Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hová milyen papírokkal kell...

Hová milyen papírokkal kell elmenni egy kismamának, hogy megkapja azt az egyszeri anyaságit a kicsi megszületése után?

Figyelt kérdés

Nem nekem kell, mielőtt gratulálni kezdenétek, egy ismerősömnek.

"kapsz egyszeri anyasági segélyt ami 65ezer körül van!"

Forrás egy itteni válaszolótól: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


2011. febr. 19. 10:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt már tudom, hogy fel kell tüntetni az adóbevallásba majd neki, mint adómentes jövedelem. (19. sor, legalábbis 2011-ben)
2011. febr. 19. 10:41
 2/4 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt el kell menni meghatározott számú alkalommal a kezelő orvoshoz.(koraszülőtekknél eltérő számú alaklommal azt hiszem 2 vagy 3 rendes terhesség esetében meg talán4x).

Szülés után vissza kell menni az orvoshoz.

Ott kiállítanak egy igazolást,hogy megjelentél a megfelelő alkalommal és jogosult vagy az egyszeri anyasági segélyre.

Ezzel a papírral be kell menni az Állakincstárba ígényelni.Ezután én 2 hét múlva kaptam meg.

2011. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2011. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. febr. 19. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!