Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Melyik terhesvitamin...

Kismamik! Melyik terhesvitamint javasolta a dokitok? Az egyik dokim ma azt mondta, hogy az Elevit a legrosszabb, a legelavultabb, a legjobb meg a Femibion 800?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 18:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem, mi lehet rossz vagy elavult egy vitaminban. Én az elevitet szedem, és ugy tudom ez a vezető terhes vitamin.Pont ma vettem, és kérdeztem a patikust, hogy dravida????Azt mondta, hogy az elevitben magasabbak a vitamintartalmak.
2009. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Én az Elevitet szedem plusz a Magne B6-ot. Nekem azt mondta a dokim rám bízza mert szerinte mindegyik egyforma egy-két eltérés van csak köztük de az minimális. De most hogy írtad megnéztem a Femibion-t hát az ára azért jóval magasabb mint az Elevité az biztos.
2009. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
32%
A dokidnak vsz. czeizellel van baja és a Femibionnal van leszerződve. Ez a döntés a Tied, úgy , ahogy a gyereked egészsége is rajtad múlik.. Neked ez nem üzlet!
2009. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
Az Elevit pont azért nem jobb,mert túl sok benne a vitamin,a vastartalma miatt sokaknál szorulást okoz és nagyon nagyra nőnek tőle a babák.A Gravida összetétele sokkal jobb,a Femibionban pedig már van omega 3 zsírsav is úgy tudom,ami nagyon fontos a kismamiknak.
2009. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

ÉN is Elevitet szedek meg Omega 3mat...semmi bajom tölük.A Fiam is szépen fejlödik,de h tényleg egészséges e csak megszületése után derül ki:S

Az Elevitet én választottam,sokak ajánlása után.

Boldog babavárást!

28hetes km:)

2009. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

Második vagyok, megnéztem jobban úgy látom ebben az a jó, hogy kétféle van belőle az egyik • A gyermekvállalás tervezése körüli időtől a 12.

terhességi hét végéig - az anya és gyermeke fontos

vitaminokkal, jóddal történő ellátása érdekében. A másik meg • A terhesség 13. hetétől ajánlott a szoptatási

időszak végéig az anya és gyermeke fontos

vitaminokkal, jóddal és DHA-val történő ellátása

érdekében.

De akkor is neked kell döntened szerintem.

2009. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

Felmész a gyártók honlapjára és összehasonlítod az összetételeket. Nálam is rám bízta a dokim a döntést, minimális eltérés van közöttük.

Én Gravidát szedek, mert abban van jód is, és az magyar termék.

Íme az összetevők:

[link]

[link]

[link]


Most találtam a legjobbat! Itt ár és összetétel alapján is össze vannak hasonlítva a vitaminok:

[link]


A döntés a tiéd!

19 hetes pocis

2009. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

18:59esnek!

Ezt el lehetne már felejteni, hogy az elevittől nagy lesz a baba! Nem egy vitamin határozza meg a gyerek súlyát/nagyságát, hanem a mami táplálkozása, és főleg a genetika!


A kérdezőnek: én nem azért szedem az elevitet, mert sokat reklámozzák, hanem mert nekem ez még megfizethető. A femibion drágább. Nekem nem javasolt semmit a doki, én döntöttem. Neked kell eldöntened, hogy szerited mi a jobb. Régen nem volt terhesvitamin, mégis egészséges gyerekek születtek. Nekem pl. a védőnő azt mondta a 12. hét után, hogy nyáron nem is nagyon kell szedni, mert lesz annyi friss gyümi, zöldség, hogy elegendő lesz a kicsinek.

19+5 hetes

2009. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Én azt olvastam, hogy az Elevitet amerikai nők igényeinek megfelelően fejlesztették ki - az amerikai táplálkozási szokásokhoz mérten.

A Gravida-t meg a magyar nők igényeihez mérten fejlesztette ki a Béres Rt.


Jelentős különbség a vas tartalomban van:

Elevit: 60mg/tabletta

[link]


Gravida: 30mg/tabletta

[link]


A Gravida és a Femibion javára írható viszont az, hogy jódot is tartalmaz, ami a fejlődő magzat idegrendszerének fejlődéséhez szükséges. (Magyarországon sok a jódhiányos terület.)Az Elevitben nincs jód.

2009. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Szia, én csak az elevitet nem hánytam ki az összes többi 5 perc után visszaköszönt! Szerintem jó az elevit, nekem nem egy doki ajánlotta, és elég elismert orvosok!

Üdv: 36 hetes kismama

2009. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!