Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy abortusz?...

Hogy zajlik egy abortusz? Minden lépés érdekel.

Figyelt kérdés
Már szültem.Akinek volt már légyszi írja oda, hogy melyik kórházban volt neki.
2011. febr. 22. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt le vannak írva az árak is, szerencsére nekem még nem volt, és nem is szeretnék. Nem ítélem el, ha beteg a baba, vagy erőszakból származik, de ha becsúszott, az ellen lehetne védekezni.

2011. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is ha már eldöntötted hogy nem tartod meg, el kell menni a családsegítő szolgálathoz.

Ott megpróbálnak meggyőzni (még akkor is ha orvosi javaslatra döntesz az abortusz mellet).

Utána vissza rendel egy másik időpontra, ott még mindig próbálkozik, majd a kezedbe adja a csekket, és postán kiküldi a jegyzőkönyvet (ha sürgős, akkor ott oda adja).

Eközben már lehet kérni a kórházba az időpontot.

Ha még nem szültél vagy császárral szültél, akkor már a műtétet megelőző este be kell feküdni.

Ilyenkor éjfél körül felhelyeznek egy tágítót, úgy nevezett Laminériát.Nem vészes, egy kis szúráshoz hasonlít az érzés.

Ha már volt hüvelyi úton szülés, akkor a műtét reggelén kell befeküdni.

Besétálsz a műtőbe, felülsz a székbe (ugyan olyan mint a nődokinál), kapsz egy szurit a kézfejbe elalszol és pár perc (4-5) már keltenek is.Vissza tolnak a szobába, és ha nincs komplikáció akkor du. 4-5 körül már lehet is haza menni.

Természetesen a műtét előtti este már nem szabad enni-inni.A műtét után is csak 1,5-2 órával lehet enni-inni.


Én kerepesen a Flór Ferenc kórházba voltam.

És nagyon kérlek titeket, hogy ne bántsatok hogy ezt tettem, mert én nagyon szerettem volna a babát, annak ellenére hogy becsúszott.De az orvosom azt mondta hogy nem javasolja, mert rossz vége lehet, és mivel van egy 2,5 éves fiam így nem vállaltam a kockázatot.


Remélem kedves kérdező csak elméletben érdekel a kérdés.

De ha nem akkor kitartás, nehéz, de ha muszáj akkor muszáj.

2011. febr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja bocsánat azt elfelejtettem, hogy mielőtt mész a műtétre már meg kell csináltatnod az EKG-t és a vérvételt, ezekre a házi orvos ad beutalót.

A kórházba magaddal kell vinned a befizetett csekket, a jegyző könyvet, az EKG és a vérvétel leleteket.

