Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most kiderülne, hogy...

Ha most kiderülne, hogy terhesség miatt késik, nem tudom, képes lennék-e elvetetni a babát. Segítséget kérek?

Figyelt kérdés

Van már két kisgyermekem, de harmadikat nem tudnánk bevállalni semmiféle körülmények között. Mindig védekezünk (óvszerrel, mert nem bírom a gyógyszert), de már másfél hete késik. Ennyit nem szokott, és napok óta folyton ez a "mindjárt megjön" érzésem van. Nagyon félek, hogy babát várok, de a férjem szerint biztos, hogy nem szakadt ki az óvszer (mindig ellenőrzi).

Ha két napon belül nem jön meg, veszek egy tesztet, de előre tudom, hogy teljesen kiakadok, ha pozitív lesz. Nem hiszem, hogy képes lennék abortuszra menni, ugyanakkor nem tudnánk eltartani a babát. Nem tudom, mit csináljak. Az is eszembe jutott, hogy örökbe adnánk egy olyan párnak, akik régóta szeretnének kisbabát, de sejtem, hogy ez is borzasztó nehéz lenne, amikor megszülném, és üres kézzel-hassal mennék haza a kórházból. :( Nagyon el vagyok keseredve, kérlek adjatok tanácsot!


2011. jan. 23. 13:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, de van két gyereked, én személy szerint kizártnak tartom, hogy le tudnál mondani a harmadikról. Nehéz a helyzet, és nehéz a döntés. Drukkolok, hogy csak egy csík legyen!
2011. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 23. 14:25
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de átérzem amit írsz...én ugyanis ugyanebben a cipőben jártam (jó mondjuk a 40 nm-et leszámítva mert nálunk nagyobb a hely).

Hiába van a férjemnek munkája, nekem meg gyedem, olyan sok a különféle törlesztésünk, annyira megemelkedett hogy egy váratlan kiadás (akár csak egy cipő megvétele) teljesen padlóra tud küldeni.

Én ráadásul nem két fillérért spirált tetettem fel mert egyszerüen tudtuk hogy nem fér bele 3.gyerek és nem is terveztünk, nem is szerettünk volna.

Aztán spirál mellett terhes lettem...hetekig őrlődtem, gondolkoztam filóztam mi legyen.

De így hogy itt van a két élő gyerekem akik szépek okosak és életem értelmei nem bírtam rászánni magam hogy elvetessem...

Így most várjuk a harmadikat. Nem tudom hogy lesz hogyan boldogulunk. Csak bízni tudok. Kisruhája, ágya, kiskád, bútor mindene megvan a nagyokról, szerencsére tudok szoptatni és egy -két éves koráig olyan jelentős mennyiségeket nem fogyaszt, rezsi se lesz miatta több, és nagyon bízom benne hogy évekig azért nem leszünk ilyen szorult helyzetben.

Mindketten akarunk és tudunk dolgozni, olyan nem lehet hogy évekig ne kecmeregjünk ki. (mondjuk az egy másik hogy az egyik hitelünk 2 és fél év múlva véget ér tehát annyival kevesebb lesz a kiadás ez előrelátható.)

Nagyon nem irigyelem a helyzeted és érthető, akárhogy is döntesz!!!!

2011. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szintén zenész vagyok. Van egy 30, egy 16 hónapos gyerekem. Hitelre 55 m2-es lakásunk, félig hiteles autónk. A férjem a második születésénél hirtelen munkanélküli lett. Egy évig nem is talált másik állást. Most van ugyan munkája, de havi 30-40 ezerrel kevesebbet keres, mint azelőtt. A havi költségvetésünk szintén olyan, mint a Tiétek. Egyszer nem védekeztünk, terhes is lettem ismét. Én képtelen voltam elvetetni, azért, amit Te is leírtál. Abban reménykedem, amit az előttem is írtak, ez az állapot nem tart örökké, valami jónak kell történnie, csak ki kell bírni addig. És ha megtörténik a jó, mennyire bánnám, hogy megváltam egy babától.
2011. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Abortuszra mennék..Inkább egy napos procedúra mint egy életen át tartó idegesség,hogy mit adjak a gyerekeimnek enni..
2011. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Te most abban a helyzetben vagy mint a sógornőm.Náluk is két gyerek van,és náluk is az apuka munkanélküli.A sógornőm is terhes lett,nem tudta mit tegyen,mert azt elismerték,hogy anyagilag totál nullán vannak,és teljesen padlón lennének egy kisbabával.Mindenki,köztük én is az abortuszt javasoltuk neki.De ő is jött avval,hogy inkább megszüli,és örökbe adja olyan családnak akiknek baba kell.Én akkor is mondtam neki,hogy ne tegye,mert ez nem egy tárgy,hogy oda adom és kész..Nem fog tudni lemondani róla,mert 9 hónap elég erős kötődési idő..Mondtam neki,hogy ha megtartja,akkor meg minden hónapban ő lesz az első aki a postánál fog várni a segélyre..A lányok meg nélkülözni fognak,és idővel a szüleit fogják hibáztatni,hogy sok mindent nem kaptak meg.De biztos volt benne,hogy a születendő gyermeke jó szülőkhöz kerül..Nem írom le,hogy mennyi papírt,mennyi akadályon kellett keresztül menni az örökbefogadás ügyintézése miatt.Amikor 7 hónapos volt minket kért meg,hogy alkossunk vélemény az "új" családról,hogy a baba jó helyen lesz-e..Vagyis már megvoltak a jövendőbeli szülők. Mégsem tudta odaadni.Lett is ebből egy jó nagy gond az új szülők révén,hiszen hónapok óta arra vártak,hogy az övéké lesz.Erre a sógornőm a szülés előtt 2 nappal visszalépett,még a sógorom sem tudta,hogy ez a döntése..Végül is most 3 gyerek van.Persze a jósaltom is bejött,mert minden hónapban tényleg ő az első a postán.Ha nem jön a családi pótlék időben már sír,és aggódik,hogy mit adjon a gyerekeknek enni,mert nincs pénz..Anyósom sem tud adni nekik pénzt,bár igyekszik ő is segíteni..A lányoknak a baba születése óta nem vett szinte semmit,mert nincs miből..Karácsonykor a sógornőm végig sírt,mert annyi pénzük nem volt,hogy ajándékot vegyen a lányoknak..Arról nem is beszélve,hogy elmondása szerint a pénztelenség,a nehezebb élet miatt a sógorommal is rendszeresen veszekednek..

NA én ilyen életet biztos nem szeretnék..Nekem is van egy fiam,de én ha most terhes lennék tuti nem vállalnám be..Inkább mindent megadok a fiamnak amit tudok,minthogy a semmibe nőjön fel.

2011. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem tudnám soha odaadni senkinek, ha már megszültem. Akkor inkább elvetetném. Írom ezt úgy, hogy abszolút nem pártolom az abortuszt, nem is volt benne részem soha, és a harmadik babám nem volt betervezve. Megtartottuk, mert igazából semmi nem szólt ellene, ám mi sem vagyunk most pénzügyileg a topon, de majd csak lesz jobb.
2011. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Írj ha csináltál tesztet!
2011. jan. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Nagy kő esett le a szívemről: éjjel megjött a menzeszem. Nem kívánom senkinek ezt az egy hetet, pedig tudom, ennél milliószor rosszabb élmények is vannak...
2011. jan. 24. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!