Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2011. jan26. született a...

2011. jan26. született a kislányom és ma kaptam 18.630-ft-ot családtámogatási ellátások. Ezt nem értem, hogy mi lehet? Ez lenne a gyes meg a családi és ezt mire kaptam most márc.2-3 is kapnom kellene egész havit ugye?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ez az összeg a január havi családi pótlékot és a január hónapra arányossan járó Gyest tartalmazza!

Meg kell majd még kapnod az anyaságit, ha még eddig nem küldték.

A jövő hónap elején meg majd a február havi ellátást.

2011. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak Gyes-re vagy jogosult?Mert abból nem vesznek le,az adott hónapra megadják az egészet(tehát januárra is a 25700 ft-ot),mint ahogy a családi pótlékot is(1 gyerek esetén 12200 ft,ha házasságban élsz,ha egyedül azt hiszem 13300 ft).A Tgyás-t és a Gyed-et fizetik nap-arányosan.
2011. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Időarányos GYES és a teljes havi családi. A GYESt csak arra a pár napra kapod, tehát jan. 26-tól, a családit az egész hónapra.

A fiam szept. 25én született, csak tört havi GYESt és egész havi családit kaptunk, utána a következő hónapban már a teljes összeget.

2011. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A GYES időarányos jár, a családi pótlék viszont teljes összeg, bármelyik napon is szültél.
2011. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen csak gyest kapok.
2011. febr. 24. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!