Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejszínes ananászos csirkemell...

Tejszínes ananászos csirkemell receptet keresek? Ezt egy 1 éves baba eheti már?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Van két hawaii pulyka (vagy csirke) receptem is, amiket természetesen már ehet a csöppség egy évesen:

Jénai tálat kivajazol, beleterítesz megmosott, nyers rizst, ráterítesz pulyka- vagy csirkemell darabokat, amiket vegetában megforgatsz, ráöntesz egy konzerves darabolt ananászt levével együtt, ráöntesz 2-3 dl tejszínt, (meg lehet szórni kókuszreszelékkel az egészet), majd vajdarabkákkal a tetején beteszed a sütőbe. Isteni finom!!!


A másik: husiszeleteket (szintén csirke vagy pulyka) besózol, megforgatod lisztben, és egy serpenyőben hirtelen megsütöd mindkét oldalát. Majd egy kivajazott jénai tálba lefekteted, beteríted darabolt vagy akár szeletelt ananásszal, leöntöd pár deci tejszínnel, megszórod a tetejét sajttal, és berakod a sütőbe.

Ez is nagyon fincsi, szintén rizs köret illik hozzá.

2011. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, az első változatnál azért írtam a kókuszreszeléket zárójelben, mert nem mindenki szereti, elhagyható. Vele is és nélküle is nagyon finom.
2011. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen és e-mellé mi lenne jó levesnek?
2011. febr. 23. 22:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy könnyű zöldség- vagy ragulevest tudnék elképzelni (amolyan mindent bele módon: répa, krumpli, zeller, petrezselyemgyökér, karalábé, karfiol, borsó, ha husit is raksz bele, akkor raguleves - így esetleg tárkonnyal és kevés citromlével lehet ízesíteni).
2011. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ezt galuskával szoktam készíteni: tojást és lisztet kevés vegetával kikeverek, és kiskanállal beleszaggatom a levesbe a végén. Ha feljönnek a galuskák a tetejére, kész is az egész.
2011. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Bocsánat az off-ért! Megkérdezhetem meddig, és hány fokon szoktad sütni ezeket a finomságokat? :) Felcsigáztak a receptek :)) Köszönöm!

2011. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen husis dolgokat általában 180 fokon szoktam sütni légkeveréses sütőben. Az első receptnél érdemes letakarni fóliával is, hogy először át tudjon párolódni a rizs is és a hús is. Aztán ha már beleszúrsz egy villát, érzed, hogy puha a husi, akkor le lehet venni a fóliát. A rizsből kés hegyével szoktam kicsit kiemelni, hogy megkóstoljam, nem rágós-e.
2011. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!