Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó, hogy van szabad kórház...

Jó, hogy van szabad kórház választás?

Figyelt kérdés

Persze nem mindenhol jó a kórház, szóval ilyen szempontból jó, hogy az ember választhat.

De van egy két Pesti kórház, ami annyira túlzsúfolt, hogy nem is foglalkoznak normálisan már az emberrel, ha nem fizet...egyik ismerősöm most szült császárra, azt mondták azért kell császározni, mert valami ödémája van.Na kiderült, hogy nem is volt.De végül jobb hogy megcsászározták, mert a dokija igaz hogy azt mondta, hogy a baba be van fordulva, ennek ellenére nem volt!Ja és fogadott doki, ennek ellenére a méhszáját sem vizsgálta minden alkalommal.Lényeg a lényeg, hogy most a pici még a csecsemősöknél van, akik hívták az anyukát, hogy jöjjön, mert folyton sír a gyerek, nem tudnak vele mit kezdeni.Kiderült, hogy be volt kakilva, és nem vették észre...e mellett azt meséli, hogy nagyon bunkók.

Persze ez lehet szélsőséges példa, a baros utcai kórházban volt, ahol már annyi az anyuka, hogy tényleg futószalagon megy minden.

Én hamarosan szülök, egy vidékinek mondható kórházban, Vácon.Nincs is minden nap szülés ott, bababarát, eddig csak jókat hallottam még azoktól is, akik ügyeleten szültek.


Persze sok dolog közre játszik, nem ez alapján az eset alapján ítélem meg a dolgokat, csak valahogy úgy érzem, hogy mostanság vannak "menő" kórházak, "menő"(és baromi drága) dokikkal, és a kismamákat nem nagyon érdekli mennyit kell utazni mondjuk a kórházba alkalmanként, mennyire megy az ellátás rovására a zsúfoltság, csak az a lényeg, hogy "menő" helyen szüljenek.Egy másik ismerősöm az Imrében csak azért nem kapott oxitocint órákon keresztül, mert nem volt szabad szülőszoba, nem tudott volna szülni:/

Tényleg ne értsetek félre, NEM VITÁT akarok szítani, mindenkinek szíve joga oda menni, ahova akar, amit maximálisan tiszteletben tartok, csak sokszor úgy érzem, mikor kérdezik, hogy hol fogok szülni, és mondom, hogy Vácon,hogy sajnálnak miatta...vagy hogy is mondjam...jönnek a kérdések, hogy tényleg??mert???és ezt nem értem...

bocsi, hogy hosszú lettem, de érdekelne a véleményetek.


2010. okt. 7. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, hogy választhatok. Én egy népszerű budapestiben fogok szülni már másodjára. Amúgy Székesfehérvárra tartozom. Ott semmiképp nem szeretnék szülni.
2010. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is örülök, hogy lehet választani.

A bp-i Jahn Ferenchez tartoznék, de eszem ágában sincs ott szülni, még a közelébe se akarok menni annak a kórháznak.

Első babámat a Kútvölgyiben szültem, most a másodikat a Jánosban fogom.

Nem azért mert menő vagy nem menő, hanem szeretnék olyan helyen szülni, amik megfelelnek az igényeimnek és a Jahn Ferenc ebbe nem tartozik bele.


Egyébként amiket írsz, az előfordulhat Vácon is:

-ott is lehet szülésdömping, ott is lehet, hogy valakinek nincs helye a szülőszobán, épp aznap 20 anyuka vajúdik egyszerre

-ott is lehet olyan orvos, akinek dolga van 1 óra múlva, emiatt inkább megcsászározza az anyukát

-ott is lehet olyan orvos, aki nem csinál mindig méhszájvizsgálatot (egyébként az én orvosom sem csinál mindig, mert én nem akartam, szerintem nem kell azt havonta nézegetni egészséges terhességnél, elég az utolsó hónapban)

-Vácon is előfordulhat, hogy rossz napja van a csecsemősnővérnek, és nem foglalkozik a friss anyukával és a kisbabával


Én szívből kívánom neked, hogy minden úgy alakuljon, ahogy te szeretnéd, mindegy hogy hol :)

2010. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én osztom a kérdező véleményét, már mint abban, hogy nem biztos, hogy a nagyon népszerű kórház a legjobb. Az első gyermekemet egy népszerűben szültem. Fogadott volt a nőgyógyász is és a szülésznő is. A szülésznő életem legjobb választása volt, de nagyon elfoglalt. Ennek ellenére mindent megkaptam, amire csak szükségem volt. A nőgyógyász az utolsó percekben eset be, közölte, hogy nem baj, hogy fáj és ne hisztizzek (második napja vajúdtam 3-5 perces fájásokkal). Mellesleg az orvos hozzám sem nyúlt, mindent a szülésznő csinált, minden első osztályú volt. A nőgyógyász csak tartotta a markát, két nap múlva már a folyosón meg sem ismert. A gyerek egy napos sem volt intenzívre került. Olyan nagyon besárgult, hogy vércsere határon volt. Totál elkeseredtem, nem szoptathattam, egy napig még látni sem engedték. Utána is csak 3 óránként fél órára mehettem be hozzá. A nővérek totál bunkók voltak, abszolút nem segítőkészek, inkább állandóan lesajnálták, szidalmazták a beteg kisbabák szüleit. Én maradhattam a gyermekágyas osztályon, három ágyas szobában, ahol természetesen a másik két anyukának végig ott lehetett a babája, nagyon rossz érzés volt hallgatni a kisbabájuk sírását, míg az én csöppségem egymagában zokoghatott az intenzíven, mert senki nem ment őt megvigasztalni. 8 nap után mehettünk haza, olyan érzés volt, mintha egy börtönből szöktünk volna meg.

