Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányok! Voltatok már úgy,...

Lányok! Voltatok már úgy, hogy a férjetek vagy Párotok még nem szeretett volna gyereket, ti meg már majdnem beleőrültetek, annyira akartatok?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk házasok a férjemmel. Mindkettőnknek biztos munkahely, közös lakás, autó. Már csak a baba hiányzik! A férjem mindig anyagi dolgokra hivatkozva hárítja a baba- témát. Pedig nem vagyunk olyan rossz helyzetben. És különben is, meddig várjunk még??? A férjem 33, én 28. 2 éve próbálkoztunk már 1 teljes évig, de hiába. Már ott tartottunk, hogy kivizsgáltatjuk magunkat, amikor mégis úgy döntöttünk, pihentetjük a témát. Azóta a nőgyógyászomnál kiderült egy problémám, ami miatt valószínűleg nem sikerült teherbe esnem. De már rendben vagyok. A férjem meg még mindig nem akarja a babát. Én viszont nagyon szeretném. Mit tegyek???
2009. nov. 27. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Én másfél évtized után többek közt emiatt váltam el. Az akkori férjem nem értette meg, hogy olyan soha nem lesz, hogy ő meg legyen elégedve annyival, amennyink van, mindig újabb és újabb anyagi feltételeket szabott. Aztán meguntam. Persze nem ez volt az egyetlen gondunk, de nálam a legnyomósabb. A mostani párom azonnal lelkes volt gyerekügyileg, ahogy kimondtuk, hogy akkor jöhet is a baba, ha akar, jött is. Boldogok vagyunk egy tündéri babával.
2009. nov. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok nektek! És köszönöm a gyors választ! Én azért remélem, hogy meg fog változni a véleménye. És hamarosan nekünk is lesz babánk.
2009. nov. 28. 00:06
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Szívből kívánom, hogy úgy legyen! Nincs ettől jobb! :)
2009. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Ezt egyedül a pároddal tudod megbeszélni : ha ő nem akar gyereket, akkor mi hiába írunk itt akármit is. :-[


========================


Az én férjem például 13 éven át talált mindig kifogásokat, hogy miért ne legyen még gyerekünk...

Évekig elfogadtam a döntését, mert azt gondolom, a gyerekvállalás 2 ember közös döntése kell legyen!


Végül aztán beláttam, hogy a férjem soha nem fogja saját szabad akaratából kimondani, hogy gyereket akar...

Elé álltam és bejelentettem : nekem márpedig gyerek KELL!... Én gyerekek nélkül üresnek és értelmetlennek érzem az életem, engem nem elégít ki, ha gyűjtögetjük a millióinkat a bankban és luxusban élünk...

Ha nem tart velem, akkor én egyedül szülök gyereket!...

Vagy keresek más partnert a családhoz...


Látta, hogy véresen komolyan gondolom, amit mondtam, sőt megerősítésként külön lakást vettem magamnak, ez se legyen akadálya az elköltözésemnek...


2 hétig úgy volt, hogy elválnak útjaink, aztán egyszer csak megjelent és odaköltözött hozzám. :D

Nem beszéltünk többet a dologról, de hamarosan terhes lettem és azóta teljes vállszélességgel mellettünk van, imádja a gyerekeit, nincs is nála jobb apuka!!!

Büszke a lányunkra és a fiunkra, azóta már ő is elismerte, hogy értelmet kapott az egész élete a gyerekeink által!


Többször eszembe jutott már : vajon hogyan élnénk, ha AKKOR nem állok elé és nem döntök helyette is?!...

Szerintem azóta is gyerek nélkül élnénk... :-[

2009. nov. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

hHasonlóan az előző válaszadókhoz, én is sokáig halogattam a férjem hozzáállása miatt.

És egyszer nekem is eljött az a pont, mikor választás elé állítottam.

A lányunk 15 hónapos, a kisfiunk februárban fog megszületni.


Ponttegnap mondta, hogy így boldogabb és teljesebb az élete!

