Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért irják sokan hogy a...

Miért irják sokan hogy a szülés után kell a sok segitség otthon az elsö héten/hetekben? Nálunk csak az apuka volt itthon és remekül ment minden pedig első baba és varrtak, repedtem fájt minden, de senki nem hiányzott ide jo volt 3masban!

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 09:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Pl. jol jött h a nagyik főznek,nem tudtam volna ugyanugy csinálni mindent mint elötte.Főleg h császáros voltam.
2009. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%
nekem sem hiányzott senki - szerintem az első 1-2 hét nagyon jó volt hármasban :) a nagymamák, nagynénik bár nagyon türelmetlenül, de kivárták az összeszokás idejét, és csak utána jöttek látogatóba
2009. júl. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
60%
én sem értem miért kell annyi segítség... apuka itthon volt, na persze rá aztán semmit nem lehetett bízni, mert mindenre volt kifogása... így minden rám maradt, ill az jó volt, h anyukám ha jött, hozott kaját, de simán tudtam volna főzni, pedig császáros voltam... ráadásul szerdai nap hazajöttünk a kórházból, pénteken pedig kettesben is hagytak a lányommal egész hétvégére, és nem volt semmi probléma...
2009. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk kb. 1 héig volt ott anyukám, utána hármasban voltunk. Mi is elboldogultunk így, bár császároztak, de szerencsére gyorsan felépültem. Mondjuk nekem szerencsém van a férjemmel, mert szó szerint mindent megcsinál a háztartásban, nekem csak a babával kellett foglalkozni. De szerintem ez ember-függő, van aki jobban igényli ilyenkor a fokozott törődést, esetleg megijed a feladattól, amit a baba ellátása jelent. Nem vagyunk egyformák.
2009. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
21%
én 6 hétig nem engedtem ide senkit. az anyósom volt az egyetlen, aki képtelen volt felfogni, hogy most ne. ő bepofátlankodott egy héten egyszer, de fél óra után őt is zavartuk haza. olyan jó volt 3asban az első héten :) aztán utána meg kettesben, azóta is ketten vagyunk napközben. :) az első 2 hétben kaptam kaját az apósom párjától (nem egyenlő az anyósommal), ők nagyon közel laknak, átsétált érte a férjem. az nagyon jól esett, több segítségre nem is volt szükségem.
2009. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Ha lehet, miért ne használná ki az ember a segítséget. Nekem sem fáj semmim, pedig császároztak, de azért jó volt hogy én babáztam, anyu pedig főzött sütött takarított, mosott, vasalt. Éjjel mikor csak megnyikkant a gyerek anyu már ugrott, ha sírt 3 órán át ringatta hajnalban! :) Nem adta ide, nekem pihennem kell hogy legyen tejem! :)

Vissza kellett menni varratszedésre volt kire hagyni a babám.

Neki is nagy öröm volt hogy gondozhatott engem, s ott lehetett az unokájával az elő naptól kezdve, mert már a kórházba jött aznap,s fogta!

Meglehet persze oldani mindent egyedül is, mert párom későn ér haza én vagyok a babával egész nap egyedü s még este is magam fürdetem, de azért jól jön a segítség .

2009. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%
utolsó vagyok. az kimaradt, h most h hasfájós a baba és egész nap cipelgetni kell, ilyenkor már senki nem kar segíteni
2009. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Kinek így jó, kinek úgy.
2009. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
hát én jol megszivtam. a korházba mikor mentünk haza jött a férjemmel a 2 sogornőm. senki se hivta őket, nagy kocsink van de a hordozó mellett mégis szorongtam hátul.aztán otthon volt az aposom meg a sogorom, aki miatt meg kellett állni a tesconál mert ő felságe grill csirkért akart enni. mikor hazaértünk, megtömték a fejüket, babát letette a párom, én meg kezdhettem takaritani mert annyi eszük nem volt hogy 1 adag mosást elinditsanak vagy elmosogassanak. hát mondhatom nagyon jo volt. aztán meg a páromnak kellett pket haza vinni kocsival mert ők nem buszocskáznak. jó mi?ilyenek a rokonjaink.örültem volna ha senkinem jön.
2009. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
Én meg azt mondom szerencsétek van, ha első babánál ilyen flottul ment minden, de én bevallom, ha nem lett volna ott anyukám, igen nehezen boldogultam volna. Tehát azért írják, mert nem mindenkinek megy segítség nélkül.
2009. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!