Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik lehet nehezebb: ikreket...

Melyik lehet nehezebb: ikreket nevelni vagy kis korkülönbséggel a testvéreket?

Figyelt kérdés
Az első 2-3 évre gondolok konkrétan.
2011. okt. 4. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy ikres anyukával beszélgettem erről,és arra jutottunk nekem nehezebb(kis korkülönbség,16 hónap) persze mindkettőben vannak nehéz dolgok,az is lehet hogy szülője válogatja ki mit tart nehezebbnek.

Szerintem azért nehezebb mert még az ikrek mindent egyszerre csinálnak,ugyanaz a napirendjük,egyszerre fejlődnek,addig a kiskorkülönbségesekkel én ha megszakadok sem lesz ugyanaz a napirend,nem birják megszokni egymást,legalább is a kicsi a nagyon,teljesen mások az igények,meg ugye ott a félktékenység is.

2011. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz. Nekem 1 év korkülönbséges gyerekeim vannak, a barátnőm ikres. Szerinte is az én dolgom volt nehezebb, az előző által már kifejtett okok miatt. Az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy szerintem egyáltalán nem volt rossz 2 picivel az élet, jobban kifárasztott, amikor a 4 éves mellé született tesó.
2011. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az ikrekkel a terhesség és a szülés utáni első pár hónap a nehezebb, hiszen nagyobb a pocak, rizikósabb a terhesség, problémásabb lehet a szülés (neadjisten inkubátorba kell menniük), és gyakorlatlan anyukaként (ha ez az első terhesség) dupla annyi a feladat mint eggyel, nehezebben ciciznek, stb stb.


A kis korkülönbségű tesóknál meg pont onnantól, ahogy már a kicsi sem csak eszik-alszik, hanem amikor elkezd kúszni-mászni, és egyszerre 6-felé kell figyelni.


Mindezzel együtt nem szeretnék ikreket. Nálunk 22 hónap lesz a korkülönbség.

2011. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőt.
2011. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nálunk 13,5 hónap a különbség, de úgy gondolom, hogy ha mindkettő 5 hónapos lenne, vagy mindkettő 18, könnyebb lenne.

Amit a harmadik válaszoló írt, szerintem nem feltétlenül van úgy! Az én másfél éves fiam már most nagyon szeretne játszani a kishúgával. Ha már 8-10 hónapos lesz, szerintem azért lesz könnyebb, mert eljátszanak együtt, nem igényli a fiam a figyelmemet napi 12 órában, miközben még a húgára is figyelnem kell és el kell látnom.

2011. okt. 4. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!