Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan gonddal állok szemben...

Olyan gonddal állok szemben amiben segítség kell. Dec.31-el megszűnt a munkám és lehet hogy babának lesz. Ez előtt kb.2 évig dolgoztam közmunkában. Mit kapok a 9 hónap alatt? Jár valamilyen Tp?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! SOkat számít hogy miután lejárt 31-ével a szerződésed hova mentél? Kihasználtad a 30 nap passzív táppénzt? Munkanélkülit?
2011. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kisnita ***** válasza:
Sajnálom, hogy megszűnt a munkád :S Menj be a munkaügyi központba és igényelj munkanélküli járadékot. Ezt pár hónapig fogod kapni. Pontosan nem tudom meddig meg hogy milyen összeget, de ha bemész akkor a munkaügyiben mindent meg tudnak mondani. Ha most terhesen találsz egy másik munkát (sajnos még egy nem terhesnek is elég nehéz:S) akkor elveszik a munkanélkülit és fizetést fogsz kapni. Jó lenne ha a szülésig lenne bejelentett munkád és akkor TGYÁS-ra meg GYED-re is jogosult lennél. 2 év után meg kapnád a GYEST. De, hogy ha a munkanélküli járadékot úgy állapítják meg, hogy a szülés ideiéig kapni fogod akkor is jogosult leszel GYED-re meg szerintem TGYÁS-ra is mert ez is biztosítási időnek számít, mintha dolgoznál. Ezért mindenképpen irány a munkanélküli és érdeklődd meg! De előbb azt kellene kideríteni szerintem, hogy tényleg terhes vagy-e. Mióta késik? Tesztet csináltál?
2011. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha utánaérdeklődtél az álláskeresési támogatásnak, és jogosult vagy rá, akkor igényeld úgy, hogy a szülésig ne járjon le, és utána is maradjon pár nap, hogy a gyedhez is elég legyen.
2011. jan. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szóval most passzív tp-en vagyok és jár a munkanélküli is mivel 2 évet dolgoztam folyamatosan.Csak ilyen pici pénzből kell élnem 9 hónapig?
2011. jan. 18. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!