Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves lányom szeme begyulladt...

2 éves lányom szeme begyulladt, ezzel elvihetem az ügyeletre?

Figyelt kérdés
Reggel alig tudta kinyitni a szemét, összeragadt a váladéktól. Elvigyem az ügyeletre, vagy várjuk meg a hétfői rendelést?
2011. febr. 5. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem ilyen miatt. Kapott szemcseppet, hétfőre rendbe is jött.
2011. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
kamillázd neki az is nagyon jó !
2011. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én elvinném. Azért van az ügyelet.

És a nagynéném majdnem megvakult, mert kért időpontot a magánorvosától, mondván kötőhártya gyulladása van vagy árpa van a szemén és az orvos adott neki időpontot a következő hétre. És mikor valahol találkoztak, talán az utcán, ránézett a doki és mondta, atyaisten ez nem kötőhártya gyulladás, hanem szaruhártya gyulladás, azonnal menjen be a kórházba.

És mondta, nem telefonálgatni kellett volna meg időpont, hanem azonnal elmenni az ügyeletre.


Úgyhogy én azt mondom, laikus otthon ne diagnosztizáljon, irány az ügyelet. Inkább százszor feleslegesen és dolgozzon a doki, nővér a pénzért, amit kap az ügyeletért, mert nagy baj lehet. A látás meg nem tréfa.

2011. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el inkább, ne szenvedjen szegényke hétfőig. Addig kap szemcseppet.

Ha reggel megint nehezen nyitja a szemét a váladéktól, langyos kamillába mártott vattával törölgesd le a cuccot. A gyulladást is segít lehúzni. De tényleg lássa egy orvos azokat a szemecskéket.

2011. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben en inkabb telefonalnek elso korben. Ha pontosan elmondod, hogy mi a helyzet, akkor megmondjak, hogy vidd-e, vagy varj hetfoig, esetleg varj es ajanlanak egybol valamit a patikabol, ami recept nelkul kiadhato.

Nem tudom, hogy nalatok milyen az ugyelet, de nalunk pocsek. Orakat kell varni elso korben, mert a felnott es gyermek ugyelet egyben van, majd az esetek 50%-ban kozli az ugyeletes doki, hogy nem tud mit kezdeni a gyerekkel, mert o felnott orvos es egy papirral atkuld a korhaz gyermekosztalyara (ami a varos masik vegen van es oda nem lehet egybol bejutni, ha nem sulyos az eset). Ott ismet kovetkezik 2-3 ora varakozas. Es imadjak bent tartani a gyerekeket ha ez hetvegen, vagy tobbnapos unnep idejen tortenik. Olyan miatt is bent tartjak, ami miatt normal hetkoznapokon nem.

Lehet, hogy nalatok nem ilyen rossz a rendszer, de en emiatt mindig telefonon kertem velemenyt eloszor, altalaban segitettek es csak gyogyszertarba kellett mennunk maximum.

2011. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elmentünk az ügyeletre, kapott szemcseppet. Hétfőre valószínűleg már el is fog múlni.
2011. febr. 5. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!