Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hivatásos Nevelőanyukák!...

Hivatásos Nevelőanyukák! Miért hoztatok ki gyerekeket, hányat, testvéreket-e?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem örökbefogadott gyerekeim vannak,de ismerek nevelőszülőket is,ők a vér szerinti gyermekeik mellé hoztak ki 4 testvért,a szülők pedagógusok,nagyon szépen nevelik a gyerekeket,gondolom gyermekszeretet ,segíteni akarás a motiváció,nem hiszem,hogy bárkinél az anyagi megfontolás szerepelne!
2011. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon becsüllek!!!Minket foglalkoztat a nevelőszülőség két gyermekünk mellé,mert több nem lehet egészségügyi okoból.Ugyanakkor a jelenlegi anyagi hátterünk nem megfelelő szerintem.Addig,amíg elégedett leszek,szeretnék minél több információhoz jutni...pedagógusként.
2011. jan. 22. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szüleim nevelőszülők, még otthon laktam mikor azok lettek. Jelenleg 4 nevelt gyerek van otthon, 2 már vissza került az anyukájukhoz még évekkel ezelőtt. A 4-ből hárman édes testvérek. Nyilván volt anyagi megfontolása is a dolognak, és a segíteni akarás.
2011. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mi örökbefogadó szülők vagyunk. Én nem tudom elképzelni, hogy nevelőszülő legyek. Nem viselném el, ha elvinnék tőlem..bár ez lehet csak az én "hülyeségem" . Anyagi megfontolásból? Ugyan, kérlek áruld el nekem, hogy mégis mennyi az a pénz, amit a gyerekek után az állam fizet a szüleidnek. Mert 4 gyereket eltartani nem kevés pénz, sőt szerintem még kevés is, amit az állam ad.
2011. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Örökbefogadó Válaszoló!

Teljesen megértem a "hülyeségedet",pláne hogy nem az!Természetesen mi is annak örülnénk,ha nem vinnék el tőlünk,ugyanakkor mégiscsak jó,ha visszakerülhet /szeretne is!/ a családjához egy gyerkőc.Mi szeretnénk segíteni /szociális érzékenység.../ másképp is,mint eddig.Több gyerek volt,van a környezetünkben,akik valamilyen formában számítanak ránk.S ez nagyon jó érzés-mármint nem az,hogy hiányt szenvednek, hanem hogy hozzánk fordulnak.De valahogy többet szeretnénk tenni.Családot,otthont,szeretetet adni addig,amíg nem oldódik meg a család gondja,vagy épp felnőtt koráig..

Az anyagi oldala sem titok.15E a szülőnek.~15e csp.~57E a gyermek ellátására.Ez kinek sok,kinek kevés,kinek pont elegendő.Pénzért csinálni ,csak pénzért szerintem képtelenség.De az államnak még mindig olcsóbb,ugyanakkor a társadalomnak sokkal egészségesebb, hatékonyabb, gyermekközpotúbb a nevelőszülői rendszer,mint a gyermekotthonok,lakásotthonok.Ráadásul az a gyermek,akiről valami okból nem mond le a szülő könnyebben elvész a nagy gépezetben,mint egy őt fontosnak érző,tartó családban.

2011. febr. 18. 01:01
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat,az adatok nem a hivatásos nevelőszülőkre,hanem a "sima" nevelőszülőkre vonatkoznak.
2011. febr. 18. 01:03
 7/7 anonim válasza:
Köszönöm, hogy megérted a hozzáállásom. Én vagyok az örökbefogadó szülő! Szerintem aki nevelőszülő, az biztos nem agyagi megfontolásból teszi, hanem a segíteni akarás dominál nála. Nekem a szívem szakadna meg, ha x idő után elszakítanák tőlem a gyermeket, akit x ideig én neveltem. Rám volt utalva, én szerettem...
2011. febr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!