Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütéssel mennétek ügyeletre?

Kiütéssel mennétek ügyeletre?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos. Szerdán voltunk orvosnál, be van gyulladva az orrmandulája, kapott antibiotikumot. Ma reggelre kiütéses lett a pocija, a doktornőt telefonon hívtam, azt mondta ha több is jön ki rajta akkor vigyem be. Délután a háta is olyan lett és a kis pofija, elvittem rendelésre, de nem volt. Holnap reggel tudom csak elvinni az orvosunkhoz, vagy most este ügyeletre. Ti mit tennétek?

A magas láza elmúlt, ma már nem is volt neki.


2011. nov. 4. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vinném ügyeletre. Ilyenekben pesszimista vagyok, felmerülne bennem, hogy lehet rosszabb lesz attól függetlenül, hogy már nincs láza, mert lehet vissza megy neki. 1 gyerekem van, aki még csak 3 hónapos szóval... :)
2011. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen antibiotikumot szed?

Az én kislányom attól lett pöttyös. (Allergiás rá - mint kiderült, pennicilin érzékeny)

Ne add tovább!!!

A doki Calcimuscot és Fenistil cseppet írt fel. Elég nehezen múlt el, tisztult ki a szervezete.

2011. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Cefzil-t kapott. Szed mellette Calcimuskot, Normaflort és Zyrtec cseppeket.
2011. nov. 4. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nálunk sokszor volt.Mindig azt tanácsolták, hogy éjszakára ne öltöztessem túl, és csak egy lenge kis takarót tegyek rá, mert a meleg jobban kihozza a pötyiket.

És persze éjszaka többször vizsgáljam meg, hogy nem-e jött neki elő hirtelen sok új pötty, mert akkor kell vinni az ügyeletre.Persze a Fenistil, Calcimusc jó ha van otthon ilyen esetekre.

Nyugodtan felhívhatod az ügyeletet, hogy mit tanácsolnak!Én is sokszor zaklattam őket, ha muszáj volt.Inkább, mint késő este feleslegesen utazgassak a babámmal.

2011. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Megnéztem a Cefzilt neten.

Szerintem tuti arra allergiás!

"A Cefzil fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

A Cefzil-kezelés előtt penicillin-, cefalosporin- vagy egyéb gyógyszerallergiájáról..."

"4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így a Cefzil is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

H a gyógyszer szedésekor allergiás reakció (bőrkiütés, viszketés) vagy súlyos hasmenés jelentkezik, a gyógyszer szedését meg kell szakítani, és azonnal orvoshoz kell fordulni."


Semmiképp ne add, de Fenistil csepp még jó lenne a Calcimusc mellé. (Viszont ha jól rémlik, az vényköteles.)

2011. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy emlékszem, a Fenistil vényköteles.
2011. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az antibiotikumtól jöttek ki a pöttyök,az egész teste tele volt vele,3-4 napig.Tudom már késő a válasz,én nem vinném az ügyeletre ezzel.Calcium reggel este,mást nem tudnak vele csinálni.Amúgy az én lányomnak is magas láza volt,én mai napig a 3 napos lázra tippelek,mert azután jönnek ki a pöttyök.Sok orvos adja az antibiotikumot rá,és ha pöttyös a baba ,ráfogja arra.Készülj fel,pár napig lesz rengeteg pötty,aztán szépen elmúlik.
2011. nov. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltunk ma reggel a gyermekorvosunknál. Kiderült, hogy az orrmandula gyulladása mellé összeszedte a 3 napos lázat is, és annak a kiütései jöttek elő. Tegnap már nem volt láza, helyette jöttek a kiütések. Azzal tisztában voltam hogy nem gyógyszerallergia, mert a párom az, és tudom, hogy az hogyan jelentkezik. Én valami komolyabb fertőző betegségre gondoltam, amit a tesó hozott haza az oviból.

Jó hír, hogy az orrmandulája sincs már megdagadva.


Köszi mindenkinek a választ!

2011. nov. 5. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!