Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent a szabad kórház...

Mit jelent a szabad kórház választás?

Figyelt kérdés

Én azt gondolnám, hogy azt, hogy ott szülök, ahol szeretnék. De ehhez képest engem már többször elzavartak abból a kórházból, ahol majd szeretnék szülni. Azt mondta a hölgy, hogy nem tartozom körzetileg hozzájuk. Tehát akkor nincs is szabad kórház választás?

Megsúgta, hogy az esetben járhatok oda a doktorhoz és majd szülhetek náluk, ha felfogadom.


2011. febr. 8. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát,igen, azt jelenti jogszerűen, amit te gondolsz. Viszont az életben kicsit mást: nem nézik jó szemmel az embert, ha csak úgy beesik azt "utcáról" és kéri, nézzék meg, csináljanak meg valami vizsgálatot. Viszont, ha egy ott dolgozó orvoshoz jársz rendszeresen (azaz felfogadtad), akkor más a helyzet... Szüléskor, ha már fájásaid vannak, oda, abba a kórházba mész, amelyik számodra szimpatikus... elküldeni nemfognak, egyik kórház, orvos se vállalja fel, hogy esetleg a két kórház közötti úton szülj meg.
2011. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha elindulnak a fájások, de még nem indul meg a szülés, és én azt mondom, hogy már pedig itt szeretnék szülni, akkor ugye nem fognak elzavarni?
2011. febr. 15. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:
A szülés a fájásokkal indul :) Ha fájásokkal mész be egy kórházba, nem fognak tovább küldeni! Melyik orvos,melyik kórház vállalja, hogy utána esetleg az autóban szülsz meg? Én sem a körzetileg illetékes kórházban szültem, hanem egy tőlünk ugyanakkora távolságban lévőben. Itt sokkal jobbak a feltételek... Bementem, mondtam, hogy szülni fogok és ennyi... eszükbe se jutott kérdezni, hogy miért épp ott. Hívták az ügyeletes szülésznőt és ment minden a maga rendjén.
2011. febr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!