Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tigáznál nagycsaládos kedvezmé...

Tigáznál nagycsaládos kedvezményről ki tud valamit?

Figyelt kérdés
A honlapjukat elolvastam, fel is hívtam a MÁk-ot, arra voltam kíváncsi, hogy május elejére várom a 3. babát, akkor hogyan tudom majd igénybe venni a kedvezményt. Hát sehogy, hangzott a válasz. Szerintetek ez igazságos, mert szerintem ha február 28-ig lehet beadni az igényt ,akkor csak csatolni kéne egy várandóságot igazoló okmányt és az év második felére járna a kedvezmény. Nem?
2011. jan. 20. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor leszel nagycsaládos, ha már a 3.gyermek is megszületik, azaz májustól. A kérelem benyújtásnak határideje február vége.

Idén semmiképpen sem igényelheted, mivel nem felelsz meg a feltételeknek. Ha a 3. gyermek megszületik és lesz ilyen kedvezmény, akkor azt már igénybe vehetitek!

2011. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, én ezt értem. De a suliba is a gyerekeknek már most elküldték a papírt, hogy a következő évben kinek jár majd ingyen a könyv a nagycsalád miatt. Ott érdekes, elfogadták a terhesség igazolását és megértették, hogy a könyv osztás idejében már nagycsaládosok leszünk, csak az igény benyujtásának napján még nem. Szerintem ez azért emberségesebb megoldás mint a Tigázé!
2011. jan. 20. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az is elég emberséges, ha jövőre kedvezményt kaptok csak azért, mert van 3 gyereketek. Amit nyilván azokkal fizettetnek meg, akinek nincs ennyi... Örüljetek ennek, és ne legyetek telhetetlenek!
2011. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam telhetetlennek! Ha az lennék, nem szülnék 3 gyereket, csak magammal foglalkoznék mindig! :-(
2011. jan. 20. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!