Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyobb testvért/testvéreket...

A nagyobb testvért/testvéreket mennyire vonjátok be a névválasztásba?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, hogy amikor az én tesóm született (20 éve), akkor a szüleim végül nem tudtak dönteni két név között, ezért azt mondták, hogy én válasszak, nekik mindkettő egyformán tetszik, döntsem el én, hogy melyik a jobb. Valószínűleg ha a fiamnak testvérkéje születik, és csak két esélyes név marad, amik közül már nem tudunk választani, akkor mi is ezt fogjuk csinálni, de nekem már elég határozott elképzelésem van, hogy mi lesz a neve a kistesónak, szóval talán nem is kerül sor erre.
2009. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én nevemet annak idején a bátyám adta! :)
2009. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék az akkor 4 éves kislányra bízták, hogy nevet adjon a hugicájának. Ő a kedvenc óvónéni után a Klára nevet adta.
2009. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:)))))))))))
2009. szept. 23. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy régi ismerősöm így lett Enikő. A nővére nevezte el, a Frédi-Béni meséből.

Nekem volt egy nagy ovis szerelmem, ő szintén szerelmes volt belém, épp akkor született húga, akit rólam neveztek el :)

2009. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A naygszüleim Juditnak akarták nevezni anyukámat egy kedves rokon után. Nagybátyám kijelentette, hogy márpedig Ágnes lesz! És az lett! :-))
2009. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem a gyerekekre bízzuk a döntést. Bevonjuk őket és meghallgatjuk a véleményüket, de mi döntünk.

Én, anyám éppen aktuális barátnője után kaptam a nevem, akivel utánna már nem is tartották a kapcsolatot. Engem zavar ez, mert nem érzem, hogy hozzám tartozna az a név. Nem nekem választották, a név már előttem is megvolt, akárki született volna, akkor is így hívnák. Mi igyekszünk arra koncentrálni, hogy kit szeretnénk felnevelni és olyan nevet adni. Eddig háromszor sikerült eltalálni a személyiséghez illő nevet. Pl. Bence vagy Bendegúz nevet biztos nem választanám, mert a személy akit mögé képzelek, nem szimpatikus. Ezért lenne nehéz más döntését elfogadni.

2009. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam majdnem 6 éves volt amikor a kis tesó jött. A nagy névválasztás elég döcögősen ment mivel nem sok névvolt ami mindkettőnknek tetszett. Végül maradt a Klaudia és a Paulina amit mindketten elfogadtunk és ebből választott a fiunk.
2009. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!