Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy 2 vadidegen...

Van olyan, hogy 2 vadidegen kisgyerekes egyedülálló anya közösen kivesz egy albérletet? Hol találhatnék hozzá társat?

Figyelt kérdés

Neten már kerestem, de így konkrétan nem találtam.

Vagy inkább anyaotthonba kéne mennem? Oda dolgozó anyák is mehetnek vagy csak pici babával fogadnak be? 15 hónapos és 4 éves gyermekeim vannak.

Semmi baj a párommal, tehát nem ver vagy ilyesmi, csak sajnos úgy érzem, hogy már nincs jövője a kapcsolatunknak, ezért keresem a lehetőségeket.

Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 21. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj anyaotthonokban, hogy esetleg akar-e valaki kiköltözni albérletbe. Nem tudom, van-e ismeretséged, lehet, hogy nem lesz könnyű, esetleg védőnő segíthet. Lehet, hogy egy időre neked is be kell költöznöd, és ha ott összebarátkozol egy szimpatikus anyukával, akkor talán lehet belőle valami.

Ui.: nem lenne jobb 'megjavítani', felfrissíteni a kapcsolatot? Olyan picik még a gyerekek...

2011. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenen már én is gondolkodtam, de mivel nem találok munkát már több mint egy éve, nekem erre nincs esélyem. Pedig nagyon jó ötlet.

Esetleg az óvodában, ahová a nagyobb jár, vagy játszótéren, orvosnál, ahol összefuthatsz hasonló anyukákkal.

2011. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

Esetleg anyaotthonnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? "Normális" anyák is vannak ott, vagy csak az alkesz, agresszív férjük elől menekülő (legtöbbször) kisebbség?

Egyelőre még nem dolgozom, nov-ben lesz 2 a kicsi, addig jár a gyed, ami 82000 Ft + 30000 csp.

Ennyiből szerintetek meg lehet élni egy albérletben? Plusz gondolom fizetne a párom gyerektartást, arra mennyi a reális vajon?


Én szeretném rendbe hozni a kapcsolatunkat, de rajta nem látom ezt. Ő elvan úgy, hogy esténként külön nézzük a tv-t és utána külön alszunk. Ha szóba hozom a problémánkat, akkor mindent rám hárít, meg hogy szerinte nincs semmi baj. Én viszont nem szeretnék egy kihűlt kapcsolatban maradni csak a gyerekek miatt.


Most egy Bp. melletti kisvárosban lakunk, ide jár oviba a nagy, de inkább visszaköltöznék Bp-re, mivel valószínűleg úgyis ott fogok dolgozni.

2011. jan. 21. 10:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
15-20ezer gyerekenként. A jövedelme 50%-ig terhelhető gyermektartásdíjjal. Amíg nincs hivatalos ítélet a gyermekelhelyezésről nem viheted el a gyerekeket a lakásotokból csak ha veszélyeztet benneteket, vagy ha abba ő is beleegyezik-írásban volna a legbiztosabb.
2011. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!