Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy szokatlan neves kérdés (? )

Egy szokatlan neves kérdés (? )

Figyelt kérdés

Nem rég elvesztettem egy babát, ami eléggé megviselt. A párommal nagyon boldogak voltunk, mikor kiderült, hogy terhes vagyok, és kb már a 6. héten meg volt a kicsi neve is. Én 100%ra biztosan Daniellának hívtam, vagy Dana babának.9 hetesen vetéltem el.

Az a kérdésem, hogy furcsa-e, hogy jelenleg eszembe sem jut, hogy a következő babánknak is Dana legyen a neve? Számomra csak egy Dana nevű kisbabám van/volt.

Vagy az lenne a furcsa, hogy ha a következőnek is a Dana nevet adnánk?


2011. márc. 6. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nagyon sajnálom,hogy ez történt veletek!:(

Én biztos egy másik szintén ilyen gyönyörűséges nevet választanék a babámnak!És szerintem egy anyának minden elvesztett élet egy hatalmas fájdalom!

2011. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ezt a babát is elnevezném születése után így. Lehet, hogy másnak furcsa, de szerintem adhatod ezt a nevet. Az első babádat pedig ezentúl szerintem ne említsd így.
2011. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a nevet adnád, akkor mindig összehasonlítanád őket: hogy vajon az előző milyen lett volna, és a mostani ezt eléri-e?


Ezen kívül (ha babonás vagy), végig rettegnél a terhesség alatt, hogy mi lesz.


Inkább másik nevet javasolok.

2011. márc. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a másik név mellett szavazok,aki előttem irt tökéletes a válasza!Sajnállak ami veletek történt
2011. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is elvesztettem egy babát 12 hetesen. Nagyon szerettünk volna egy kiscsajt a fiam után, és bízva a gondolat teremtő erejében az elejétől Sacinak hívtuk.

Aztán elment, feldolgoztam, és hamar újra terhes lettem. 12 hétig sehogy sem hívtam. Aztán kiderült, hogy lány és én mondtam, hogy Sacinak szeretném hívni. Számomra ez nem volt kérdés, talán a férjemnek egy kicsit, de igazából nem volt ellene.

Én nem hasonlítgatom őket össze, bár eszembe jut olykor az a baba.

Babonás nem igazán vagyok, és azt gondolom, ha valaki már elvetélt egyszer, jobban fog izgulni a következő terhességénél. Ez független attól, milyen nevet ad.

2011. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a Noémi babánkat veszítettük el, beteg volt (15 hetes).

Őutána született már 2 egészséges babánk és most a harmadikat várjuk, de egyiknél se jutott eszünkbe hogy így nevezzük el. Ő megmarad az emlékeinkben így Noémiként:)

2011. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyon szélsőséges esetet mesélnék el, valamelyest idetartozik.

A szomszédom szülés után vesztette el a kisfiát, alig élt pár napot. Természetesen anyakönyvezték, aztán sajnos eltemették. A kis sírján is ott áll a neve B. Róbert.

Hamarosan újra született babájuk, szintén kisfiú lett és szintén B.Róbert.

Számomra ez meghökkentő volt és nem elfogadható. Nem tudom, miért döntöttek így, ők biztosan meg tudnák magyarázni.


Pár hetesen elvesztett magzat után én adnám azt a nevet a babámnak. Ez számomra abszolút elfogadható dolog.

Minden jót kívánok!

2011. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy érezném, hogy csak ő volt az a baba, egy másik babám más lesz, más személyiség, más névvel!!!!
2011. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egyetértek veled. Más nevet keresnék.

És sajnálom!

2011. márc. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia

Nővéremék vesztettek el pár terhességet. Én csak egyet. De:

szerintem a legfontosabb, hogy meggyászold az elment babádat. Tökmindegy mikor ment el. Én nem adnám ugyanazt a nevet, hiszen az már egy másik babám neve, hiába nem él.

Nővérem mondta, hogy így nem úgy kell emlegetni, hogy hármaska, négyeske lett volna, hanem Tomika, Andriska stb.

De ehelyett a fórum helyett inkább az angyalokszulei.hu -n érdeklődj, ott a sorstársakkal meg tudod ezt beszélni.

2011. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!