Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második gyermekemet várom, és...

Második gyermekemet várom, és Gyeddel kapcsolatban szeretném, ha segítene valaki, aki tud?

Figyelt kérdés

Lányomat 2009 júliusában szültem, maximum Gyedet kapom! 2011 júliusban lejár a Gyed, viszont a második gyerek csak októberben fog megszületni!

Milyen juttatások járnak nekem a második gyerekkel? Tényleg csak a Gyes fog járni vele?

Mit tehetnék, hogy ennyire rosszul ne járjunk anyagilag?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!


2011. febr. 16. 12:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

a nagymama addig kaphatja a gyest, amíg meg nem születik a tesó. Ugyanis a te jogviszonyod alapján jár az ellátás a gyerekekre, és egy jogviszony alapján csak egy ellátás jár - vagyis ha tgyást igényelsz, akkor a nagyinak le kell mondania a gyest.


A tgyást a szülés várható időpontja előtt leghamarabb 28 nappal lehet megkezdeni.

2011. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak!
2011. febr. 16. 14:00
 13/20 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm! És még az jutott eszembe, hogy a nagyi nem oda van bejelentve, ahova mi. Akkor is igényelheti?
2011. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ezt érdemes lenne megkérdezni a MÁK-tól, mert szerintem nem kell, hogy oda legyen bejelentve, a törvény nem ír ilyen feltételt. De lehet ők másként értelmezik:)
2011. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Akkor inkább megkérdezem.

Neked is köszönöm kedves kérdező, hogy írtad ezt a kérdést! Én is sok hasznos dolgot tudtam meg a válaszokból!!

Első voltam.

2011. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem muszáj egy lakcímen lakni a gyermeknek és a nagyszülőnek, de azért nagyon messze se legyenek egymástól. Gondolok itt olyanra, hogy Pécs és Pest. Mert akkor logikus, hogy Ő nem tud vigyázni a kicsire.
2011. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Egy városban lakunk és szokott is vigyázni a kicsire.

Akkor nem lesz akadály?

2011. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Én is köszönöm Neked kedves első a többi kérdést, nekem ezek már meg sem fordultak a fejemben!

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2011. febr. 16. 14:28
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves első, ha egy városban laktok, akkor abszolút nem lesz probléma:)
2011. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Köszönöm az utolsónak a választ!!

Kérdező: Akkor mindenkinek hasznára vált, hogy itt voltunk:-)

Szép estét mindenkinek!!

2011. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!