Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyszülői gyes kérdés?

Nagyszülői gyes kérdés?

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni?

Kisfiam elmúlt 2 éves, édesanyám nyugdíjas. Államkincstár szerint kérhetjük a nagyszülői gyest.

Viszont arra a kérdésre nem válaszoltak, hogy most várjuk a 2. babát, aki legkésőbb március elején megszületik- jelenleg szabin vagyok. Hogy az én tgyás-met, gyedemet érinti -e, ha anyu veszi fel a gyes összegét?

A 2. baba születéséig kérnénk, és nagyon remélem, hogy nem zavar be ez a gyes igénylés az én járandóságaimba.

Köszönöm, ha valaki ért hozzá és segít


2011. jan. 29. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem jár neked TGYÁS (GYED) és anyukádnak GYES.

De addig természetesen igényelheti a mama, ha nem inditod előbb a TGYÁS igényt (28 nappal szülés előtt lehetne már).

Attól a naptól, amikortól TGYÁS-t igényelsz, a gyest le kell mondani.

2011. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt tudom. Nem igénylem előbb, mert úgy gondolom, hogy a szabi alatt kapott jövedelmemmel jobban járok, mint a maximált tgyássel.

A 2. baba születéséig igényelnénk.

Már eltelt közel egy hónap a 2. szülinap óta, mert vacilálunk.

Anyu van egész nap a fiammal, én fekszem, veszélyeztetett vagyok.

De ugye nem befolyásolja semmiféleképpen a tgyásmet és gyedemet????

2011. jan. 29. 11:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van.

Én is most várom a 2. babát, májusban fog megszületni. Ahogy lejárt a gyed kiírtak szabira, most pedig táppénzen vagyok. Nyugdíjas anyós igényli a gyest, és nekem azt mondták, az én járandóságaimba nem fog számítani. De avval a nappal ahogy tgyást igényelek, az gyest le kell mondani. És még egy előny: nyugdíjas nagyszülőnél több a gyes, mert nem vonnak nyugdíjjárulékot. Nem sok, de pár ezer Ft is pénz.

2011. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Megkérdezhetem, hogy az 1. babánál max. járandóságokat kaptál?

2011. jan. 29. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Az anyukád által igénybevett gyes semmilyen formában nem érinti a második baba után kapott ellátásokat.

Még akkor sem feltétlenül érintené, ha te kapnád, így meg pláne nem.

A tgyás és gyed alapja a szabadságod és a betegszabi (keresőképtelenség első 15 munkanapja) alatt kapott jövedelem lesz. A gyes képbe se kerül.

2011. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Özvegyi járadékot is kap az anyu, így nem jár a nagyszülői gyes:(((. Most a nyomtatvány kitöltésénél ez van az egyik pontnál:(((((
2011. jan. 29. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nem kaptam max összeget, csak valamivel kevesebbet.

Ha bármilyen járadéknak minősülő összeget kap nagyszülő, akkor már nem jogosult a gyesre. Mert ugye ez is, és az is segély, és csak egyet kaphat.

2011. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Köszönöm.

Neked is azt mondták, hogy ugyanannyit fogsz kapni a 2. babánál, mint az elsőnél, csak a tgyás lesz maximálva?

2011. jan. 29. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kevesebbet fogok kapni, mert az fiam után nem csak az alapfizetésem után számolták a pénzt, hanem a jutalékokat is figyelembe vették. Most pedig csak az alapfizetésem után fogok kapni. Hogy mennyivel lesz kevesebb nem tudom, de kevesebb lesz. :(
2011. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!