Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik ilyen, hogy 1 hét...

Létezik ilyen, hogy 1 hét kórház és 3 tünetmentes nap után újra visszaesik? Rotavírusrólvan szó.

Figyelt kérdés
Egyéves kisfiammal 1 hétig voltunk kórházban, rotavírussal. Amióta hazajöttünk, azaz 3 napja, tök jól van, de ma reggel kihányta a tápszert. Náthás is. Kezdek összeomlani. Visszaeshetett?
2011. márc. 9. 07:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk bent rotával 5 napig 2,5 évessel. Mikor kiengedtek azt mondta az orvos, hogy simán visszaeshet. Ha újra sokat hány és a hasmenés is visszajönne (olyan vizes) akkor vigyük vissza. Nekünk még 2-szer hányt utánna meg pár napig lágyabb volt a széklete. Evett ivott rendesen. MIre 5 napos kontrollra mentünk vissza már azt mondták, hogy minden ok. MIkor mi voltunk bent volt olyan gyerek, akit hazaengedtek péntek délelőtt és szombat hajnalban visszakerült. NAgyon makacs dolog ez a rota és nagyon vigyázni kell a kiszáradás miatt. Jobbulást nektek!
2011. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Érdekes, a hasa nem megy. Most megpróbálom majd óvatosan itatni. Ez az egész rettenetes. Sosem lesz vége? Már csont és bőr a kisbabám.
2011. márc. 9. 10:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Miket felhívtak annó az ÁNTSZ-től vagy nem is tudom honnan, és azt mondta a pali, hogy 28 napig űrít kórokozót, tehát 28 napig fertőz. És a széklettel terjed, ahogy kakilás után rákerül a kezedre, aztán megfogod a kilincset, megnyitod a csapot, megnyomod a szappant, és miután kezet mostál, ahogy elzárod a csapot már ott is van újra a kezeden és hordod körbe a vírust.

Az egyetlen megoldás a ROTA vírus ellen, a klór alapú tisztitószer (domestos, hipo), mert csak ez pusztítja, semmi más. És minden felületen megtapad és él vígan napokig és fertőz. És 60 fokon 2 órát bír-tehát ha átmosol mindent 60 fokon a mosógépben, nem jelent sokat számára, legalábbis elpusztulni nem fog.

Valójában hazaérkezés után, mindent de mindent át kellett volna Domestosozni, hipózni.

Na most persze ez lehetetlen, hiszen nem moshatsz ki mindent 90 fokon hipoban, nem domestosozhatsz végig minden gyerekjátékot, stb stb

Úgyhogy sajnos megfertőződhet újra. Nagyon odafigyelj a higiéniára, gondolom még pelusos, és ha kiveszed alóla a pelust, hozzányúlsz a popsitörlőhöz, krémhez aztán a pelenkához, ruhájához, már rajt is van a vírus és fertőz újra. Nem tudom hogyan lehetne, hogy megtörlöd a fenekét, és fertőtleníted a kezed, hogy úgy nyúlj a többihez vagy nem is tudom.

Ja és még annyit mondott a pali, hogy venni kell valami kézfertőtlenítőt a gyógyszertárban (nem emlékszem a nevére)és 28 napig azt kell használni különösen a vécézés után, bár tényleg elképzelésem sincs egy peluscserét hogy lehet megoldani, hogy közben fertőtleníts.

Nekünk tekerős a csap és előbb fertőtlenítettem utána nyitottam meg a csapot is, illetve a csap tekerőt is fertőtlenítettem, mielőtt elzártam, hogy ne kerülhessen kórokozó a kezemre.

2011. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!