Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet egy gyereket "éheztetni"?

Lehet egy gyereket "éheztetni"?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 éves és már kiborít a nem evésével. Szinte sosem éhes, és csak kínszenvedéssel eszeget. Szegény csont-bőr, és mivel már rossz rá néznem sokszor erőltetem az evést, ígérek neki fűt-fát, de nem használ. Már próbáltam, hogy nem foglalkozok vele, kirakom elé, ha eszik eszik, ha nem nem. De így volt hogy napokig elvolt pár falattal. Nasit nem kap, csak ha megette a főtt ételt. Na de ez nagy ritka, akkor is csak negyed adagot eszik. Ha nem adnék neki semmit, hanem kivárnám, hogy majd ő kéri, hatásos lehet?
2011. márc. 11. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
lehet ha adnál neki egy kis nasit, jobban beindulna az étkezése. Unokaöcsém is dettó így volt, nagymama kevert neki egy kis kakaót, megvette neki a kakaós csigát meg tejszeletet és elkezdett rendesen enni egy idő után. Bár neki minden édes dolgot tilos volt édeset enni!
2011. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én adnék neki édességet.Az megemeli a vércukrot és étvágyat csinál.
2011. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Kisfiam ugyan még csak 21,5 hónapos,de már én is rendesen kivagyok a nem evésétől. Mondjuk ő egészen idén januárig viszonylag jó evő volt,ekkor beteg lett és "elment" az étvágya. Mindenki mondta,hogy majd visszajön neki ha meggyógyul,de sajnos nem így történt. Nagyon kevés dolgot eszik meg azóta,amit régen szeretett most meg sem kóstolja,az adagoknak csak a negyed részét eszi meg. Én mostanában már adok neki édességet is, gondolok itt túró rudira + Kinder tejszeletre, mert néha már úgy vagyok vele,hogy legalább valamit egyen. Egyébként így van,ahogy az egyik válaszoló is előttem leírta,hogy az édesség hirtelen felnyomja a vércukorszintet,ami után majd kicsit éhesebb lesz a gyerkőc.
2011. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Adj neki marslakócskát, abban bőven van B vitamin, ami étvágyat csinál. Nálunk bevált.
2011. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A Béres csepp étvágyat csinál, felnőttként is tapasztaltam.

Vagy próbáld ki ezt, nekünk bevált és szívesen megeszi: [link]

2011. márc. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a háziorvost/gyerekorvost, hogy milyen vitamint adhatnál neki, amitől megjön az étvágya. Nem lehet, hogy vérszegény? Lehet, hogy vasat kéne szednie, az is pl. étvágyat csinál. De ezt persze te nem tudod megállapítani, viszont egy vérvétellel sok minden kiderülne.
2011. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem fog bejönni, mert egy idő után összeszűkül a gyomra és súlyosabb baj is lehet belőle.

Nem tudom próbáltad e már vagy történt veled, hogy éheztél és aztán enni akartál és nem tudtál.

Plusz ha nem jut szénhidráthoz, akkor leeshet a cukra, nőhet az aceton a szervezetébe, ami mérgező (mivel a zsírt bontja) és attól olyan rosszul van, hogy szintén kínszenvedés újra kezdeni az evést.

Úgyhogy én semmilyen körülmények közt nem vagyok az éheztetés híve.

2011. márc. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Amit írtatok már mindent próbáltunk. Kicsit vérszegény volt az ősszel, aminek nagyon "örültem", mert hátha majd esszük a vasat megjön az étvágya. 3 hónapig ettük a Maltofer cseppet, C vitaminnal nem használt. Egyedül a Béres csepp volt az, amitől kb. 2 hétig jobb volt az étvágya. Minden létező vitamint próbáltunk, most épp a Béres Actival Kidet eszi, de nem használ. Már azt is próbáltam, hogy csak édeset adtam neki, mert azt régebben megette, de már azokat sem szívesen eszi. Sőt olyan is volt, mint amit az egyik válaszoló írt, hogy tényleg csak édességet kapott (tejszelet, túró rudi, joghurt),hogy legalább valami legyen a gyomrába, de így még inkább nem evett mást, sőt mostmár még a joghurt sem kell neki. Szóval tényleg egy kínszenvedés nálunk az evés. Már teljesen kivagyok, de két hét múlva megyünk gasztroszakrendelésre és talán ott majd kiderül, hogy miért is nem eszik.

Egyébként nem érdekelne ez a nem evés, mivel jókedélyű, aktív gyerek, csak nem lenne ilyen csontbőr.

2011. márc. 12. 09:20
 9/15 A kérdező kommentje:
A 23:12-es válaszolótól kérdezném, hogy nektek a Jungamals ténylegesen bevált, mert elég drága. És ti is próbáltatok előtte már minden mást?
2011. márc. 12. 09:26
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért csont-bőr? Hány cm és hány kiló?
2011. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!