Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gáz 40 felett szülni?

Nagyon gáz 40 felett szülni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségileg minden rendben, és se a szülőknek, se a gyereknek nincs hátránya ebből, akkor miért lenne gáz?
2009. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Miért lenne? Kicsit sem az! :)
2009. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem és szerintem nem is számít ez manapság annyira nagy ritkaságnak.
2009. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Sok probléma lehet vele, de meg lehet próbálni.

Van, akinek 65 felett is sikerült (egy kis segítséggel, prsze).

2009. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Hát 40 felett....Nem gáz,csak jól meggondolandó.Ha nem elsö baba,akkor jól beszéljétek meg.Sosem tudni.....

Èn nem vágnék bele..Eze´rt lelehet pontozni majd.

2009. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ hányadik gyerek, szerintem.

Mondjuk én a fiatalon szülésnek vagyok a híve(30 előtt szültem mindkét gyerekemet), de ha nem az első baba, akkor mért ne?

2009. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Miért baj az, ha az első gyerkőcét szüli negyven évesen..? Senki nem azért vállal később gyereket, mert nem akart fiatalon szülni. Én még "csak" 35 vagyok, első babán dolgozunk, és a mostani szűrések, vizsgálatoknak hála nem para, ha később születik a bébi.

40 évesen szülve még mindig csak 65 lesz a mama, mire agyerek valóban önálló lénnyé válik- ezt megélni ugyanannyira sanszos, mint az, hogy valakinek fiatalabb korában a fejére esik egy tégla.

2009. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem azért arra is kell gondolni,hogy annak a gyereknek szülőkre lesz szüksége még sokáig,nem csak kisgyerekként.A mi generációnkban még sokunknak van olyan szerencséje,hogy felnőttként is sokáig vannak szülei,mert anyáink még a 18-20-as éveik elején szültek,amire be van állítva a szervezetünk.Nem mindegy,hogy 15-20 évvel több időt tudok a gyerekemmel eltölteni,vagy kevesebbet.Azt meg aki 65 évesen gyereket vállal,az vagy nagyon egoista,felelőtlen és csak a saját nézeteit nézi,vagy szenzációhajhász.Ez nem normális dolog nagymama korban szülni.Az anyám 42 évesen lett először nagymama.Talán még a déd,ük unokáit is megéri.Én szültem 20évesen,és 34 évesen a harmadikat,hát van különbség.Mind a terhesség,mind a szülés sokkal kiegyensúlyozottabb problémamentesebb volt fiatalon.

Persze az a baj,hogy sosem ideális,mert korban a húszas évek közepe lenne az,viszont nagyon kevesen vannak akiknek arra az időre stabil házasságuk,egzisztenciájuk van.Nehéz,az biztos mindenképpen.Nem akarok megsérteni senkit,de szerintem azért nem a 40-hez közel kell elkezdeni gondolkodni a gyerekvállaláson.Mindenki tudja,hogy sokkal nagyobb mindenféle betegség kockázata is mint fiatalabb korban.Jól vizsgáltasd ki magad szerintem mielőtt belevágsz.És persze minél hamarabb.

2009. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Miért lenne az?? Egyre több nő szül manapság 40 fölött. Azoknak meg akik a kockázatokról írtak, csak annyit, hogy sokkal több beteg baba születik fiatal anyától, ugyanis őket a 35 éven felüliekkel ellentétben nem vizsgálják annyira. Persze nekik is alapos a gondozásuk, de 35 év felett ajánlott a genetikai vizsgálat, alatta meg csak azoknak csinálják, akiknek valamiért rossz eredményük volt a 12 hetes ultrahangon vagy a vérvételen. Mindenki maga dönti el, hogy mkior vállal babát. Egy baba pedig az anyukát évekkel megfiatalítja.. Egy idősebb anyuka már tapasztaltabb is. Amikor én szültem legalább 4 -5 35 feletti kismama volt az osztályon egészséges babákkal:)).
2009. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Jajj dehogy is gaz!! Nem kell eletemetni rogton senkit sem meg 65 evesen. Ha ilyen utemben halad a vilag meg csak majd 70 evesen fogunk nyugdijba menni. :) Kivanom neked, hogy meg az unokaidat is elvezd jo sok evig. Nagyanyaink koraban az eletartam sokkal alacsonyabb volt mint most. Szerintem nyugodtan vallaj babat, mar regen nem abban a vilagban elunk. Sokkal fejlettebb az orvostudomany, oda tudnak rad figyelni es teljesen maskent gondolkodunk. Folosleges azon emesztened magad, hogy hany evesen szultek evtizedekkel ezelott. Arra koncentralj inkabb, hogy szeretetet, biztonsagot tudjatok adni a babanak. Persze nem mondom, hogy nem szep fiatalon szulni de hidd el nem a fiatalsag a legfontosabb amit a gyerekednek adhatsz!! Sok boldogsagot es nyugodtan vagjatok bele.
2009. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!