Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy csináljam, ha lejár a...

Hogy csináljam, ha lejár a gyed és mennék vissza dolgozni? Hozzáértők itt vagytok?

Figyelt kérdés

Nov-ben lesz 2 a kisebbik fiam, elvileg szept-től megy bölcsibe.

Anno, mikor a nagy töltötte a 2-t és már bölcsis volt, azt mondták a melóhelyemen, hogy amíg jár a gyes, vagyis 3 éves koráig, addig nem kötelesek visszavenni, én meg ennek nem jártam utána, mivel egy elég nagy cégről van szó, nem gondoltam (naivan), hogy hazudni mernének.

Munkát kerestem, de közben terhes lettem, így végül nem dolgoztam a 2 gyerek között, tehát ősszel már 5. éve lesz, hogy itthon vagyok.

Tényleg úgy van, hogy 1 hónappal azelőtt, hogy visszamennék, írjak egy levelet, hogy pl. nov. 11-től újra munkába állnék?

De mi van, ha azt a melót én nem tudom vállalni, mert 9 órás munka és plusz min. 2 óra az utazás? 11 órát nem lehet bölcsiben a kicsim, meg azt nem is akarom.

Bocsi, hogy hosszú lett, próbáltam sok infót adni, hogy érthető legyek :)

Köszi a válaszokat!


2011. jan. 27. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
ez egy baromság, hogy ha lejárt a gyeded nem kötelező visszavenni amíg a gyes járna. Ez tuti! A másik része viszont necces, ha nem bírod vállalni a munkakörülményeket, akkor viszont neked kell felmondanod. És igen, írni kell levelet, mert gyed alatt fizetésnélküli szabin vagy és azt meg kell szüntetnie a munkáltatónak.
2011. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja és ha azt mondják, hogy pl. nov. 11 től mehetek, akkor először a szabikat adják ki, az a 2x1,5 évre min. 60 nap, vagyis kb. 3 hónap, jól számolom ugye?

És utána felmondhatok, ha nem tudom vállalni a munkát és ők nem tudnak részmunkaidős állást adni, de akkor nem jár végkielégítés, ugye? Vagy abba az az 5 év, amikor tgyáson, gyeden, gyesen, majd ismét tgyáson és gyeden voltam, nem számít bele?

Köszi!

2011. jan. 27. 14:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Tök érdekes, mert tényleg egy óriási cégről van szó és ezt nem tudták? Vagy nem akarták :)
2011. jan. 27. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Alap esetben a többség úgy kéri a fizetés nélküli szabit, x. év. y. hó z. napjáig. Tehát ő mondhatja azt, hogy bocsi, te kérted így a fizetés nélküli szabidat, nem vagyok köteles visszavenni. Persze más a helyzet, ha (mint én) direkt nem írtál bele dátumot.

Ha te mondasz fel, nem jár végkielégítés. A végkielégítés szempontjából számítanak a tgyás, gyedes évek.

2011. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Végkielégítés csak akkor jár, ha ők küldenek el. Jelen helyzetben azt hiszem erre hiába vársz...
2011. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14:59: Csak hogy a fizetés nélküli szabit MAX a gyerek 2. szülinapjáig lehet kérni és itt arról van szó, hogy lejár a GYED. Szóval köteles visszavenni.

Ha kiveszed a felhalmozott szabikat, akkor azt te vagy köteles az újra munkába állásodkor azonnal kivenni. Amúgy a 60 nap nekem nagyon soknak tűnik... csak a TGYÁS és a GYED első évére jár szabi, hogy jött neked annyi össze?


Ha te mondasz fel, semmilyen végkielégítés nem jár, még akkor sem ha közösen egyeztek meg a munkaviszony megszüntetéséről. Csak akkor jár max 3 havi bér, ha Rendes felmondással szűnik meg a munkaviszonyod. Ez a te esetedben nem fog megtörténni, hiszen te nem fogod tudni vállalni a munkavállalás feltételeit.

Elárulnád melyik cég ez?

2011. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocs, előző vagyok most látom hogy 2 babát szültél. Akkor okés a 60 nap.
2011. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!