Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vélemény arról, hogy a gyereke...

Vélemény arról, hogy a gyerekek az én=anyjuk vezetéknevét kapják?

Figyelt kérdés
Még nem vagyunk házasok, jövőre lesz az esküvő. És ugye ott be kell írni a születendő gyermekek vezetéknevét. Én nagyon szeretném ha az én nevemet viselnék, párom azt mondta, hogy lehet így. Mindenki furán fog nézni ha később bemutatkozik a gyerkőc, és nem az apukája vezetéknevét hallják?
2011. okt. 18. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ma már bármire van lehetőség, és nem hiszem, hogy extra dolognak fog számítani. Az ember egyre inkább elfogadják, hogy már eleve az asszonynevek sem kötelezőek, és abban is megannyi változat van, és szerintem lassan eljön az az idő is, hogy a gyerek is olyan vezetéknevet visel, amit csak akartok.
2011. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Egyenlőre még furcsán néznek rá, de ötven év múlva már természetes lesz. Én nem bántanám meg az apát, különben is mi marad szegényeknek, a szülés a miénk, a névadás az övék.
2011. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Ahhoz mit szólnál, ha mindkettőtök vezetéknevét viselnék a gyerekek? Akkor senki nem nézne furán, és apától sem "vennéd el" a lehetőséget a neve továbbörökítésére. Egy ismerős házaspárnál is így van, és mindenki elégedett, senki sem kérdezgeti, hogy miért van így. Persze ez igazából akkor jó megoldás, ha nem túl hosszú a vezetéknevetek.
2011. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

A lényeg, hogy nektek megfeleljen.


Nekem nagyon furcsa kívülállóként is, azt pedig el nem tudom képzelni, hogy a párom önként lemondott volna a névadás jogáról, rosszul esett volna, furcsálltam volna.


De ha nektek jó, hát legyen. Arra készüljetek fel, hogy nagyon sokan fogják azt hinni elsőre, hogy egyedül neveled őket, bár talán ez a legkevesebb...

2011. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krisztivan ***** válasza:
84%

Mi nem vagyunk házasok és mind a kettőnk vezetéknevét viseli a fiunk.Nem hiszem hogy ez akkora nagy "extra"lenne a mai világban.De jobb ha felkészülsz néhány "érdekes"kérdésre.

-egyedül neveled?

-nincs apukája?

-nem vette a nevére??!!!

Most csak ennyi jutott eszembe.:-)

2011. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
De miért akarod így?
2011. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha apukának valami furcsa vezetékneve van Pl: Bugyi, B.zi,Rotyi stb. a tiéd pedig normális akkor valóban szerencsésebb, ha a te vezetékneved kapja a gyerek.
2011. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak tucatneve van. Nem akartam, hogy a lányomnak is az legyen, de azt sem, hogy csak az én nevemet viselje. Így megkapta mindkettőnkét. Persze, ha 2 keresztnevet akartunk volna, akkor bajban lennék...

Szerintem nem megvetendő, ha csak a te nevedet szeretnéd, persze gondolom van rá okod.

2011. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért szeretném, mert én is szeretném, ha lennének kicsi emberek az én nevemen, a páromnak már vannak. És én nagyon bízom benne, rengeteget változott jó irányba, viszont kétszer már ment elköltözött kisgyerekes barátnőtől, ha ez bekövetkezne, szeretném ha egy nevem lenne a gyerekemmel. (a két korábbi kapcsolatában mindig mindkét fél hibás volt, először csak 17 éves volt, mikor becsúszott egy gyerek, és egyikőjük sem volt felkészülve, utána 10 évvel, meg egy sima barátnő közölte vele, ja ő terhes, és mindegy hogy van-e apukája, megtartja)
2011. okt. 24. 08:54
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha Ő belemegy, akkor nyugodtan.

Én 18 éve a saját keresztnevem elé vettem fel a férjem családnevét, mert nem akartam "né" lenni. A gyerekek az apjuk családnevét kapták. Erre sokan azt hitték, hogy nem vagyok férjnél, és az én nevemen vannak a gyerekek. Nem zavart. Ha valaki megkérdezte, elmondtam neki, hogy mi a helyzet és kész.

Aztán elváltunk, és én újra férjhez mentem. A gyerekek annyit kértek, hogy tartsam meg a közös családnevünket, számukra ez fontos volt. Így a lánykori nevem "x", a második férjem neve "y", az én nevem pedig az első férjem után "z". A második házasságomból született gyerekek pedig az "y-z" nevet viselik, azaz az első férjemtől rámmaradt családnevet az apukájuk családnevével kombinálva. Ezt is a nagyobb gyerekek kérték, hogy ezzel is erősebb legyen köztük a testvéri kötelék, hiába más az apjuk.

Szerintem innentől a ti választásotok nem is olyan durva:)

2011. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!