Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz - a nőgyógyászok...

Abortusz - a nőgyógyászok hogy "viselik"?

Figyelt kérdés
10 hetes terhesen kis vérzéssel kerültem kórházba egy pénteki napon. A nőgyógyász mondta, hogy hétfőn reggel mindenképpen hazaenged, mert jönnek a küretesek. Mivel szinte végig ő volt ügyeletben, így naponta figyelte ultrahangon, hogy mi a helyzet a kicsivel. Amikor láttuk, hogy nincs baj, ő is úgy örült neki, látszott, hogy izgult érte/értünk. Hétfőn reggel jöttek megszakításra a nők, az egyik mondta, hogy 10 hetes terhes. Eszembe jutott, hogy a doki egyik nap még terhességet ment, másnap meg megszakítja... Az én orvosom nem mondott erre semmit. Szerintetek hogy viselik?
2011. febr. 8. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
pénzért
2011. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy kapnak érte hálapénzt? Én nem hiszem.
2011. febr. 8. 16:23
 3/15 anonim ***** válasza:
Pedig tuti...
2011. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzottan nem rázza meg némelyiket, a többsége talán alaposan kioktatja a kismamát, én hallottam legalábbis, mikor missed ab műtét után az én orvosom a szobatársamat jól leszidta. Az utolsó pillanatban vették el a babáját, a 12. héten...


Tudok olyan orvosról, aki egy páciensének már sokadszor végzett abortuszt, a nő úgy adta elő, hogy a doki még poénkodott is... nem tudom... fura.

2011. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy tesznek különbséget az orvosok is. Nem hiszem, hogy azért tanul valaki évekig szülésznek, hogy aztán örömmel végezze az abortuszokat.

Ahová én járok kórházba, elég nagy a megkülönböztetés az abortuszosok és az elvesztett terhesség, méhen kívüli terhesség miatt bekerült nők között. Nem voltak bunkók, de akiknek elhalt a babájuk, sokkal jobban odafigyeltek, bejöttek beszélgetni hozzánk, vigasztaltak, eleve egy szobába kerültünk a sorstársakkal. Akik abortuszra jöttek, azokkal amolyan futószalagosan bántak.

Valahogy olyan muszáj dolog nekik, bemegy, megcsinálja, aztán kész. A lelkiismereti elszámolást meg ráhagyja a páciensre.

2011. febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én 24 évesen lettem terhes, elmentem a dokihoz, megnézte UH-on. Idős, tapasztalt, nem túl kedves orvos. És ezt monda: "Igen, terhesnek tetszik lenni. És mit csinál? Elveteti, megtartja?" A hideg is kirázott, hogy nem feltételezi rólam, hogy akarom a babát. A papíron láthatta, hogy férjnél vagyok, ez volt 8 hetesen, és mellesleg azt sem közölte, hogy ikreket várok. Pedig azt 5 hetesen lehet látni. Ezzel a dokival beszéltem, amikor 5-6 hetes lehettem, és közölte, hogy 8 hetesen menjek vissza, mert lehet, rosszul teszteltem. Orvosa válogatja.

De örülök, hogy jobban vagytok, probléma mentes babavárás Nektek!

2011. febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Sajnos az abortusz "rutin műtét", az elsők között van a császárral együtt. Szomorú, de ez is a szülész-nőgyógyász feladata, egyszer megmenti a magzatot, máskor elveszi :(
2011. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nekik ez munka.


egy pap ismerosunk ezt mondta.


a kereszteles es temetes kozt nagy kulombseg van,de mindkettore ugy nez hogy ez egy munka.

valahogy az orvosoknal is igy mukodik.

2011. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nézd tulajdonképpen az abortusz is életmentés, hiszen, aki nem akar gyereket, az megtalálja a módját, hogy ne legyen. és belehalhat sőt nagyon sokan halnak meg szerintem mind a mai napig házi abortuszban. Úgyhogy ha innen nézed, az orvosok nagyon sokat tesznek ezeknek a nőknek az életéért. Persze közben megölnek egy másikat. De ez meg már egy morális kérdés, amit lehetne a végtelenségig ragozni és vitatkozni rajta.

Az biztos, hogy kórházban, szakképzett orvos által elvégzett abortusz életmentő műtét. És egy orvosnak kötelessége megóvni páciense életét, még ha neki magánvéleménye is van a dologról.

2011. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen, már 36 hetes a baba :)

Utolsó: érdekes a nézőpontod, erre én nem is gondoltam!

2011. febr. 8. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!