Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek ovis a nagy és közben otthon van a kicsivel? Kis segítség kellene!

Figyelt kérdés

Most kezdi a nagylányom az ovit, a kicsi 7 hónapos. Az érdekelne, hogy milyen a napirendetek? Mikor keltek? Mikor indultok? És délután?

Nekem kell vinnem majd a nagyot és valószínű hoznom is, de a kicsike későn kelő, már előre félek, hogy keltegetni kell és délután alszik nagyobbat persze pont abban az időben mikor a nagyért menni kell.


2011. aug. 23. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Fiam kezdi az ovit, a kicsi 4 hónapos. Én úgy tervezem, hogy a kicsit 6 után felkeltem, megszoptatom aztán keltem a nagyot legkésőbb 7-kor. 8-ig kell az oviba beérni. Délután is mi megyünk érte, és ha a pici aludni akar, akkor alszik a babakocsiban.

Ez a kisebb gyerekek sorsa, valamennyire alkalmazkodni a nagytesóhoz.

2011. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
.
2011. aug. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is most kezdi a lányom az ovit, a kisebb 8 hónapos, úgyhogy gyakorlati tanáccsal nem szolgálhatok még sajnos. De tény ha te viszed oviba a lányodat akkor a kicsinek alkalmazkodnia kell. Esetleg már most kezd el ébreszteni, két okból, hátha sikerül átállnia akorábbi kelésre pár nap alatt, aztán meg nem árt tudni milyen hamar tudtok összecihelődni az álmos kicsivel! Ilyen szempontból nálunk nincs gond, a kicsi már 5-6 körül kukorékol, a nagyobb is korán kel. Viszont nálunk a beszoktatással lesz gond, a kicsit itthon akarom hagyni addig és hát cicifüggő...mi most arra gyakorlunk, hogy reggel van cici aztán egész délelőtt nincs. pár napja ez még nem ment, de most már haladunk. Sajnálom szegényeket, de hát ha valakinek nincs segítsége csak meg kell oldani valahogy!
2011. aug. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most szoktattam be a fiam, a lányom 8 hónapos.

Nekünk az oviba 9-ig kell beérni, így 8 kor keltem a gyerekeket.Nekünk a délután nehéz, és én is félek tőle, mert a lányom akkor alszik nagyot... Ráadásul kocsival kell, hogy menjek, szóval felébresztem, beteszem a kocsiba, és ha szerencsém van, akkor ha hazaértünk, visszaalszik.

Egyáltalán nem könnyű ezt kitervelni...

Tényleg mindig a kisebbeknek kell alkalmazkodni.

Szerintem, ha beáll minden, akkor úgyis 4ig ott lesznek az oviban, és akkor nagyjából beáll az ember napja...Csak ki kell várni :)

2011. aug. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudom hogy lepontoztok, de most tényleg úgy gondoljátok, hogy a nagynak jó egész nap az oviban ha ti otthon vagytok a kicsivel? És most hagyjuk hogy a ti gyereketeknek hatalmas szüksége van a 8-16-ig tartó folyamatos gyerektársaságra mert unalmasak vagytok neki. Amúgy a kérdésre válaszolva, valóban a kicsinek kelél alkalmazkodni, de ha teljesen más a ritmusa, akkor nem lesz egyszerű menet. Idővel beleszoktok mindannyian. Mondjuk szerintem sokkal egyszerűbb otthon tartani a nagyot is, és inkább elmenni vele játszóra a gyerektársaság miatt, főleg hogy még nem is olyan régen birkózik a dologgal hogy tesója van. 8-9 hónap nem nagy idő.
2011. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, már bocs, de nem azért adom oviba a gyereket, hogy 3-4 órát ott legyen, utána meg haza, másrészt egyszer én is vissza megyek dolgozni és inkább most a beszoktatás alatt szokjon hozzá, hogy ott kell aludni, mint mikor már oda jár 1/2-1 éve és egyszer csak hirtelen nem megyek érte ebéd után, csak délután, akkor sem én hanem apa!

És ha hiszed ha nem az én gyerekemnek már nagy szüksége van az ovira. Már nem kicsi, 3,5 éves, nagyon igényli a gyerektársaságot, én meg nem tudom játszótérre vinni, mert itt nincs, játszóházat személy szerint nem pártolom.


A többieknek köszi! Azt hiszem hétfőtől megpróbálom ébresztgetni, csak 12-én kezdjük az ovit, szóval még lesz 2 hetünk. Sajna nekem is kocsival kell járnom, mert gyalog min háromnegyed óra az ovi. Hát remélem előbb utóbb mindenki hozzászokik.

Sok sikert mindenkinek.

2011. aug. 24. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te tudod mit csinálsz, de csak olvass el 1-2 cikket, mit írnak a pszichológusok a hasonló helyzetről. Kívánom hogy nálatok legyen zökkenőmentes a beszoktatás, és nem legyen gond belőle később, de én akkor sem értem miért nem lehet felfogni, hogy az ovi nem a legjobb dolog egy 3,5 éves gyereknek. NEm véletlenül csak 5 éves kor körül lesz óvodaköteles a gyerek. Ha vissza kell menni dolgozni akkor rendben van hogy ez egy szükséges rossz dologra a legjobb megoldás, de alapból egyik gyereknek sem igénye 3,5 évesen napi 8 órát az anyjától távol tölteni. Ez tény. A többi a te dolgod.

2011. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor a pszichológusok véleményét figyelembe véve az emberiség igen nagy százalékának lelki sérültnek kellene lenni és a magyaroknak meg igencsak kiegyensúlyozottnak, mert kevés olyan országot találsz, ahol anyuka otthon maradhat 3 évet a gyerekkel. Legtöbb helyen még egy évet sem!!!!!!! Mégis az emberek többsége normális lelki, pszichikai fejlődésen megy keresztül, köztük én is, pedig még nem voltam 2,5 éves mikor oviba kerültem. Mégis imádom az anyukámat, és ahogy ő mesélte semmi féle problémát nem okozott a beszoktatás.

Remélem nekünk sem fog, a lányom nem az a fajta aki anya szoknyája mellett ül reggeltől estig, szívesen megy nélkülem nyaralni mamákhoz, vagy pár órára ráhagyhatom a szomszédra is, soha nem volt gond, remélem most sem lesz!

És nehogy már annak a 3,5 évesnek annyira jó legyen otthon, mikor anyuka idejének elég nagy részét lefoglalja a kicsi, a házimunka, stb. Én gyakorlatilag egyedül nevelem őket, az apjukat alig látják, csak este 1-2 órát meg hétvégén ha nem dolgozik éppen. Az én nyakamba szakad minden, ház, kert, gyerekek stb és most ahogy így belegondolok, ha lenne játszótér akkor sem lenne időm menni, mert reggel 6-tól este 11-ig megállás nélkül megyek, teszem a dolgom.

Félre értés ne essék, nem megszabadulni akarok a gyerektől, de mikor látom, hogy unalmában már csak fetreng a szőnyegen, mert nem bírom lefoglalni, nem bír magával mit kezdeni, néha nagyon megsajnálom. És tudom, hogy az oviban jó helyen lesz, jó kezekben lesz, foglalkoznak vele, annyit amennyit igényel és amit én nem tudok mindig neki biztosítani, megadni, ha megfeszül akkor sem. Játszhat kedvére hasonló korú gyerekek között. Mert mint tudjuk gyereknek gyerek a barátja.

2011. aug. 24. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!