Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy tehetném túl...

Anyukák, hogy tehetném túl magam ezen a "kényes" helyzeten?

Figyelt kérdés

Kislányom nemsokára óvodás lesz. Én is oda jártam oviba, ráadásul anyukám is ott dolgozott óvónőként. Már nyugdíjas.

Egyszer-kétszer már voltunk bent a gyermekemmel, de én nagyon hülyén éreztem magam. Én nem értek úgy a gyerekekhez, mint egy óvónő, társaságban megkukulok, nem vagyok határozott, stb. inkább olyan kis visszahúzódó. Az oviban is inkább meg se merek szólalni. Anyu itthon is többször rámszól, hogy ezt ne, azt ne, de nem tudom miért. Séta közben is már sokszor nem merek semmit mondani, mert vagy közbeszól és átveszi az irányítást, vagy rázza a fejét, hogy én nem tudom olyan választékosan kifejezni magam, és sokszor elfogy a türelmem is, pl. ha már 10.szer kérdezi ugyanazt a gyerek. Ő felajánlotta, hogy majd beszoktatja a kislányomat, én meg a picivel addig itthon lehetek. Félek, hogy ha már én fogom vinni, hozni, akkor tök idiótának fognak nézni, hogy én nem tudok olyan nyílt lenni, határozott a gyerekkel, stb... Eddig vártam hogy mehessen az oviba, de most már félek. Egyenesen rettegek, hogy majd mit fognak mondani, hogy az óvónő lánya milyen szerencsétlen, stb... Rettegek attól, hogy a többi óvónő, dajka, stb. mit szól, ha majd meglátja, hogy mennyire szerencsétlen vagyok.


2011. febr. 11. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz pár sor alapján megítélni, de szerintem alapvetően az a baj, hogy nagyon nincs önbizalmad, aminek a(z egyik) fő oka talán az lehet, hogy Anyukád "mindig mindent jobban tudott". Szóval az az anyatípus, aki mindig mindent elrendez, meg megcsinál a gyereke helyett, mert "ő a legjobbat akarja", de közben nem veszi észre, hogy a gyerek ezzel azt tanulja meg, hogy ő nem kompetens a saját dolgaiban, így nem alakul ki egészséges önbizalma. Van egy könyv, az a címe, hogy "Mérgező szülők". Melegen ajánlom Neked.


Én a helyedben nem fogadnám el Anyukád "segítségét", közölném vele, hogy megtudom oldani a gyerekem nevelését. És nem hagynám, hogy ő átvegye az irányítást bármiben is, ami az én életemről szól. Elvégre felnőtt ember vagy!

2011. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is nyugodj meg senki nem gondol semmi ilyet rollad, ez csak a te fejedben van. Tudod erre azt szoktak mondani, hogy magadnak krealsz problemat es feleslegesen aggdosz olyan miatt ami lehet meg sem tortenik. :) Az ovonok nem azert vannak ott, hogy teged megitlejenk. Talakoztak ok mar eleg sok felenk, visszahuzodo... anyukaval es az elletetevel is. Szerintem nincs mitol felned, nyugodtan vidd beszoktatni a kislanyodat. Semmi rossz nincs abba ha visszahuzodo felenk tipus vagy. Senki nem fog ezert teged bantani vagy megitelni egy ovodaban.
2011. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A soraidat olvasva nekem is az volt az első gondolatom, hogy anyukád jó alaposan megcsapolta az önbizalmadat.

Próbáld meg Te egyedül beszoktatni a gyereket, két okból. Egyrészt ezzel nő az önbizalmad, másrészt így kikerülsz anyukád elnyomása alól. Gondolj bele, mennyire jobb érzés lesz, ha sikeresen beszoktatod Te egyedül...

Egyébként nagyon megértem a paráidat, én is ilyen vagyok, vagyis inkább voltam, amíg kisebb volt a fiam. Én is folyton azzal foglalkoztam magamban, mit gondolhatnak mások, vajon ezt megengedhetem -e neki, hogyan szóljak rá előttük, stb.

2011. febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Húú,te anyukád árnyékába élsz.Nem kell beszélned világnak.Nem mindig kell a szavakat megtalálnod.Anyukád meg a kicsire vigyázzon és te szoktasd be az oviba!Szedd össze magad és állj a sarkadra.Nem vagy szerencsétlen!!!!!!Csak nem vagy olyan nagy dumás mint anyukád, nem bántásnak írtam.Tessék egy határozott anyuka lenni!!!!Nem te vagy már az ovis kislány akit irányítani kell.Akkor fognak bénának hinni ha még arra sem vagy képes hogy a gyereket az oviba szoktasd.
2011. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!