Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan nő, aki soha nem...

Van olyan nő, aki soha nem szeretett volna gyereket és nem is szült? Sőt, ezt nem is bánta meg.

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és nem szeretem a gyerekeket... sőt, direkt irritál az, ha gyerekek társaságában vagyok. Most úgy gondolom, hogy soha nem szeretnék gyereket. Érzett már így valaki, és változott a véleménye?
2011. jan. 29. 19:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
96%
Sőt nem is egy. Sok ilyen nő van csak a többség nem meri elmondani a társadalom miatt mely még mindig olyan prüd hogy elitéli és lenézi őket. Ezt ne felejdts el majd amikor jön a sok anyuka és próbál meggyőzni hogy ez lehetetlen. Én se akarok gyereket, azt nem tudom hogy meg fogom-e bánni de miért ne lenne lehetséges, hogy nem? Azért nem fogok szülni mert félek hogy később megbánom ha nem tettem volna.
2011. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
97%
Van egy kolleganőm ő 34éves,13éve van párja...de egyikük sem szeretne gyereket....sztem van ilyen!a tesója gyerekével jól elven,de azt mondja a nap 24órájában nem szeretne gyerekkel foglalkozni...meg neki ronda egy újszülött gyerek
2011. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim válasza:
63%
Van! A Húgom is ilyen. Ő idén lesz 33 éves, de már tízen éve biztosan tudja, hogy Neki bizony nem kell gyerek. Annyi a "szerencséje", hogy talált magának egy olyan férjet, akinek szintén nincsen rá igénye. Az egoisták már csak ilyenek... De nincsen ezzel baj, nem vagyunk egyformák!
2011. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
53%
Már elnézést de akinek van gyereke az nem lehet egoista? De hát már jön is amiről beszéltem.. :)
2011. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

Ez megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül :)

Én többnyire felvállalom, és sokan rossz szemmel néznek rám emiatt. A párom sem nagyon tudja elviselni a gyerekeket, de ő úgy van vele, hogy majd csak megjön hozzá a kedvünk. Mindketten a kutyák szerelmesei vagyunk :)

Kettőnk között az a különbség, hogy én már megmondtam a szüleimnek ( akik tiszteletben tartják a döntésemet ), de ő nem. Ebből vannak a konfliktusok a kedves anyóssal, és a nővéreivel. Akárhányszor találkozunk folyamatosan azzal bombáznak, hogy "mikor lesz baba?", "kifutsz az időből", "mindjárt meghalok, és a fiamtól még nincs unokám". Egyre jobban kezdem unni. Hogyan közöljem a gyenge kis "lelkükkel", hogy mi a helyzet? Ja, és a páromnak persze nem szólnak ezekről...

2011. jan. 29. 20:12
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van ilyen, nincs is ezzel semmi baj. Nem akar, ne szüljön. Ő élete, ő döntése. Talán jobb is.
2011. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezen veszekedni, és sértegetni egymást. Mások vagyunk... Van, akink minden vágya egy gyermek, és van, akinek feláll a hátán a szőr a gondolattól is. Mindig lesznek olyanok, akik nem értik meg, hogy valaki miért nem akar, vagy éppenséggel miért akar annyira gyereket. Nem mindenki arra vágyik, hogy szülessen gyermeke...Ezért természetesen joggal mondja azt, hogy a társadalom kedvérét, illetve azért, hogy nehogy megbánja később, nem fog szülni.

Egymást pedig nem kell le egoistázni. Vannak ugyan úgy egos anyukák, akik ki vannak nyúlva a csodagyereküktől, és biztos vannak egos gyerek nélküli felnőttek is. Ez nem azon múlik, hogy van gyerek vagy nincs.

üdv. 23 éves anyuka

2011. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, a tény az, hogy elsősorban nem az anyósodnak szülnél unokát, hanem magatoknak gyermeket. Tehát, ő akár a feje tetejére is állhat, ha te nem akarsz gyereket. Sztem csak egyszerűen mond azt neki, hogy egyenlőre nem tervezitek egy jó darabig még. :)
2011. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%
én csak tisztelni tudom az ilyeneket, van bátorságod kimondani a dolgokat. Véleményem szerint jobb világban élnénk, ha azok a nők, akik csak a társadalmi elvárások miatt szültek és nem a szívbéli öröm miatt, hogy gyereked van, mégsem szültek volna...
2011. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
66%
Ez is egy szelekció. Csak a megfelelő gének öröklődnek... :D
2011. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!