Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én a munkahelyemröl jöttem el...

Én a munkahelyemröl jöttem el táppénzre a terhességem miatt. Most szeretném az adóbevallást megcsináltatni de kéne az OEP töl valami összesítő amit én nem kaptam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia! Mindenképpen hívd fel őket, kell,hogy küldjenek. Én a múlthéten megkaptam (elvileg január 31-ig kellene kiküldeni).
2009. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bocsi, hogy értetlenkedem, de mi kell neked az OEP-től? Az szja-hoz szükséges papírt, ami tulképp a munkáltatódtól származó jövedelmedet mutatja azt a céged bérszámfejtése adja szerintem (hisz nekik adod le a táppénzes papírt, ők bérszámfejtik).

Én augusztisra vagyok kiírva, és veszélyeztett terhesként dec. 18-tól vagyok táppénzen. Semmit nem kaptam az OEP-től, de nem is kell.

Szerintem a bérszámfejtést hívd fel, és előbb őket kérdezd meg. (Ha tévednék, akkor előre is bocsi.)


Üdv!

2009. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek valószínű, hogy azért kell az OEP-től papír, mert a munkahelye nem tb. kifizetőhely, vagyis ő az OEP-től kapta a táppénzt.

Az oep honlapon (www.oep.hu) keresd meg a munkahelyed címe szerinti illetékes egészségpénztárat és hívd őket fel. Elméletileg ezt is jan. 31-ig kellett volna postázniuk.

2009. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Állitólag valami összesítő kell az OEP től
2009. febr. 13. 10:08
 5/8 A kérdező kommentje:
én bementem a TB be és azt mondták hogy a cég a kifizető hely. Én már komolyan nemértem
2009. febr. 13. 10:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


És a saját bérszámfejtéseken az ügyintézőkkel már beszéltél? Ők mit mondanak, kitől kell(ene) a papírt várnod. Amúgy valóban, az szja-hoz szükséges adóigazolások kiküldésének határideje január 31. volt.


Üdv!

2009. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes.

Ha a munkahelyed tb. kifizetőhely, akkor ő bírálja el a jogosságot, ő számfejti a táppénzt, ő fizeti ki neked. Minden hónapban a munkáltatónak egy nyomtatványon összesítenie kell valamennyi dolgozója részére folyósított ellátást, amit be kell nyújtania az Egészségbiztosítási Pénztárnak, amit ők egyösszegben visszautalnak. Tehát az Egészségbiztosítási Pénztár nem tudja, hogy ez hány dolgozót érint, egyenként mekkora összeget fizetett ki a munkáltató, vagyis ő nem tud semmilyen személyre szóló összesítőt adni.

Neked az adóbevallás elkészítéséhez arra, a munkáltatód által kiállított összesített papírra van szükséged, amin részletezi, hogy az elmúlt évben mennyi volt a jövedelmed, mennyi mit vontak ebből le (08M30 A munkáltató - társas vállalkozástól, polgári jogi társaság - a 2008. évi személyi jövedelemadó bevallásához). Ha ezt megkaptad, akkor nincs más igazolásra szükséged az OEP-től. Ha nem kaptad meg, akkor a munkáltatód szerinti területileg illetékes APEH-et hívd fel.

2009. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit még nem értek. Mi közöd van neked az OEP-hez, hiszen (mivel kifizetőhely) a munkáltatód áll kapcsolatban velük? Ha bármilyen összesítőre szüksége van, akkor kérje meg ő hivatalból.
2009. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!