Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a szituáci...

Mit gondoltok erről a szituációról?

Figyelt kérdés

Ma átmentünk anyósomékhoz (kb havonta 1 szer megyünk) és ő eléggé szeret minden csecse becsét felhalmozni...mindez egy 1 m magas polcon van. A kislányom 1 éves (érdeklődő baba) és odament megnézni a dolgokat...én rögtön mentem utána hogy nehogy eltörjön valamit, vagy olyan kerüljön a kezébe ami nem neki való (öngyujtó, illat olajok stb.)

Hiába voltam ott véletlenül mégis lelökött egy mécsestartót (szív alakú kb 500 ft értékű)...erre anyósom tök kiakadt h kár volt mert az emlék volt és elkezdett dúzzogni.((mondjuk én a fontos emlékeimet nem így tartom de mindegy))..aztán kiment pár cigit elszívni...

Aztán mikor vissza jött apósommal a konyhába beszélgettek és meghallottam h mondja h nem a gyerek a hibás , de le kéne erről szoktatni.....nah nekem ettől elszállt az agyam...mi az h le kellene erről szoktatni ????

1. miről könyörgöm????nem szokott semmit összetörni, de kisgyerek és van ilyen baleset

2. még csak 1 éves ő nem fogja fel h ha eldob vmit, vagy leejti akkor az milyen következményekkel jár

(bár mindig mondjuk h mit lehet meg mit nem de ennél többet mit vár ??? üssek rá ?? nah azt várhatja!!!! )


Aztán ezt el is mondtam nekik..aztán apósom is itt elkezdett magyarázni h olyan nincs h kisgyerek, és h meg kell neki tanítani.....bla bla


Közben pedig nem fogták fel h ahol kisgyerek van ott ez megesik akarva akaratlanul...mintha nem is neveltek vna gyereket!!


Nektek mi a véleményetek erről?


2011. jan. 29. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Én ezért nem viszem át a közel 70 éves anyumhoz. Gyűjtögető, és ő sem érti, hogy miért "ilyenek a mai gyerekek", én nevelem rosszul.

Mostmár 2 éves, nem ver le így szinte semmit, de akkor sem viszem azóta sem.

Egyébként azt mondta az anyu, hogy tegyem járókába én is abban nőttem fel, így én sem tettem kárt.

2011. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hiba nem a gyerekben van, anyósodnak kéne egy kicsit gyerek barátabbá rendezni a lakást.

A "fontos emléket" pedig tényleg nem egy 1 éves magasságban lévő polcon kéne tartani.

Valószínű férjed is járókában nőtt fel.

2011. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Anyóska a korral beszűkült és bogarasodik. Szívja csak azt a cigit,jót tesz:)
2011. jan. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Remélem nem fogsz rám megsértődni, de én azt gondolom, hogy otthon te úgy rendezed a saját holmidat, ahogy neked praktikus, és ott nyilván az értékes vagy fontos tárgyakhoz nem fér hozzá a gyerek, nehogy eltörje. De anyósod otthonában ott vannak a tárgyak, ahol neki tetszik, hiszen ott nem lakik kicsi gyerek. Ha ti átmentek, neked kell figyelni rá, hogy olyat ne vehessen a kezébe, amit eltörhet, amiben kárt tehet. Az az ő otthona, ti pedig vendégek vagytok ott, nektek kell tiszteletben tartani, hogy minek hol van a helye, és mire kell vigyázni. És mivel egy 1 éves gyerekkel ezt tényleg nem lehet megértetni, így ti, a szülei vagytok a felelősek azért, amit ő csinál. Ha az anyóséknál túl sok az ilyen "csapda", akkor hívjátok meg őt ti, magatokhoz, hivatkozzatok arra, hogy így legalább nem fognak tönkremenni a tárgyai.

Nekem eszembe sem jutna, hogy én legyek kiakadva, ha a gyerekem másnál valamit tönkretesz. Hiszen egyértelmű, hogy én voltam a figyelmetlen, ha ez megtörténhetett. Ebből adódóan természetesen van olyan ismerősöm, akihez nem szívesen megyek át gyerekkel, mert tele van a lakás olyan holmikkal, amik nem valók gyerek kezébe. Más kérdés, hogy ez az ismerősöm mindig azt mondja, hogy "jaj, hát hadd játsszon vele" (pl. aranylánc, porcelán díszhamutartó, stb.), aztán ha baja lesz, akkor ő akad ki. Na, oda ezért nem is megyünk. Mert ha a gyerek után szaladgálok, akkor az a baja, hogy miért nem vele beszélgetek, és ezért enged meg mindent a gyereknek, ha meg valaminek baj a lesz, akkor nyilván nem örül neki. Így inkább őt hívom át magunkhoz.

2011. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem sértődtem meg kedves utolsó, csak nagy pocakkal(jön a tesó is ) nem fogok egy csetreszes polc mellett guggolni egész nap ez az egyik,

a másik h én nem kértem h rendezze át a lakását de lesznek ilyen balesetek, nem lehet mindig a nyakába loholni szerintem...

És legalább ami veszélyes lehet a gyerekre azt magasabb helyre rakhatná szerintem....de ezentúl tuti nem fogunk mi menni....ha akarnak majd jönnek hozzánk...már túl sok ehhez hasonló húzásuk volt....


Ő nem a férjem anyukája, hanem 2. feleség uh szerencsére nem kellett járókába felnőnie mert szerintem más úgy sem telt volna tőle!

2011. jan. 31. 06:21
 6/6 A kérdező kommentje:

És ott álltam a gyerek melett (pontosabban gugoltam) és tök véletlenül lökte le....úgy hogy akár ki lelökhette volna azt a mécses tartót...


én aZért voltam felháborodva h nem tudott a témáról leszállni és még mi lettünk szar szülőnek beállítva amiatt a kis semmiség miatt....ami amúgy is véletlen volt!

2011. jan. 31. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!