A második szülésem egy pici kórház, abszolút nem népszerű szülészetén történt. Az eda nem elérhető, az emeleten építőmunkások rohangálnak, mert épp a fele kórházat újjáépítik. 4 ágyas kórtermek, mosdó, zuhanyzó a folyosó végén. Választott szülésznővel, és nőgyógyásszal, tökéletes, sima szülés volt, kétágyas szülőszobán. A nővérkék egytől egyig segítőkészek, mosolygósak, ha 2 percnél tovább sírt egy baba az anyukájánál már rohantak, hogy tanácsot adjanak, hogy mi lehet a baj. Összehasonlíthatatlan. Mellesleg a második babám is besárgult, de ő "csak" nagyobb odafigyelést kapott a gyermekorvosoktól, maradhatott nálam, hogy a lehető legtöbbet szopizzon és szépen túl is lettünk a sárgaságán.

2010. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, persze, tudom én, hogy egy kórház sem tökéletes, meg ezek tényleg szélsőséges példák lehetnek, csak nem szeretem, mikor azért néznek le, mert nem egy ismert, neves kórházba megyek, egy magándokihoz, hanem oda, ahova tartozom....
2010. okt. 7. 12:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3., köszi hogy írtál!Megerősítettél, hogy annyira nem gondolom rosszul a dolgokat:)Én is eddig csak jót tapasztaltam Vácon.Csak ugye mivel nem egy ismert kórház, az ismerőseim, akik mostanság szültek, csak néznek, hogy miért megyek oda...Mondjuk én azért döntöttem Vác mellett, mert nem ismertem sehol senkit...ráadásul, ha Pestre kellett volna bejárnom, az tripla idő, dupla üzemagyag költség, plusz parkolási nehézségek...Lehet vicces, de az elején ezek is befolyásoló tényezők voltak.De a férjem dolgozott egy ottani orvosnál, aki nagyon dicsérte, gondoltam akkor miért is ne...
2010. okt. 7. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a Barrosban szültem 2,5 éve császárral! Tény és való, hogy rengeteg a kismama,de elég nagy a terület is ami a Barros utcai klinikához tartozik, többek közt jó néhány kisváros, aminek az utóbbi években igencsak megugrott a lélekszáma! Az emberek nem a legbarátságosabbak, de az szerintem nem egy elhanyagolható dolog, hogy eszméletlen jó orvos csapattal dolgoznak! Én több mint egy héttel hordtam túl a lányomat és nem találkoztam egy olyan orvossal sem, aki nem lett volna alapos és körültekintő!


A csecsemősöket tényleg hagyjuk, de egy nem babbarát kórháztól mit is várjon az ember. Én más kórházról sem hallottam, hogy hű, de micsoda gyerekágya van. Amúgy mint minden más kórházról, a Barrosról is olvashatsz jót, nagyon jót és rosszat is egyaránt.

2010. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Anyum is ott szülte öcsémet, még 12 éve, mondjuk az egyik ott dolgozó szülésznő az ismerőse azért.

Megértem, hogy a Barosban olyan sokan vannak, hiszen a komplikált, vagy sürgős eseteket tényleg oda viszik az egész országból.Ezért is dolgozik ott nagyon sok jó doki...de mostanság nem csak ezért zsúfolt, hanem mert tényleg rengetegen mennek oda szülni, onnan választanak dokit.És nyilván, ahol ilyen nagy a zsúfoltság, ott nagyobb az esély a "hibázásra" is.

2010. okt. 7. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, hogy lehet kórházat választani. Nagyon sok minden nem a ,,szükség", hanem a kórház és azon belül az orvos függvénye. Pl egyik kórházban 100% a gátmetszés, a másikban találsz olyan orvost, aki kb minden tizedik nőnél vág. (otthon szülésnél meg 1 az ezerből)

Szóval ha valakinek fontos az, hogy ne henteskézbe kerüljön, meg tudja szervezni,és pénze is van rá, akkor miért vennék el a lehetőséget?

2010. okt. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az első gyerekemet a Péterfyben szültem,azért,mert a fogadott dokim ott dolgozott(ez 1992-ben volt).Igaz,eszembe se jutott kórházat választani,csak dokit.Azóta a doki nyugdíjba ment,lett egy dokinőm.Nekem nagyon szimpi volt a Szt.István khz,és a dokinőm ott(és a Péterfyben is) vezet szüléseket.Így 2008-ban ott szültem a 2.gyerkőcöt(nagyon-nagyon jó döntésnek bizonyult).Most,hogy tervezzük a 3. babát,én gondolkoztam azon,hogy a Timmermann dokit választom(Ő is a Péterfyben kezde a pályafutását,kb. 2 éve ment át a SOTE II-re),de mivel a kórház sok szempontból nem tetszik(pl.közös vajúdó van,addig apuka nem lehet bent,meg van még pár dolog,ami nekem nem tetszik),maradok az István khznál.A dokinőmmel semmi bajom(sőt!imádom!),csak a másik doki sokkal közelebb van a lakhelyemhez(a magánrendelése),olcsóbb,és UH-ban is profi(Ő csinálta a genetikai UH vizsgálatokat a 2. gyerekemnél a Magz.Diagn.közp.-ban).
2010. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!