Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most nagyon megbántott. Ti...

Most nagyon megbántott. Ti mit tennétek, ha ilyent mondana nektek a kisgyermeketek?

Figyelt kérdés
Van egy lassan három éves kislányunk.Kb.egy hónapja dolgozom,ugy hogy reggel 8-tól délután kettőig.Ez idő alatt a mamájával van,mert apa is dolgozik reggeltől estig.Az első hét nehéz volt,akkor sokat sírt utánam,második héten csak reggel,mig látott,hogy ne menjek,utána semmi baja nem volt.Mikor hazaérek nagyon örül nekem,és estig vele foglalkozok,játszunk,mesélek neki,gyurmázunk,mesét nézünk,beszélgetünk,szóval utána csak az övé vagyok,meg apa is együtt játszik velünk mikor hazaér a munkából.Ma este kikelt magából a kislányunk,mert nem akart aludni,de én letettem,mert nem alszik napközben,és ha nem kel fel,mire megyek dolgozni sír.Teljesen kikelt magából,és azt vágta a fejemhez,hogy engem nem szeret,hanem a mamát szereti.Mondom én szeretlek,ne mondj ilyent.Erre elkezdett sírni,hogy ő engem nem akar szeretni,csak a mamát.Hát annyira szíven ütött,mintha a tizedikről a fejemre dobtak vna egy féltéglát.De végül nagyon hamar elaludt.Most akaratlanul is haragszom rá,holott tudom,hogy nem szabadna.Haragszom magamra,hogy biztos én rontottam el valamit,meg haragszom a mamára,de nem tudom miért.
2011. febr. 23. 21:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
jaj de drága vagy szerintem a munka meg minden lelkisébbé tett és azért veszed fel.sok volt nektek ez így most.képzeld ha nagyobb lesz becsapja a szobáját és azt mondja utál.ezeket le kell tudni.szeret téged nagyon.
2011. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
ja és ne haragudj rá.nincs miért ezt az én lányom is mondta már de túl vagyok rajta te is túl leszel.
2011. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ilyesmi helyzettel minden anyuka találkozik. Az első ilyen beszólás mindig nagyon nehezen emészthető. Ne érezz haragot, próbálj megnyugodni,és semmiben se vádold magad. Ha holnap lenyugszototk mesélj a kis gézengúznak a munkádról. Nekem a fiam 3 évesen egyszer elémállt és a főzés közepén azt óhajtotta, hogy olvassak mesét. Én akkor éppen nem értem rá leülni és mesét olvasni erre a kicsi fiam odaszólt: " bezzeg a mama ráér " - Nekem is nagyon fájt. Aztán megtárgyaltuk.
2011. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
hát,remélem hogy szeret,de nem értem miért mondta.Nekem ez iszonyat rosszul esett.
2011. febr. 23. 21:22
 5/20 anonim ***** válasza:
mért mondta? mert gyerek.és most a mamával van.ezzel nem téged akart bántani és ezt meg kell értened.téged szeret a világon a legjobban de szeretnek minket megbántani.sajnos ez van
2011. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy kicsit lelkiismeret furdalásod van, mert dolgozol? Persze nem baj, hogy dolgozol, csak tudat alatt, nem lehet benne ez is?

Te is tudod, hogy nagyon szeret téged, ne haragudj rá. Amikor az én lányom nekem azt mondja, hogy nem szeret, mindig azt válaszolom rá, hogy az engem elszomorít, mert én ettől függetlenül nagyon szeretem, és soha nem tudnám őt nem szeretni. Rendszerint ilyenkor már közli velem, hogy nagyon szeret.

Lehet, a lánykád kicsit még "haragszik" rád, hogy nem vagy otthon. A mama jelen esetben nekem bűnbaknak tűnik.


(lehet, hogy hülyeség, de egyszer azt olvastam valahol, hogy soha ne térj nyugovóra haraggal a szívedben. Mielőtt lefekszel, adjál neki egy puszit, és mond el neki, mennyire szereted. én minden este megteszem. enélkül nem is tudnék elaludni. :) )

2011. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
kedves utolsó.Elhiszem,hogy rosszul esett.Mert tényleg a mamák mindenre ráérnek mindig első csettintésre,rendesen értik hogy kényeztessék el,az anyuka meg hiába akar nagyon minden pillanatban vele lenni,nem tud,és ilyenkor az jön le,hogy a mama jobban szeret,mama foglalkozik velem,mamát én is jobban szeretem,anya meg le van xarva,anya nem kell.
2011. febr. 23. 21:26
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen,mi is minden este ezer pusziva fekszünk le,szézszor elmondjuk mennyire szeretjük egymás,éjjel köztünk alszik,ölelget minket,de ez ma este nem igy alakult.A sok szeretlekből lett egy nagyon ütős nem szeretlek.
2011. febr. 23. 21:28
 9/20 A kérdező kommentje:
puszival
2011. febr. 23. 21:29
 10/20 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek elképesztő radarjuk van, hidd el, hogy ez arról szól, hogy érzi a lelkifurdalásodat, és erre játszik rá, hátha eléri ezzel, hogy mégis otthon maradj vele:)


Ez mind csak arra utal, hogy téged szeret a legjobban, ezért alkalmazza az érzelmi zsarolást:D

Nyugi, elhiszem hogy rosszul esett, mondd neki, hogy szomorú vagy, ha nem szeret, de akkor majd te szereted őt kétszer ennyire, az elég lesz kettőtöknek.

2011. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!