Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen babaolajat érdemes...

Milyen babaolajat érdemes használni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Ugyan nem vagyok már baba de szükségem lenne az Anyukák segítségére. :) 20 éves lány vagyok és a bőröm mindenhol olyan szinten ki van száradva, hogy szinte már fáj.. Testápolók nem jöhetnek szóba mert ekcémás vagyok, így arra gondoltam, hogy babaolajat fogok használni annak érdekében, hogy hidratálja a bőrömet és megóvja a kiszáradástól. Talán ezekbe nincsenek olyan anyagok amitől kiütéses lehetek, mégiscsak babáknak készítik... :)


Tudnátok nekem olyat ajánlani (konkrét márkával) ami nálatok a babánál bevált? Vagy szinte mindegy, hogy milyet veszek?


Előre is köszönöm a választ, és elnézést, hogy ebbe a kategóriába írtam a kérdésemet!


2011. márc. 10. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem teljesen mindegy, nekünk itthon Jonhsons van és néha én is használom, ha nagyon száraz a bőröm, Tökéletesen hidratál.


Ha kádban fürdesz, tegyél a vizedbe egy "löttyintést", sokat fog segíteni már az is. Bőrre kenve nem tudom, nem lesz ragadós? Bár a baba sem ragad tőle, az igaz. :)

2011. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor végülis lényegtelen, hogy milyet veszek. :))
2011. márc. 10. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam ekcémás. A bőrgyógyász olaj tartalmú fürdőt (tusfürdő vagy habfürdő), és a johnson olaj-gélt ajánlotta. Fürdés után vizes bőrre kell kenni, picit hagyni, és megtörölközni. Attól független gyorsan beszívódik hogy letörlöd. Nagyon fini puha lesz a bőr.

Bőrgyógyász vagy doki nem tud felírni neked kifejezetten erre való testápolót, krémet? Igaz ezek nagyon nagyon zsírosak, min. 20 perc mire beszívja.

2011. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Régen írt fel testápolót de az csillagos áron volt és 5 kenés után már semmi nem volt belőle. :( Ezért gondoltam, hogy inkább kipróbálom a babaolajakat.


Köszi a választ azért majd utána járok még. :)

2011. márc. 10. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Gabi babaolajat használunk a babóra, szintén száraz a bőre, úgy hoztuk haza, hogy össze-vissza volt repedezve, de ez a babaolaj rendbehozta. Esetleg megpróbálhatod a babáknak szóló fürdetőkrémet is, gyógyszertárit, valahogy nem engedi kiázni a bőrt, finom tapintású lesz tőle.
2011. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Probáld ki az étolajat amivel fözünk.Nekem a véddönő ajánlotta de már többtöl is hallottam.
2011. márc. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy babaolajat nem ajánlott használni, mert olyan réteget képez a bőrön, hogy nem engedi azt lélegezni.

Kisfiamnak is ekcémás volt a bőre főleg a hajlatokban, nekünk azt tanácsolták, hogy fürdés előtt kenjük be gyógyszertári babaolajjal (Johnson's-al ne, az ásványi olaj), majd patikai fürdetőkrémmel fürdessük és utána alaposan kenjük be testápolóval, amit ugyancsak a gyógyszertárban kevertek.

1-2 hónap alatt rendbe is jött a bőre.


Amúgy lehet kapni kifejezetten ekcémás bőrre való termékeket, bár elég drágák, de én inkább azt próbálnám ki a helyedben, mint a babaolajat.

2011. márc. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. márc. 11. 12:12
 9/9 anonim válasza:

Lassan tíz éves már a kérdés, de megkérdezem, hátha. Kipróbáltad végül az olajat?

Szintén ekcémás vagyok és ugyanezek a gondjaim vannak a felírt készítményekkel. Drágák, kis adag és nem is használ.:/

2021. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!