munkahelyük (magyarán megmondva, nem kéne attól félniük, hogy 2-3 év után nem mehetnek vissza - bár a törvény szerint vissza kell őket venni, mégsem így történik sok esetben), na meg persze vannak sokan, akik így is úgy is akkor kényszerülnek rá, hogy munkát keressenek, amikor lejár a GYES, és így nem egyszerű, szóval arra is kéne valami megoldás, hogy a nők számára se legyen akkora akadály a gyerek. Mert ha belegondolunk, a férfiak számára általában nem az, tőlük nem kérdezik állásinterjún, hogy van-e gyerek, vagy hogy akarnak-e, csak a nőktől. Na és a harmadik, hogy a nők úgy érezhessék, hogy ha visszamennek dolgozni, akkor lesz hova, kire bízni a gyereket, méghozzá úgy, hogy a munkájukat el tudják látni mellette. Mert sok olyan esetről hallottam, meg tapasztaltam is, hogy pl. a bölcsi bizonyos munkanapokon nincs nyitva (pl. decemberben két ünnep között, pedig sokan ilyenkor dolgoznak).


De szerintem itt nem csak törvényi változásoknak kell végbe menniük, hanem társadalmi változásoknak is. Ezek viszont nem mennek egyik pillanatról a másikra.

2011. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsóval teljesen egyetértek, akkor, ha a nők számára utána nem lenne akadály a gyermek egy sor dologban, főleg a munkavállalásban. Tehát olyan bérek lennének Mo.n amelyekből megfizethető lenne a segítség, tehát a gyerkőc betegsége, ovi-iskola szünet, stb. nem akadályozná a helytállást a munkahelyen, vagy lehetőség lenne részmunkaidőben dolgozni, hogy abban a heti 20-30 órában becsülettel elláthassuk a munkánkat, de mellette ne rokkanjunk bele a 2. műszakba: gyerekek+férj+háztartás ellátása. Ill. ha a gyermekvállalás nem jelentené automatikusan az életszínvonal csökkenését a család számra (bár ez is a bérekkel függ össze, a férfiak és a nők bérével egyaránt). Ismeretségi körömben egyébként ahol ez így van születik is sok gyerek, 3-4-5-6. Mi meg már azt az egyet is nagyon megérezzük, tesók, ááááá, még egy második sem fér bele, nem hogy több :(
2011. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

- Az anyák és apák számára biztos munkahely, ahol az anyát, ha vissza szeretne menni dolgozni vissza is vegyék!

-Fiatal pároknak és családosoknak lakás és gáztámogatás!

- A bérek emelése és a benzin csökkentése, mert nem tudom hová fogják még emelni....

- Bölcsőde és óvoda létesítése, olyan helyeken ahol nincs.

Ha így haladunk a magyar lakosság kihal! :(

Ki fog a nagy semmire gyereket vállalni?! Egy valakik biztosan......

2011. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:44


vele teljesen egyet értek, és az utána kommentelővel, aki azt írta, hogy a kis pénzűek is igénybe tudják venni az adótámogatást. Nem panasz csak példa az esetem. 3 hónapos babás vagyok, több mint 5 éve dolgozok a cégnél minimál bérért 70.065.-ft a havi bérem, ami pont éhenhalásra elég, van lakás törlesztő, ebből még a havi 10000.- adókedvezményt se lehet majd kihasználni. Nagyon borzalmasan bírom a terhesség elejét. Ha nem félteném az állásom, és megtehetném, elmentem volna táppénzre. Nem kényelmi szempontból, hanem a 0-24 ig tartó rosszúllét végett. De figyelmeztetett a védőnő hogy jól gondoljam meg még azt is mikor jelentem be a melóhelyen, mert hiába védelem, elég cifra dolgokat látott mostanában. A másik, hogy a gyesem 2011-es jövedelemből lesz számolva, így ha TP-re megyek, egyenlő lesz a 0.-val. Ezért fizettem több mint 5 évig becsülettel a dolgokat, hogy most szenvedhetek napról napra, és remegek mikor szúrják ki, hogy mi a helyzet. Tudod ezeket a dolgokat kéne megoldani pl. De kíváncsi vagyok, mért érdekel???? Te mit gondolsz erről?

2011. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Meg lehet kövezni érte.Mi egy átlagos család vagyunk(lakáshitel,számlák,stb)Van két lányunk imádjuk őket de ha tudnám biztosra hogy a harmadik fiú lenne bevállalnánk.És nagyon sok ismerősöm igy van vele.Van ahol hat!! fiú van van ahol három lány!!De még egyet tuti mindegyik beválalna ha tudná,hogy ellentétes nemű!És lehet írni,hogy a gyerek az gyerek és mindegy a neme.Ha két fiam lenne tuti akarnék még egy kislányt.De nem úgy hogy majd 10-re lehet hogy az lesz!!Nekem fontos lenne hogy mind a kettőből legyen.
2011. jan. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!