:)

2009. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, de valamit nem értek. Ha már próbálkoztatok, csak nem jött össze, akkor ő is akarja, nem? Vagy nálad mit jelent a próbálkozás? Nem akarlak megbántani, nehogy félre érts. De a férjeddel gondolom nem védekeztek szeretkezés közben, mert hát milyen lenne a férjünkkel védekezni... Tudja, hogy te babát akarsz és együtt vagytok így is, nem? Csak azt mondja, hogy nem akar, mert nem tudja elképzelni, hogy milyen az élet egy picurral. De ha összejön a baba és bejelented neki, hogy terhes vagy, hidd el, meg fog változni a hozzáállása. Ha meg nem, akkor is lesz 9 hónapja, hogy megbarátkozzon a gondolattal, hogy apa lesz. :)))

Kitartás és mindent bele!

Drukkolok, hogy mihamarabb összejöjjön!!!

Egy 9 hetes tündér fiú anyukája

2009. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet állt fenn, komolyan! Sőt hajtogatta, hogy neki egyáltalán nem kell baba, tiszta lelki kikészülés, fájdalom. És akkor, véletlenül elszámoltam magam, naptármódszerrel védekeztünk, és 1-ből 1-re összejött a baba. 3 napig sokk alatt voltunk mindketten, hogy mi lesz most, mert rengeteg anyagi tervünk volt még a bébi előtt (építkeztünk, házat be kell pucolni,...). Aztán kezdte felfogni. Tegnap voltam dokinál, hazahoztam az uh. képet, most, hogy látta, alig fér a bőrébe, alig várja!
2009. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Látom, nem vagyok egyedül...

De azért nálunk nem ilyen drasztikus a helyzet. Igen, 1 évet próbálkoztunk, aztán ahogy nem jött össze, most megint egy éve lesz, hogy újra szedem a gyógyszert.

A férjem is azt mondja, hogy majd jövőre. Szerintem fél tőle. De biztos vagyok benne, hogy ha lenne egy babánk, teljesen megváltozna a hozzáállása.

Most azt mondtam neki, hogy nekem semmi nem kell karácsonyra. A legszebb ajándék az lenne, ha végre azt mondaná: Most már ne szedjem a gyógyszert. Jöhet a baba! Ez minden álmom. Mondanom sem kell, hogy körülöttem mindenki szül. Tőlünk meg azt kérdezgetik, hogy mikor lesz már nekünk is? Mi meg azt feleljük, majd. De olyan rossz.... :(

Remélem veszi a lapot, és kimondja végre azt, amire várok!

2009. nov. 28. 22:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem attól fél, hogy nagyon csalódott leszel, ha megint nem jön össze, azért mondja. Szerintem beszéld meg vele, hogy abbahagyod a gyógyszert. Aztán ne görcsölj rá, tudja az a baba, hogy mikor kell jönnie. Lehet, hogy elsőre összejön, lehet, hogy csak fél év múlva, de sikerülni fog.

Mi is mindig azt mondogattuk, hogy majd, majd... De mi nem védekeztünk sehogy, tehát akármikor besikerülhetett volna, mégis akkor estem teherbe, mikor készültem külföldre dolgozni. Februárban mehettem volna. Január 30-án pozitív lett a teszt. Nem mentem sehova, de ennek így kellett lennie. Ki tudja, hogy mi lett volna, ha kimegyek. A párom maradt volna itthon, mert neki fix munkahelye van, már 12 éve ott dolgozik, nekem meg semmi munkalehetőségem nem volt itthon. Úgy beszéltük meg, hogy kimegyek 1 évre, összeszedünk egy kis pénzt és jöhet a baba. De ő másképp gondolta.

A páromnak mikor megmutattam a tesztet, el sem akarta hinni. Egy percig sem gondolkodtunk, hogy mi legyen. Igaz, hogy nem dúskálunk a pénzben, de jó ez így.

Most itt szuszog mellettem a 9 hetes kisfiam.

Kitartás és mielőbbi babaáldást!

2009. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én most vagyok a megőrülés határán, de nálunk még esküvő sincs. A párom anyagiakra is szokott hivatkozni, meg túl fiatalnak tartja magát hozzá. Csak 30 évesen akar gyereket, én pedig fiatal anyuka akarok lenni!

22/L

2009. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!