2011. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

En tegnap voltam.9het es 2napos volt a pici,mar rendesen latszott az ultrahang felvetelen.Mi anyagi okokbol nem tartottuk meg,a masik pedig az ,hogy 21eves fejjel nem szeretnek meg babat,lehet hogy sose szeretnek.Na a lenyeg ,hogy en napokig az abortusz elott nem tudtam aludni,ideges voltam,rosszul ereztem magam.En nogyogyaszati rendelobe mentem,tegnapelott programalt es tegnap elvegezte a "mutetet".Bementem ,ismet kellett kozoljem vele a dontest,miszerint nem tartjuk meg a parommal.Megnezte ultrahangon ,hogy mekkora.Akkor mondta utana ,hogy vetkozzek le derektol lefele.Felfekudtem arra a bizonyos agyra,amire a labam kulon fel kellett tennem.Elotte mondta,hogy az egesz 3-4perc lesz.Nagyon feltem.Felfekudtem,o behelyezte a tagitot,ilyen felkor alaku valami,ami utat enged annak ,hogy hozzaferjen a dolgokhoz.Azt szinte nem is ereztem mikor feltette.Utana jottek az inekciok a mehembe.Mar nem is tudom mennyit adott,de inkabb az utolso 3fajt jobban.Az egyiknel kicsit felnyogtem es mondtam ,hogy faj,mikor o mondta ,hogy nah megegy ilyen es nem fog mar fajni.Mindezek zsibbasztok voltak.Nah utana elkezdte kivenni.Volt olyan,hogy ereztem ,hogy nyomodik ott a mehemnel,hogy huzza kifele.Utana mikor tisztitott belul mindig hasznalt ilyen vakumos szivot.Az mikor elkezdett szivni megkonnyebbulest ereztem es olyankor minden fajdalmam elmult.Kozben termeszetesen rendesen leizzadtam mindenhol,biztos bele is sapadtam.A nogyogyaszom az nagyon rendes volt vegig.Vegig beszelgettunk,probalta terelni a figyelmem.Kozben az aszisztensno vegig ott allt mellettem es figyelt ,hogy minden rendben van e.A vegen megdicsertek ,mert mondtak,hogy nem szamitottak ra,hogy ilyen jol fogom viselni a dolgokat.Semmi hiszti,semmi vergodes,hanem nyugodtan hagytam vegezze a dolgat,kozbe beszelgettunk.En persze nem figyeltem semmire sem,vegig a plafont neztem,mert ha meglattam volna az eszkozoket amiket hasznal megjobban megilyedtem volna...feleslegesen.Az egesz tenyleg ugy 4perc lehetett.Mikor ott befejezte az aszisztensno tett oda nekem vattat,segitett leszallni,mondtak feloltozhetek.Bekisertek a masik szobaba ,ahol volt 2 agy,az egyikre le kellett fekudjek pihenni.Kb 20percet voltam ott a pihenobe.Eloszor egyre fokozatosabban kezdtem erezni ,hogy faj a mehem,de mindez akkor enyhult is.Kozben a paromat behivtak,utana engem is vissza behivtak,de elotte mig ott fekudtem a pihenobe,az aszisztensno minden 2percbe bejott es kerdezte,hogy erzem magam.Nagyon kedvesek voltak.Mikor kimentem megirta az nogyogyaszom az antibiotikumokat,amiket kell szednem par napig.2het mulva vissza kell menjek kontrolba.Addig a verzesem is el kell muljon.Enyhe verzesem van jelenleg is.Meg erzekeny a mehemnel.Inkabb enyhe alhasi fajnalomnak mondanam.


Ami a lenyeg,hogy nem muszaly menni altatasos abortuszra.Az sokkal bonyolultabb,tul sok az utanajaras.Kozben ugyanazt vegzik el,csak akkor eppen alszol.Szerintem kibirhato.Elso abortuszom volt.Es en oltason kivul mas inekciot nem kaptam eletemben.Raadasul nagyon felek az ilyesmitol nagyon.De itt vagyok en az elo pelda es tenyleg kibirhato.Mindossze 4perc az egesz.


Es a masik dolog,hogy en eddig akiket kerdeztem,mindenki ilyesztet,hogy fajni fog nagyon ,meg visitani is szoktak egyesek,meg ilyen szovegek,kozben nyugodt az egesz esemeny.Meg sogornom is hazudott nekem ossze vissza,aminek fele se volt igaz mint rajottem utolag.


Kivanok ,hogy hozd meg a megfelelo dontest.Es kitartas mert nem faj.Es a zsibbaszto inekcio is kibirhato.Az egyik faj kicsit jobban,de az egy pillanat az egesz.Utana vegig nem erzel semmit.:)

2011. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 h.kira válasza:
Hát akkor te biztos terminátor vagy.nekem is volt abortuszom altatas nelkul mert mar kifutottam volna az idobol ha altatassal kertem volna.eletem egyik legrosszabb elmenye volt.soha tobbet nem csinalnam altatas nelkul azt hittem h belehalok.de nalam sajnos a doki is bunko volt az aszisztensnö probalt vigasztalni.simogatott vegig fogta a kezem.de hiaba ha fáj.... èn az altatást javaslom.de amugy ki hogy birja a fájdalmat.ezek szerint èn nem nagyon....kitartás!
2013. jan. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!