Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tényleg lecsökkentik a...

Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák?

Figyelt kérdés
Se közel se távol nincs bölcsi. Menjek el dolgozni, hogy legyen pénzem bébisziterre? Lehet nem is keresek annyit, hogy ki tudjam fizetni a napi 10-12 órás bébiszittelést. A 1,5 éves gyereket biztos nem fogom reggel 6-kor vonatoztatni majd este 7-kor haza ugyanez. A nem kisgyerekesek se kapnak mostanában állást akkor én egy másfél évessel hogyan fogok kapni? Nem értem. Ettől nőni fog a népesség?
2009. febr. 6. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ettől nőni biztos nem fog a népesség. Igazából én bízom abban, hogy a parlamenti többség (2/3)nem szavazza meg ezt. Nálunk itt a bölcsikben 2 évre előre telítve vannak a létszámok, már szinte úgy kell előre bejelentkezni, meg kuncsorogni. Sajnos mivel a nyugdíjkorhatárt is megemelték, így arra sem számíthatok, hogy az 56 éves anyósom, vagy az 53 éves apukám, vagy ne adj isten a 45 éves anyukám itthon tudna maradni a gyerekkel. Szerintem az állam nem meri meglépni ezt a döntést, hiszen ahhoz munkahelyeket, bölcsödéket, és óvodákat kellene létrehozni. Ezekre, meg eddig sem volt pénz, akkor most miből lenne? Meg miért jó az, hogy a gyerekedet be kell adnon 1-2 éves korában valahová? Szerintem ebben az időszakban az anyára van leginkább szüksége a kisgyereknek. Mások hogy vélekednek erről?
2009. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez az a téma, amitől legszívesebben a törvényalkotók torkán ledugnám a kést....botrány, hogy megszűntek a bölcsik, óvodák (és ezzel együtt a munkahelyek is), most meg azt akarján, hogy menj el dolgozni, keress pénzt egy keveset, abból is adózz le, a gyerekkel meg ne tudj annyit együtt lenni, hogy esetleg szegénykém a legérzékenyebb időszakban fejlődni tudjon....ez nem népességnövekedéshez vezet, hanem kihaláshoz.

Nem tudom megérteni a jelenlegi törvényhozókat és a tisztelt házat: miért kell egy gyereket elszakítani az anyjától? És az anyuka vajon hová fog visszamenni dolgozni, ha nagyon sok hely így is bezár???(majd pont a gyerekeseket fogják visszavenni, mi? Mikor eddig is a kisgyerekes anyák voltak a legjobban bojkottálva...)


Hozzáteszem: én nem tervezem, hogy mind a három évet itthon töltöm a maszattal, mert nem tehetem meg.A GYES-t meghagyom az államnak, de az első két évét a gyerekem velem fogja tölteni, ha törik és ha szakad.


Egyébként egyre jobban erősödik az az érzés bennem, hogy a Dunába kell belelőni az összes állami hatalomhoz közel eső, korrupt és felelőtlen gondolkodású minisztert.


Már bocs, de forr bennem az indulat...

2009. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen el vagyok keseredve!Most 3 hónapos a kis fiam,decemberben lejárt a határozott idejű szerződésem,úgyhogy vissza menni se tudnék hova.Bölcsibe meg nem is akarom tudom beadni.Nagyszülők sincsenek úgy hogy bevállalnák.Szocpolt aláírtuk 2 gyerkőcre,úgyhogy nemsoká lesz egy kistesó is valamikor.Azt sem tudom hogy fogom megoldani.Ráadásul kevesebb pénzt is jelent,minden meg drágul.....nem normális ez az ország,ahogy az effajta ügyeket intézi.Hiszen a nyugdíjasokat kell dolgoztatni,meg a kisgyerekeseket......ha tudnák elköltöznék valahova ahol nem ennyire kiszolgáltatott az ember!
2009. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés...

De hidd el, be fogják vezetni, és bölcsi nem lesz. Magyarországra jellemző, hogy mindig mindent fordítva csinál.

Menj dolgozni, a gyereket oldd meg, mert bölcsi az nincs..

Nem mintha munkahely lenne..

Szóval nem tudok mást írni, mint az előttem szólók.

És mi még jó helyzetben vagyunk, mert külföldön 6 hónaposan már le kell passzolni a gyereket, és menni melóba...nem is tudom, hogy csinálják...

Aztán a gyerekeket meg leszúrják a bölcsiben..

Én is szeretnék kistesót, lányom lassan 8 hós, de egyre jobban félek.Hova? Mire?

Nesze neked, szaporodjunk...

2009. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Külföldön megvan az infrastruktúra ahhoz, h a nő elmenjen 6 hó után dolgozni....de itt? előbb bezárják a bölcsiket majd utána ellehetetlenítik az anyákat....madj dumálnak, h a mai magyar nőknek nem fűlik a foga a szüléshez, mert a tanuláson, karrieren, utazáson jár az eszük, ne adj isten, szinglik....
2009. febr. 6. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Én őszintén megmondom, hogy még egyet is értenék ezzel, HA!!! először is megteremtenék az anyáknak azt a biztos lehetőséget hogy legyen hová visszamenniük dolgozni és nem 8 hanem csak 6 órában és ehhez megteremtenék a lehetőséget hogy a gyermekeket be lehessen adni bölcsibe a lakóhelyhez vagy a munkahelyhez közel. De ameddig ennek a szikráját sem látom addig nem az anyákon kellene spórolnia az államnak hanem a saját fizetésükön! Úgyhogy a dolog így ebben a formában felháborít!
2009. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom bölcsödébe jár augusztus óta, mert vissza kellett mennem dolgozni, kevés volt egy kereset...mondjuk ahogy az árak emelkednek, kettő is kevés. A gyerkőc júliusban betöltötte a 2. évet, úgy került közösségbe. Most ki fogom őt venni, mert ismét babát várok, és itthon vagyok táppénzen a szülésig. És nem azért veszem ki, mert rossz a bölcsi, ő kifejezetten imádja, sok jót tanul, én csak pozitívat tudok mondani. Azért veszem ki, mert anyagilag nem bírjuk így, hogy csak azért autózom naponta 40 km-t, hogy ő bölcsibe járjon(nincs közelebb). Eddig jó volt, mentem reggel dolgozni, vittem a gyerkőcöt, délután meló után hoztam. Így luxus. Sajnálnám, ha kötelező lenne 2 évesen közösségbe adni a gyerekeket, hiszen a mai világban nem tudnak az anyák könnyen munkahelyet találni
2009. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!