Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy éltétek meg, amikor...

Hogy éltétek meg, amikor kiderült nem vesznek vissza dolgozni gyed/gyes után? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Múlt héten járt le gyed-em, jelenleg gyes-en vagyok, úgy terveztem szeptembertől állok ismát munkába.

A hétem voltam személyi elbeszélgetésen, ahol kiderül, hogy az átszervezés következtében az eddigi munkaköröm megszűnt.

"Jelenleg másik munkaküört nem áll módukban felajánlani, így munka jogi állomyányban maradok.

A fizetés nélküli szabim (gyes) lejártakor, vagy előbb-kérelmemre-a foglalakoztathatóságomat ismételten megvizsgálják"

Állami cég, még közalkalmazott vagyok.


Hidegzuhanyként ért ez az egész, úgy érzem becsaptak napok óta nem térek magamhoz, feleslegesnek érzem magam.

40 éves leszek idén, ha nem vezsnek vissza 2 gyrekkel, diploma nélkül hova vesznek fel..sehova:-((((


Mielőtt elmentem szülni 6 évet húztam le itt, mondták meglesz a helyem, visszavárnak.

Csak azóta ezer változéás volt, volt főnököm is elment......

Sosem volta nagy munkahelyváltó, ez volt 2. munkahelyem.

19 éves korom óta dolgozom.


Ha elmegy az ember lánya gyereke(ke)t szülni, egyszerűen le van írva.

A statisztikailag megvan ygrekszám, a többi senki sem érdelekel.

Ha nem vagy ott, nem számolnak veled.

"Jópofán" egyszerűen kiírnak.

Közben meg megy propaganda, hogy kevés a gyerek, családbarát munkahelyek.


2011. márc. 19. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnos én is így jártam anno.. 3. babám születésekor már fura volt a főnököm.. mikor szóltam, hogy babát várok, az ő reakciója: "Na, akkor még 3 évig tartsalak?".. míg itthon voltam, mindig azzal hitegetett, hogy a helyem megvan. Viszont, mikor lejárt a Gyes, olyan feltételekkel vett volna vissza, amik vállalhatatlanok voltak (pl. azonnal, még aznap munkába kellett volna álljak, nem akarta kiadni a szabimat,stb), íg aztán megíratta velem a felmondást.. Persze én h.le belementem :( Utána meg sehol nem találtam munkát, maradtam főállású anya, majd munkanélküli. Aztán megcsináltam egy főiskolát is... Igazán azóta sincs munkám, újra Gyes-en vagyok, de csak aug. végéig... Hogy utána mi lesz, még kérdés... munka ui. azóta sincs, csak hitegetés :(

Ez is állami cég, azaz óvoda volt.. és nem most, hanem lassan 6 éve. Ez nem a politikán múlik, hanem a vezető beosztású emberek emberségén..

2011. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem akartam 3 évig itthon lenni, de ha pl nem veszenek vissza szeptembertől, akkor kénytelen leszek.

Így is fél évet max gyed helyett gyes-ből kell kigazdálkodi,de úgy voltam vele, azt még talán megoldjuk valahogy.


Tanulni is pénzbe kerül, főleg ilyen "öregen" egy akrármiylen tanfoylam sem áll meg 100 ezer alatt, egy főiskola elvégzésére nem hiszem, hogy elő tudnám keríteni pénzt.


De miért azzal kel kib....ni, aki elmegy gyereket szülni.


nagyon megzuhantam:-(((((((((((

2011. márc. 19. 14:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyi! Ha még nincs diplomád, jogosult vagy az államilag támogatott képzésre... én is így csináltam. Így "csupán" a jegyzetek, fénymásolás, útiköltség (diákigazolványos!) került pénzbe..

Tudom, milyen rossz érzés, hogy ennyire vesznek emberszámba, én is nagyon magam alá zuhantam anno..napokig sírógörcsök jöttek rám. De a gyerekek miatt muszáj volt összeszedni magam. Kitartás! Remélem, mégis lesz munkád!

2011. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az OFF-ért!Utolsó válaszolónak:hasonló helyzetben vagyok,és nekem sincs diplomám,ám tanulnék...májusban jár le a GYES-em,38 éves vagyok,2 gyerkőccel.Tudnál linket,vagy bármi segítséget küldeni,hogy hol tudnék utánanézni ilyen államilag támogatott képzésnek?Előre is KÖSZÖNÖM!
2011. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtam főiskolákra, egyetemekre szól. Mivel a jelentkezési határidő februárban lejárt, majd csak jövőre tudsz ilyenre jelentkezni. Nézz körül a felvi.hu oldalon!
2011. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
KÖSZI,utána nézek!
2011. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Tegnap reggel el kellett vinnem a nagyfiamat valahova és néztem az embereket, ahogy szállnak le buszról, mentek dolgozni...hát majdnem elsírtam magam.

2011. márc. 19. 15:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem látom, hogy kirúgnának, persze nem kizárt.

Egyébként most mindenkit, nem nagy vigasz, de valószínűleg, mivel nagy tisztogatások mennek a közszférában, amúgy is kirúgtak volna gyerek ide-oda.

Fogd fel inkább úgy, hogy van egy kis időd még, hogy találj magadnak munkahelyet. Mert akiket egyik napról a másikra kiraktak, nekik is nevelni kell a gyereket és nekik is élni kell és még haladékot sem kaptak, hogy munkát találjanak.

Tudom mindenkinek a saját bánata fáj a legjobban, de "rendszerváltás" volt, átszervezések vannak a közszférában, rengetegen kerültek utcára.

2011. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De nagy a 40 éve gyerekesek után kapkodnak.

Ráadásul ha nincs munka, akkor a gyereket sem veszik be a bölcsibe.

Vigyem majd magammal az állásinterjúkra.


Tudom, hogy mást is rúgtak már ki, de a legfőbb bajom, hogy foglakoztatótól (magán, állami) fühggetlenül, miért az anyákkal kell kicseszni.


Ahol én dolgozom (Honvédség) is van sokkal több léhűtő, aki 3-4x annyit.



Na mindegy, úgy látszik ez lesz a 40. szülinapi

ajándékom:-((((

2011. márc. 19. 16:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem sem kecsegtet igazán a főnököm. Én sem tudnám kire hagyni a kisfiunkat, én is gondoltam hogy vigyem magammal állásinterjúkra??? Szülj így gyereket a nagy bizonytalanságba.

Viszont egy "emberi" politikus véleménye:

[link]


Hát köszi Jani!

2011. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!