Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy képes egy anya azért...

Hogy képes egy anya azért elhagyni a gyermekét mert beteg?

Figyelt kérdés

Arra az apukára gondolok aki egyedül neveli izomsorvadásban szenvedő gyermekét,az anya elhagyta őket a betegség miatt és anyagilag sem támogatja a kisfiát!

Elképzelhetetlen számomra hogy ilyet tegyek?Hogy tud így élni az anyuka????


2011. márc. 6. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem tök felesleges ezen gondolkodni, meg felháborodni,mert senkinek nem segítesz vele és értelme sincsen.
2011. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem akarok segíteni senkin sem!!

De az imént olvastam a cikket és NEM ÉRTEM hogyan lehet ezt egy anyának túlélni!

2011. márc. 6. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:
az életben vannak ilyenek, nekem is van olyan ismerősöm, akinek a gyereke fogyatékos és a szülők elváltak, külön mentek, gyerek az apjához.Azért egy beteg gyerek nagyon tönkre tudja tenni a kapcsolatokat, meg az életet is
2011. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze,én értem hogy nagyon megviseli az embert de annyira hogy se lelkileg se anyagilag ne támogassa többet?

Nem fér a fejembe...

2011. márc. 6. 21:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Hol olvastad? Ismerek egy apukát, aki egyedül neveli sérült gyerekét, az anya lelépett. Kíváncsi lennék, róluk van-e szó...


Hm.. hogy tud élni? Nem tudom... Elképzelni sem tudom, hogy mit érez, gondol. Ennyire egoista, vagy bepánikolt? Nem tudom...

2011. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez olyan irtózatos fájdalom egy szülőnek, hogy simán el tudom képzelni, hogy nem szenyaságból, gonoszságból csinálja, hanem mert annnnnnyira fáj lelkileg,, hogy beleőrülne...nem mindenki erős idegileg annyira, hogy ezt elbírja, így inkább lelép, ez ösztönös...

sajnos tapasztalatból mondom: a páromnak volt egy nagyon súlyos depressziója, és kitartottam mellette,(nem is tudom hogyan) pár hónap alatt rendbejött, de iszonyúan féltem, és menekültem volna, de a jóneveltségem nem engedte. De ha hosszabban elhúzódik, tuti elhagyom, majdnem rámentem így is.:-( Lehet ilyesmit érez az anya is...

Na, csak azért írom, mert előtte biztos olyasmit írtam volna, hogy milyen szemét, meg gerinctelen...de mostmár másképp látom ezt a dolgot.

2011. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat foglalkoztam értelmi sérült gyerekekkel, és minden tiszteletem azoké a szülőké akik mondjuk úgy hogy tudják hogy beteg a baba vállalják. Iszonyatosan nagy lelkierő kell hozzá, és valóban nagyon sok kapcsolat nem bírja ki. Én nem ítélkeznék ebben a témában afelett, aki nem bír minden nap szembesülni azzal hogy beteg gyermeke született. Nagyon nagy lelki teher, mikor a világ legnagyobb boldogságát várod, és megkapod a legnagyobb fájdalmat. Hiszen nem véletlenül mondja mindenki azt a terhesség alatt hogy "teljesen mindegy, csak egészséges legyen". Minden tisztelet annak aki ilyen erős lelkiekben, de azt is meg tudom érteni akinek ez annyira fáj hogy menekül. És valószínű hogy pénzzel is azért nem támogatja, mert igyekszik ezt a fejezetet teljesen törölni az életéből. Ami nyilván kívülállóként nem tűnik szépnek, de szerintem ilyenkor olyan érzések játszódnak le az emberben, amit mi nem tudunk elképzelni. Amúgy meg a legtöbb amit adhat egy anya, az a szeretete, és a törődése, és ha ezt nem érzi hogy meg tudná adni akkor elég szánalmas lenne hogy "bár látni sem bírlak, annyira fáj hogy ilyen lettél, de azért adok egy kis pénzt". Ezt ő gondolom teljesen törli és a pénzezés kapocs lenne. Én meg tudom érteni. Nem azt mondom hogy példaértékü, de sajnos lehet hogy nekem sem lenne hozzá erőm. Nem vagyok szerintem ennyire erős lelkileg. Nyilván könnyebb megvetni, mint megpróbálni megérteni. Nem minden fekete vagy fehér.
2011. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó 2 válaszolónak igaza van,én is igy gondolom.
2011. márc. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ma 22:20 válaszolóval teljesen egyetértek!
2011. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem az ne ítélkezzen,akit nem érint ez a téma közvetlenül.Egy kivülálló ezt nem tudja megítélni.Te csak azt gondolod,hogy hogy lehet ezt megtenni,de mivel nem szembesülsz nap mint nap a problémával,nem tudhatod.Az én fiam "csak" hypotóniás,9 hetes korától kellett naponta ötször tíz percet tornáztatnom,majd mivel nem volt elég,gyógytorna,magán gyógytornász,sok lóvé stb,de engem ez is nagyon megviselt.Persze ezért nem hagytam volna el a gyermekem,de át tudom érezni azok helyzetét,akik gyógyíthatatlan beteg gyermeket nevelnek.Az a küzdelem a "semmiért",felőrli az embert.
2011. márc. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!