Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki az első...

Van itt olyan aki az első gyerek után nem akar többet, pedig szeretett volna? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Én. Most még nem akarok. Hat hónapos a fiam, megállás nélkül jár a keze-lába. Már régóta kúszik, és biztos vagyok benne, hogy napokon belül mászni fog.

Előtte nagyon szerettem volna kettőt, de a fiam mellett nem lenne energiám egy babára. Most ezt érzem, aztán lehet, hogy pár év múlva nem így fogom gondolni.

2011. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Eleinte így éreztem, elképzelhetetlennek tartottam, hogy lesz még egy gyerekem, miután megszületett a kicsim. Annyira túlaggódtam mindent, hogy képtelen voltam átlátni, hogy ilyen hozzállással hogyan tudnék még egy gyerekről gondoskodni. Éjszaka amikor aludt, akkor sem tudtam aludni, néztem, hogy minden rendben van-e, éjjel nappal fejtem, mert féltem, hogy nincs elég tejem, mindenből problémát csináltam, totál kimerültem. Aztán ahogyan lassan belerázódtam az anyaságba, megfordult a fejemben még egy baba, mert kettőt szerettünk volna, de először elhessegettem a gondolatot is, hogy még egyszer ezt nem csinálom. De a 2. baba utáni vágy egyre erősebb lett, így december végére, január elejére várjuk a testvérkét. Hát nálam így alakultak ezek az érzések. Nem egész 3 év lesz a kettő között.
2011. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értettem, hogy most azt érzem, hogy pár év múlva sem szeretnék, de lehet, hogy pár év múlva átgondolom. :)
2011. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz volt a terhességem és hát elég nehéz egésznap egyedül egy babával, nincs segítségem és a párom is egész nap dolgozik és még barátnőm sincs. Magányosnak és fáradtnak érzem magam, amilyen volt a terhességem, nem csinálnám végig mégegyszer egy páréves örökmozgó mellett.
2011. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én pont úgy vagyok vele, mint az előző válaszadó! Régen mindig két gyereket akartam, de most úgy gondolom, nem lesz több.
2011. szept. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig egy babát akartam!!!De mióta megszületett a lányom nagyon vágyom még egyre...de nem lesz több.Mégpedig ezekért:

1.iszonyat nehéz terhesség

2.nincs semmi segítségem,férjem mindig dolgozik

3.még egy babát nem tudnánk felnevelni anyagilag

4.szeretnék már aludni egy kicsit :D 15 hónaposom extra rossz alvó:(

2011. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Mivel az első is nem tervezett baba volt, sokáig nem is akartam másodikat. Végül 9 év lettm, egyáltalán nem bántam meg.


Ez az 1-2-3 éves körkülönbség, a mai napi elriaszt, ha látok egy anyukát abbakocsiban tolva gyrekét és következpő a már ahasábamn, mindg az mondom magamban, hogy Úristen:-((

2011. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 év van a két gyerek között.

Semmi segítség, de semmi. Nagyszülőket hírből sem látjuk.

Párom 6-20-ig dolgozik.

Féléves a pici, közel 3 a nagy.

Mindennap azon imádkozom, hogy túléljük ezeket a hónapokat, éveket.

De ehhez kell egy akaratos, hiperaktivitás mutató, égetnivaló nagyfiú.

Lényeg, hogy számít, hogy milyenek a gyerekek mentalitása.

Két gyerekünk két különböző természet.


Kérdező, te miért nem akarsz mégegy babát?

2011. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Lényeg, hogy mi 3-at szerettünk volna, de KIZÁRT, hogy lesz mégegy babánk!!!!!!!!

2011. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

15 hónapos múlt a kisfiam, és én nagyon szeretnék még egy babát szülni, DE a férjem sajnos nem.

Okai:- most itt lakunk anyóséknál egy házban, egy szobában alszunk a babámmal. Kevés a hely.

-2-3 év múlva házat akarunk venni, és a hiteltörlesztés miatt mindenképp vissza kell menjek dolgozni.

Csak remélem, hogy valahogy mégis megváltozik a véleménye.

2011. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!