Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második gyermekemet várom, és...

Második gyermekemet várom, és Gyeddel kapcsolatban szeretném, ha segítene valaki, aki tud?

Figyelt kérdés

Lányomat 2009 júliusában szültem, maximum Gyedet kapom! 2011 júliusban lejár a Gyed, viszont a második gyerek csak októberben fog megszületni!

Milyen juttatások járnak nekem a második gyerekkel? Tényleg csak a Gyes fog járni vele?

Mit tehetnék, hogy ennyire rosszul ne járjunk anyagilag?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!


2011. febr. 16. 12:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Hihetetlen, de nálam az összes dátum és a GYED összege is ugyanaz mint nálad!

Felhívtam a munkáltatómat és azt mondta, hogy ha lejár a gyedem ne igényeljem meg a gyest, hanem szülésig menjek táppénzre. A második babánál meg úgy fog alakulni a GYED, mivel magas volt a bérünk, hogy a minimálbér kétszeresének a 70%-át fogjuk kapni. Majdnem ugyanannyi mint most, valamennyivel kevesebb.

2011. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszodat, és gratulálok a gyerekekhez!

Azon is gondolkodtam, hogy ha a felgyülemlett szabit veszem-e ki, és csak utána a táppénz, akkor nem járok-e jobban? Ezt nem tudod véletlenül?

Akkor nem járunk sokkal rosszabbul, csak pár ezer forinttal?

Mert már többen is riogattak, hogy mivel a lányom el fog múlni 2 éves, a Gyesen kívül semmi nem fog járni!

2011. febr. 16. 12:47
 3/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Köszönöm én is gratulálok!!

A szabit nem is kérdeztem. De lehet, hogy úgy is lehet! Szerintem hívd fel te is az illetékest a munkahelyeden, biztos el fogja mondani mik a lehetőségek.

Nekem a táppénzt javasolták, de lehet én is rákérdezek a szabira!

2011. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha él a munkaviszonyod, akkor az ellátások ugyanúgy járnak, mint az első gyereknél. Ha nem él a munkaviszonyod, csak akkor fordulhat elő, hogy csak gyest kapsz a másodikra.

Ha szabira mégy a szülésig, akkor a szabi alatt kapott béredből számolják a tgyást és a gyedet, azzal a kitétellel, hogy a tgyásnak ugyanúgy (és ugyanannyi) lesz maximuma, mint a gyednek.

A táppénzre menetel csak akkor jó tanács, ha a béred magasabb volt havi bruttó 226 ezernél, mert ha ennél kevesebb volt, akkor a gyed kevesebb lesz a maximumnál.

2011. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
nekem is majdnem stimmelnek a hónapok :) én először a szabikat veszem ki, utána táppénz. úgy tudom, ez nem befolyásolja a 2. gyerek után járó pénzt, hiszen a 2010-es évet nézik. viszont felhívtam a mákot, amíg szabin vagyok igényelheti a nagyszülő a gyest, táppénznél nem.
2011. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A táppénz alatt is igényelheti a nagyszülő a gyest, valamit félreérthettél.

A törvény ezt írja:

(6) Ha a szülő a gyermek után gyermekápolási táppénzt vesz igénybe, ez a körülmény a nagyszülő gyermekgondozási segélyre vonatkozó jogosultságát nem érinti.


Vagyis még az sem érinti a nagyszülő gyes-ét, ha a gyerek miatt vagy táppénzen, hogy érinthetné az, ha saját jogon vagy?

2011. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ!

Akkor ha jól értem, megigénylem a TGYÁS-t, és az ugyanannyi lesz, mint a mostani GYED-em! Viszont Gyedet csak 2012-től fogok kapni, akkor viszont már a 2011-es évet nézik! A kérdésem az lenne, hogy a GYED-em viszont kevesebb lesz mint most, ha júliusig GYED-en vagyok utána kiveszem a szabikat + TGYÁS-t kapok 3 hónapig?

Nagyon nem vagyok jártas sajnos ebben a témában!

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 16. 13:46
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többieknek is a választ! És gratulálok Kedves harmadik válaszoló Neked is!
2011. febr. 16. 13:47
 9/20 anonim ***** válasza:

Mivel bérezett napod csak idén lesz, így a mind a gyednek, mind pedig a tgyásnak az az összeg lesz az alapja, amit a szabik alatt keresel.

A tgyás kicsit több lesz, mint a mostani gyeded (10 ezerrel), mert nem vonnak belőle nyugdíjjárulékot.


A gyeded csak akkor lesz kevesebb, ha szülésig kiveszed a szabikat, és a bruttó béred (amit szabi alatt kapsz) kevesebb, mint 156 ezer bruttó havonta.

Akkor is lehet kevesebb, ha szabi után betegszabira mégy, mert a betegszabi alatt a jövedelmed 70%-át kapod, az lehúzhatja az ellátások alapját, de ha 226 ezer felett kerestél (vagy ha 190-200 körül, és csak a szabik után mégy betegállományba), akkor újra a max gyedet fogod kapni.

2011. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok. De jó, hogy többen is írtatok! Nem is tudtam, hogy a nagymama igényelheti a gyest amíg én táppénzen vagy szabin vagyok! A nagymama meddig kaphatja? A gyermek betöltött 3 évéig, vagy amíg a második megszületik? Nem lesz még 3 mikor megszületik.

És még egy dolog, ne haragudj kedves kérdező, hogy belekérdezek!!! A TGYÁS-t már akkor is lehet igényelni mikor még nem született meg a baba? Mikortól?

2011. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!