Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan lesz...

Szerintetek hogyan lesz valakiből 20 évesen EGYEDÜLÁLLÓ anya? Felelőtlenség szerinted?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 09:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ hogyan lett egyedülálló.Ha volt egy párja akitől a gyerek is van és az otthagyta őket akkor nem felelőtlen,és csak sajnálni tudom szegény lányt,a pasit meg leköpni.

Ha nem védekezett és úgy lett gyermeke és még párja sincsen na akkor felelőtlen!

2010. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

persze hogy felelőtlenség

"megszakitásosan védekeznek"

18évesen ugy gondolják,megtalálták életük párját

2hónap után összeköltöznek

szülnek anyagi háttér nélkül

csodálkoznak hogy egy 20 éves pasinak nem kell gyerek

vagy csodálkoznak,ha egy nős ember nem vállalja fel az apakomplexusos barátnőjét,aki teherbe esett


22 vagyok,van megfelelő anyagi hátterem,megfelelő párom,diplomám lassan,de eszembe nem jutna még gyereket szülni...majd 7-8 év mulva...addig felelőtlenség...van egy kisöcsém,tudom mire nem szabad még vállalkoznom...

2010. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
első: ha valaki 18 évesen úgy dönt a párja mellett, hogy nesze neked gyereket szülök, szal tervezetten egy fix pár mellett akkor is felelőtlenség szerintem, ahogy a 2. is leírta. természetesen az apa szintén ugyanúgy felelőtlen, de ne csak rá kenjük a dolgot, mind2 "szülő" ugyanúgy hülye ebben az esetben.
2010. jan. 6. 10:03
 4/25 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Középiskolai osztálytársnőm 17 évesen terhes lett az aktuális barátjától.Senki nem adott nekik még egy évet sem,és most már 11 éve együtt vannak,boldogan plusz még két gyerekkel.

De ismerek olyat is,akik tini koruk ellenére szexelnek,mert az olyan izgi és felnöttes,védekezés nulla,aztán megy a kislány abortuszokra...

Devan olyan is amikor minden oké dúl a love,a srác imádja a csajt,az terhes lesz,nem veteti el,megszüli,és utána hagyja faképnél a srác gyerekkel együtt.

Nem tudom melyik a rosszabb vagy jobb.

Talán pont te vagy ilyen helyzetben?

2010. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

nem, csak elgondolkodtam.


nézd, előfordul olyan, hogy egy 17éves csaj meg srác gyerekkel boldogan élnek míg meg nem halnak. de szerintem te se mersz olyat mondani, hogy ez az esetek nagy részében így van. Cáfolj rá ha gondolod, de szerintem az esetek pár százalékában történik ez így. a többi esetben az általad felvázolt másik kettő.


persze lehetnek még egyéb tényezők, pl a sráccal megcsinálják a gyereket, együtt is maradnának, de a srác agyba főbe veri a csajt aki végül elmenekül gyerekkel munka nélkül, stb, de ez majdnem ugyanaz az eset mint amikor a srác hagyja el őt (a lány hibája itt a felelőtlenség, naivitás, nemgondolkodás, stb, a srác sem tiszta természetesen). a lényeg, hogy nem ismerték ki egymást és korai volt.


mellesleg a kérdést nem értelmezted, nem hibáztatlak, előfordul. nagy betűkkel írtam, hogy egyedülálló.

2010. jan. 6. 10:30
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Második nagyon keményen odamondott. Én 22 évesen szültem, nagyon biztos anyagi háttérrel, a férjem idősebb nálam 6 évvel, nem 20 éves fiúnak szültem, a diplomáim így is befejeztem. Szóval miért ne lehetne fiatalabb korban szülni? Miért felelőtlenség ez szerinted? Szerintem 40 évesen szülni felelőtlenség!


Szerintem attól függ, hogy ki hogy lett egyedülálló. Ha házas volt és a férfi elhagyta, akkor szerintem nem volt felelőtlen. Ha a gyerekkel akarja a férfit megfogni, az viszont nagyon nagy felelőtlenség.

2010. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

szerintem hülye vagy már elnézést, nagyon hülye.

francért nem vagy képes te se elolvasni, hogy EGYEDÜLÁLLÓ!! 20 évesen egyedülálló, betűzzem?

2010. jan. 6. 12:49
 8/25 anonim ***** válasza:
Ez már a sokadik ilyen kérdés az oldalon 1 hónap alatt. Nem tudom, miért lett most ez hirtelen ilyen felkapott téma. Amúgy sem lehet szerintem egy ember életét egyetlen kiragadott pillanat alapján vizsgálni. Megeshet, hogy valaki felelőtlen volt abban a pillanatban, amikor teherbe esett, de azóta felelősséggel és JÓL neveli a gyerekét, még ha egyedül is. Én pl. sose vártam el, hogy tapsikoljanak nekem az emberek, amiért 20 évesen egyedülállóként szültem, de az se fordult meg a fejemben sose, hogy már előre bocsánatot kérjek az emberektől azért, mert ez így történt. A saját lelkiismeretem szerint jó szülő vagyok, de igazából csak évek múlva derül ki, hogy ez így van-e vagy sem. Eleinte próbáltam a kételkedő embereknek bizonygatni, hogy 1. nem minden az én hibám, 2. igenis jó anya vagyok. Mára már leszoktam erről, mert rájöttem, hogy ha valaki elhatározza, hogy mi a véleménye rólam, akkor én hiába mondok vagy teszek bármit, úgysem fog változni, és igazából arra is rájöttem, hogy tulajdonképpen nem is számít, hogy mások mit gondolnak rólam, hiszen az én életemet én élem, és nem mások. Csak addig befolyásol mások véleménye, amíg én hagyom, hogy befolyásoljon. De már nem érdekel. Nekem éppen elég megerősítés, hogy van egy nagyon boldog, nagyon kiegyensúlyozott és okos gyerekem, és hogy én magam jól érzem magam a bőrömben, hogy vannak barátaim, családom, akik szeretnek, azt tehetem, amit szeretnék (értsd úgy: amire lehetőségem van, az egybe esik azzal, amit szeretnék is csinálni), akkor meg miért kéne hagynom, hogy mások negatív véleménye elégedetlenné tegyen?
2010. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Miért? Akit elhagynak, az nem egyedülálló? Bunkó vagy kérdező...na nem is írok ide többé.
2010. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
66%

Én se értem mit akar a kérdező!

Egyedülálló anya?? Igen akkor lehet,ha csak felcsinálták,és úgy szült vagy volt párja csak elhagyta.

Így lesz valaki egyedülálló anya nem?

Vagy olyan mint Jodie Foster? Spermabankból vett egy kis anyagot,feldugta magának,és ő lett az egyedülálló anya?????

Tedd fel akkor másképp a kérdésedet kérdező!

2010. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!