Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan család, aki...

Van itt olyan család, aki vállalt 3. gyereket úgy, hogy kis lakásban laknak, és csak szűkösen férnek el? Hogy oldottátok meg? Nem szóltak meg?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyunk 3. babára a párommal. 2 szobás kis lakásban lakunk, de nagy valószínűséggel pár éven belül el tudnánk költözni nagyobba. Viszont nem igazán akarunk addig várni a 3. babával, mert párom már nem annyira fiatal, és be is jött a kis korkülönbség a már meglévő két gyerekünknél.


Ti hogy döntenétek? kicsit attól tartok, hogy megszólnának, felelőtlennek tartanának. Pedig nem állunk rosszul anyagilag, csak a lakás kicsi, és mivel most az ingatlan piac áll, és év végén jutunk nagyobb összeghez, nem tudunk most belevágni a lakáscserébe, csak egy vagy két év múlva.


2011. febr. 23. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így tervezzük a 3. babát.

1 nagyszoba, 2 félszoba (inkább lyuk), eddig van 2 kisgyerek (inkább baba :)). Mi is még most hirtelenjében szeretnénk harmadikat. 5-6 éves korukig elvannak egy szobában, de talánt tovább is, úgyis csak aludni járnak oda, játszani itt szoktak a nappaliban.

Nem felelőtlenség szerintem. Én egyetértek veletek, szerintem vágjatok bele és legyen 3.

2011. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy 4 és 2 éves kiscsaj lakik a kisszobában, a 8 hós öcsi velünk a nappaliban. Igaz, van egy étkezőnk, de a konyha ici-pici és nem áldoztuk fel emiatt második szobának. Mi is keresgélünk bőszen, szeretnénk egy kertes házat a 3. emeleti panel (nincs lift) helyett. Ugyan miért szólnának meg emiatt? Annyi babát vállalj, amennyit úgy érzed, fel tudtok nevelni! Sok sikert a további babához és nagyobb lakáshoz!
2011. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk van egy 30 és egy 16 hónapos testvérpárunk már egy egész nagy félszobában. Mi lakunk a másik félben (ép, hogy a franciaágy befér), és van egy nappalink, ahol játszunk, eszünk egész nap vagyunk. Becsúszott a harmadik, 1,5 hónap múlva születik. Mi úgy döntöttünk, hogy egyenlőre úgy tervezzük egy szobában lesznek hárman. Az első pár hónapban gondolom nálunk alszik a legtöbbet úgy is (a második is 2 hónapos koráig nálunk volt, akkor aludta át először az éjszakát). Nagyon ódzkodtam az ötlettől, de őszintén szólva az, hogy kiköltözzünk a nappaliba, és az egyik gyereket átköltöztessem a hálószobába olyan anyagi költség lenne, ami most nem fér bele a keretbe. Sajnos majd megöröklöm a Nagymamám lakását, majd akkor veszünk egy nagyobb lakást és szétköltöztetem őket.
2011. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nővéremék Svádországban élnek, ott azért jelentősen jobban keresnek, de nem túl gazdagok.

3 szobás lakásban élnek, de a szobák és maga az egész lakás is elég kicsi.

1 éve született a 4.5. gyerekük, ikrek lettek.

Most 5 gyerek van 1 szobában, a szülők a legkisebb félszobában, a 3. szobát nappaliként használják.

Nem nyomorognak és persze majd szeretnének nagyon lakásba költözni, de míg a gyerekek kicsik addig gyűjthetnek pénzt.

2011. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Jó olvasni, hogy mások is bevállalták így. Mi is úgy gondoljuk, hogy amíg kicsik, addig bőven elvannak kis helyen, aztán mire a nagylány suliba megy, addigra csak sikerül elköltöznünk.


Szép napot Nektek!

2011. febr. 24. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!