Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatásokra számíthatok?

Milyen támogatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
Elm. május végén fogok szülni, a munkaviszonyom határozott idejű, június végén jár le. Most táppénzen vagyok. Ez a 3. évem, hogy dolgozom, eddig megszakítás nélkül, igaz nyáron 2 hónapot munkanélkülin voltam, de úgy tudom, az is számít. Ha megszületik a baba, mit igényelhetek majd és hogyan? Gyedet, tgyást...?Légyszi segítsetek, köszönöm.
2009. febr. 17. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
mivel folyamatos munkaviszonyban voltál,a mostani törvények szerint még igényelheted a szülési szabadságot,ami szülés előtt 4 hét, és szülés után 20 hét,erre jár a szülési szabadság idejére járó tgyást, illetve, ha ez lejár, akkor pedig a gyedet a kicsi 2 éves koráig, és természetesen a családi pótlékot is megkapod. jó babavárást! üdv 21 hetes kismami
2009. febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,

mivel a munkaviszonyod szülés után fog megszűnni, tgyásra jogosult leszel és passzív gyedre, mert mikor megszűnik a m.v. akkor már tgyáson leszel. Az már a te döntésed hogy -28 naptól igényled a tgyást. A tgyás lejárta előtt pedig 1 hónappal elindítani a gyedigénylést.

2009. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jelenleg érvényes szabályozás szerint a szülést megelőző 2 évben 180 nap munkaviszony kell illetve a szüléskor biztosítottnak kell lenni. Ha meg is szűnik a munkaviszonyod június végén, az TGYÁS-ra illetve GYED-re való jogosultságodat nem érinti. A lényeg az, hogy legalább egy napot legyél úgy TGYÁS-son, hogy munkaviszonyod is van. A feltételek megléte esetén akinek a TGYÁS folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszonya passzív jogon jogosult GYED-re.
2009. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én esetem is ez volt, a GYÁS alatt járt le a szerződésem, és kapom a GYED-et. Pont most akarnak belenyúlni ebbe, de mivel dolgoztál három évig, a változtatás rád nem lesz érvényes. (az új tervezet szerint csak annyi ideig (max. 2 évig) kapod a GYED-et, amennyi munkaviszonyod volt.) Kellemes babavárást!
2009. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem ez az egész teljesen bonyolult, azt hiszem egy tb szakértőt vagy ilyesmit is megfogok kérdezni, mer olyan gyorsan változnak a dolgok, hogy nem tudom követni:) Utána járok amiket írtatok, mégegyszer köszi:)
2009. febr. 17. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!