Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyiből jössz ki egy hónapba...

Mennyiből jössz ki egy hónapban? Tudsz félretenni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a személyes kérdésért, de egyszerűen nem megy a spórolás. Érdekelne ki hogyan csinálja.

Nálunk a család 4 tagú. Férjem, én és a két pici gyerekünk. (egyik 7 másik másfél éves.)

Csak a férjem dolgozik, nekem megszűnt a munkaviszonyom a bab születésével, úgyh csak családit és gyest kapok.(kb50 ezer a kettő összesen)

Férjem jól keres, de lakáshitelünk az egekben, elég sok elmegy sajnos a rezsire is, úgyhogy marad kb 140 ezer forint havonta amiből élünk. Szüleink messze élnek, havi 1x utazunk, az ugye benzin, (400km oda, 400 vissza)(pécs-debrecen)


Nos a kérdésem. 140 ezer ft-ot hogyan lehet okosan beosztani. Ebből már nem kell csekkeket fizetni, és nem kell hitelt sem.)

Kérlek adjatok tanácsot. Jó volna félrerakni is belőle.


2011. márc. 23. 11:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
jav: hejem=hajam
2011. márc. 24. 12:13
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia,


ugyan még van egy-két hetem a baba megszületéséig, de én már most szétnéztem min lehet spórolni: én mosható pelenkát fogok használni, mondjuk az egy tételben drága, aztán visszahozza az árát. Popsitörlőnek vettem a dm-ben 200 Ft-ért száraz kendőt és azt igazi aloes vizes pépbe mártom, amikor kell. Egy csomó kozmetikumot meg lehet oldani otthoni elkészítéssel pl. hintőpor (www.antalvali.com).

Hasznos volt ez a kérdés nekem is, mert jó arról olvasni kinek mi, hogy jön be spórolás terén. Én táppénzen vagyok most, de még nem utaltak 2 hónapja, így nekem is oda kell figyelnem.

2011. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia! 22:16-os vagyok. Sajnos nem szobatiszta még a picim... Én gazdaságos pelust veszek, db-ja 33 ft. Lehet börzéken venni, de ha érdekel, megkeresem Pesten hol lehet beszerezni. A minősége sajnos nem túl jó, tehát nem egy dm-es vagy rossmannos, de én ezt nappalra használom, mikor gyakrabban cserélem, ha kell, éjszakára meg mehet egy jobb minőségű.

Mi nem járunk soha étterembe, megtehetnénk néha, de minden pénzt teszünk félre. Nekem ebben a férjem partner, szerencsém van, vele könnyebb spórolni. Próbáld meggyőzni a párod, hogy pl. minden 3. alkalommal ne menjetek, mikor szeretne, az is pár ezer spórolás.

De tényleg az a legjobb, hogy hónap elején félretesztek annyit, amit kb. úgy gondoljátok, nélkülözni tudtok, és azt úgy kell kezelni, mintha nem is lenne.

Sajnos nekünk ez volt az első karácsonyunk, amikor csak a pici kapott ajándékot, egymásnak semmit nem vettünk... Én még nőnapkor is kértem a férjem, ne vegyen semmit...

Sok sikert!

2011. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!